Google'ın Başı Büyük Belada - Son Dakika

Google'ın Başı Büyük Belada

16.01.2013 18:48

1
Bir Twitter kullanıcısının ölmüş gibi görünen bir eşeğin resmini tweetleyerek başlattığı tartışma Google'ın başını ağrıtacak türden. "Sanırım Google Street View Botswana'da bir eşeği ezdi" yorumunu paylaşan kullanıcı, Google'ın dünyanın dört bir yanında sokak sokak görüntüleyen hizmeti Google Street View'in bir eşeğin önce yol kenarında ayakta dururken sonrda yan devrilmiş gösteren fotoğraflarını Twitter hesabında payşlaştı.
2
Ancak, Street View kullanıcıları toprak yolda daha ileri gidip hayvanın daha önce göründüğü noktaya döndüklerinde eşeğin yan yatmış olduğunu görüyorlar. İnternette yorum yapanlar, eşeğe Street View hizmetinde kullanılan görüntüleri çekmekle görevli Google aracının çarptığını iddia ettiler.
3
Arama motoru devi ise, suçlamalara yanlış bir şey yapmadıklarını açıklayarak yanıt verdi. Bir Google sözcüsü, "Bizim Street View ekiplerimiz insan ve eşeklerin güvenliğini ciddiye alır" dedi.

Ancak Google'ın bu açıklamasından tatmin olmayan Twitter kullanıcıları, arama motorunu suçlamaya devam ettiler.

4
Google'un bir diğer hizmeti olan Google Maps için durmadan çalışan ekibin başına gelenler ise, pişmiş tavuğun başına gelmedi. Sokak sokak gezerek görüntü alan araç, bazen komik, bazen şok edici olaylar görüntülüyor...
5
Bunlardan en akla gelmeyecek olanı, iki şakacı tarafından yapıldı. Norveç'in Hordaland şehrinde dalgıç kıyafetlerini giyen, paletleri ayaklarına geçiren iki kafadar Street View aracını, ellerinde zıpkınlarla kovaladı.
6
Ayaklarındaki paletlerle Street View aracının ardından ördek gibi paytak paytak koşarken görüntülenen iki kafadar, ellerindeki sivri zıpkınlara karşın kötü bir niyetleri olmadığını, makara olsun diye böyle bir şey yaptıklarını açıkladılar.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

YORUMLAR
500

Son Dakika Google'ın Başı Büyük Belada - Son Dakika


Advertisement