Görenleri Şaşırtan Sarı Karpuzun Faydaları Say Say Bitmiyor - Son Dakika

Görenleri Şaşırtan Sarı Karpuzun Faydaları Say Say Bitmiyor

2 yıl önce

Doğanın şifalısı sarı karpuzu şu saatten sonra bilmeyen kalmayacak! Özellikle Çin'de bolca tüketilen sarı karpuz şifasının yanı sıra lezzetiyle de damak çatlatıyor...

1
60 yıl öncesine kadar Anadolu'da yetiştirilen sarı karpuzun üretimi uzun bir süre durmuş, lezzeti unutulmaya yüz tutmuşken şimdilerde Burdur'da yetiştirilmeye başlandı.

2
KANSERİ ÖNLÜYOR
KANSERİ ÖNLÜYOR
Çinlilerin favori meyvesi olan sarı karpuz, bağırsak kanserini önleyici özelliğe sahip.

3
BÖBREK FONKSİYONLARINI DÜZENLER
BÖBREK FONKSİYONLARINI DÜZENLER
İyi bir lif kaynağı olan sarı karpuz bağırsak hareketlerini düzenler ve bu karpuzun çekirdekleri bağırsak kanserini önlemede önemli bir rol oynar. Aynı zamanda çekirdek içinde bulunan cucurbocitrin isimli madde, kan basıncını düşürür ve böbrek fonksiyonlarını düzenler.

4
DÜŞÜK KALORİLİ ve DİYET DOSTU
DÜŞÜK KALORİLİ ve DİYET DOSTU
Düşük kalorili olan bu karpuz kalsiyum, potasyum, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Hem yağsız oluşu hem de vitamin ve mineraller açısından zengin olmasıyla diyetlerin vazgeçilmezi olmuştur.

5
İDRAR SEKTÖRÜCÜDÜR
İDRAR SEKTÖRÜCÜDÜR
İdrar söktürücü özelliği sayesinde vücudunuzdaki atık maddeleri ve kanınızı temizler.

6
BÖBREK TAŞI DÖKÜLMESİNE YARDIMCI OLUR
BÖBREK TAŞI DÖKÜLMESİNE YARDIMCI OLUR
Tüketildiğinde böbrekleri çalıştırır ve böbrek taşı veya kumunun sorunsuz, ağrısız bir şekilde dökülmesini sağlar. Bu özelliğinin yanı sıra kemik gelişimini de destekler.

7

Haber Yayın Tarihi: 05.06.2018 11:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü sunucu Caroline Flack, tenisçi sevgilisi Lewis Burton'ı hastanelik etti! Ünlü oyuncu Bella Thorne, sokak ortasında bikiniyle gezip yerleri süpürdü! Kurşun dizisinin Tomris'i derin göğüs dekoltesiyle takipçilerini şaşı etti! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler