Google Nexus 9'un Neleri İyi, Neleri Kötü? - Son Dakika

Google Nexus 9'un Neleri İyi, Neleri Kötü?

06.11.2014 12:01

HTC'nin hazırladığı yeni Nexus 9 tabletin incelemeleri bir bir gelmeye başladı.

1


Kaynak :
2

HTC'nin hazırladığı yeni Nexus 9 tabletin incelemeleri bir bir gelmeye başladı. Android 5.0 Lollipop işletim sistemini barındıran ilk tablet olan Nexus 9, aynı zamanda güçlü hoparlörleri ve Tegra K1 çipsetiyle de dikkat çekiyor. İşte cihazı inceleyen bazı yabancı sitelerin puan ve kısa yorumları:


3

Engadget sitesi, 100 üzerinden 85 puanı layık gördüğü ürün için; Android 5.0 Lollipop'un rüya gibi çalıştığı, K1 çipsetinin çok güçlü olduğu, materyal tasarımın göze hoş geldiğini belirtilmiş.Tabii bu cihazın eksi tarafları da var...Eksi yönler olarak ise, ekran, artırılabilir hafıza desteğinin olmaması ve BoomSound hoparlörlerin M8'dekiler kadar iyi olmadığı belirtilmiş.Nexus 9, Android 5.0 Lollipop kullanan ilk tablet olma özelliğine sahip. K1 çipsetinin arkasındaki isim ise, Nvidia ve bu çipsetle işletim sisteminin uyumlu bir şekilde çalıştığı belirtilmiş.


4

CNET sitesi, bu tablet için, performanslı, üst seviye özeliklere sahip ve premium tasarımlı bir Android tablet diyor. Android 5.0 Lollipop'a sahip olmasını iyi olarak belirten site, ancak bu sistemin uygulamalarda henüz uyumlu olmadığı noktalarının da olduğunu söyleyerek eksi tarafa yavaş şarj olması ve microSD kart girişi olmaması gibi maddeleri sıralamış.Verdiği puan ise, genel olarak 10 üzerinden 8.3.


5

The Verge sitesi ise,ürünün yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesini, batarya ömrünü ve hoparlörlerini beğenmiş. Beğenmediği taraflar olarak da tasarım kalitesindeki bazı sorunların olduğundan, henüz uygulamaların tam olarak uyumlu olmadığından, çalışma performansının da pek iyi olmadığından söz ederek 10 üzerinden genel olarak 7.8 puan vermiş.


6

Techradar sitesinin yorumlarına bakacak olursak:Artı taraflar: İdeal 4:3 en boy oranı. Android 5.0 Lollipop. Knock to Wake özelliği. Güçlü hoparlörler.Eksi taraflar: Öncekine göre pahalı. Kötü görüntü performansı. Sönük tasarım. Artırılabilir hafıza desteği yok.Bu site, hala cihazın incelemesini sürdürdüğü için henüz puan vermemiş.


7
8
YORUMLAR
500

Son Dakika Google Nexus 9'un Neleri İyi, Neleri Kötü? - Son Dakika


Advertisement