Son Dakika Haberleri: Görenleri Kendine Hayran Bırakan 5 Sıra Dışı Ev

Görenleri Kendine Hayran Bırakan 5 Sıra Dışı Ev

3 yıl önce

1
Nehrin ortasındaki ev
Nehrin ortasındaki ev
Sırbistan sınırları içerisinde yer alan Drina Nehri'ndeki bu eşsiz ev, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen turistleri şaşırtmayı başarıyor.

2

Şehir hayatının karmaşasıyla baş etmek zorunda olan pek çok kişinin hayalidir; ömrünün geri kalanını sessiz, sakin bir evde yaşayarak geçirmek. İşte bu hayalle yaşayanları hayran bırakacak evler...

3
Özellikle National Geographic'in geçtiğimiz bir sayısında bu eve yer vermesinden sonra, evi görmek için bölgeye gelen ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış yaşanmış.


4
Bu küçük ev, bir kaya parçası üzerinde yükselen yapısıyla Bajina Basta şehrine yakın bir konumda bulunuyor.


5
Bajina Basta şehri ise Tara Milli Parkı'nın doğu köşesinde yer alıyor.


6
Bu eşsiz evin, Macar fotoğrafçı Irene Becker tarafından fotoğraflanması sonrası, internetin de yardımıyla tanınırlığı ülke sınırlarını aşmış.


7
Çok yakın bir zaman içerisinde keşfedilmesine rağmen evin 40 yıldan fazla bir süredir, nehrin ortasında, bir kayanın üstündeki pozisyonunu koruduğu düşünülüyor.


8
İster tek katlı ister çift katlı olabilen ev
İster tek katlı ister çift katlı olabilen ev
73'lük mimar Bohumil Lhota, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'ın 100 kilometre kuzeydoğusundaki Velke Hamry bölgesinde ilginç bir ev inşa etti.

9
Tamamen çelik konstrüksiyon ve kırılmayan camdan yapılan ev aşağı iniyor, yukarı çıkıyor, dönüyor.


10
Böylece ev istenildiğinde iki katlı ya da tek katlı oluyor.


11
Sürekli manzara değiştiği için evden sıkılmak mümkün olmuyor. Evi yapmaya 1981 yılında karar verdiğini belirten Lhoto, "eserini" 2002'de tamamlayabilmiş.


12
Dışı hangar, içi cennet ev
Dışı hangar, içi cennet ev
Bu binaya ilk baktığınızda oldukça sıradan bir depo gibi gelecek size. Hatta "burada insan mı yaşar" diye yorum bile yapabilirsiniz.

13

Ama bu binanın içini görünce şok olacaksınız.

14
15
16
17
18
19
Ormanın ortasında, ağaçların üzerinde muhteşem ev
Ormanın ortasında, ağaçların üzerinde muhteşem ev
Şehrin karmaşası ve gürültüsünden uzak, kendi kendine kalmak isteyenlerin hayali denebilcek bi ev.

20
21
22
23
24
Avustralya'da faaliyetlerini sürdüren F2 Mimarlık firması, perspektif hilesi ve modern mimariyi bir araya getirerek masal tadında bir yapı oluşturdu.

25
Yerden 40 metre yükselikteki bir kazık üzerine inşa edilen yapı, uzaktan görüldüğü zaman havada olduğu izlenimini vererek görenleri şaşırtıyor.

26

Masal tadında bir okyanus manzarasına, lüks ve modern bir tasarıma sahip olan ev, günlük 440-1220 Avustralya doları aralığında (yaklaşık 840-2320 lira) karşılığında kiraya veriliyor.

27
28
29
30Haber Yayın Tarihi: 15.12.2016 10:47 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü şarkıcıdan çıplak protesto! Bir anda ceketini açıp, göğüslerini gösterdi Cinsel ilişkiye girdiğiniz kişiye dikkat! Korkunç hastalık Türkiye'de sinsi sinsi yayılıyor 10 yaşındayken 'Küçük Ceylan' olarak ünlenmişti! Yeni imajı sosyal medyayı salladı Burnunun ucunda çıkan noktayı ben sanmıştı! Gerçeği öğrenince dünyası başına yıkıldı Latin güzeli Jennifer Lopez, uğradığı cinsel tacizi anlattı: Göğüslerini aç!