Son Dakika Haberleri: Görenlerin Nefesini Kesen Dünyanın En İlginç 18 Restoranı

Görenlerin Nefesini Kesen Dünyanın En İlginç 18 Restoranı

3 yıl önce

Bazılarının bulunduğu yerler nefesinizi kesecek, bazılarının ise teması sizi büyüleyecek. Listede İstanbul'dan da bir yer var. İşte Dünyanın en ilginç restoranları...

1
Fransa
Fransa
Fransa alplerinde bulunan Avrupa'nın en yüksek dağı Aiguille Du Midi dağının zirvesinde bulunan restoran günde sadece 2 saat açık. 3842 metre yüksekliğinde bulunan restorana girmek için tırmanmanız ya da helikopterle oraya inmeniz gerekiyor! Ancak hayatınız boyunca az görebileceğiniz bulutların üstünde bir manzara eşliğinde yemek için buna değer.

2
Türkiye
Türkiye
İstanbul'un en güzel kahvecilerinden biri de listede: Walter's Coffee Roastery'e de ilgi büyük. TV tarihinin kült dizilerinden Breaking Bad temalı olan kahvecimiz, dünyanın en başarılı dekorasyonları içinde yer alıyor.

3
İtalya
İtalya
İtalya Puglia'da bulunan bu restoran uçurumun kıyısında bir mağaraya kurulmuş. Adı Ristorante Grotta Palazzese. Aman başınız dönmesin!

4
Kenya
Kenya
Kenya, Langata'da bulunan Giraffe Manor'da kahvaltınızı zürafalarla paylaşabilirsiniz.

5
İzlanda
İzlanda
İzlanda'daki Ion Hotel'de bulunan Northern Lights Bar, ülkede muhteşem kuzey ışıklarını izleyebileceğiniz en iyi lokasyon.

6
Maldivler
Maldivler
Maldivler'de bulunan Ithaa Undersea Restoran, pek çok kez 'Dünyanın en güzel restoranı' seçildi. Denizin 5 metre altında bulunan ve çevresi tamamen camla kaplı olan restoran büyük ilgi görüyor.

7
Filipinler
Filipinler
'Şelalenin ortasında restoran mı olur' demeyin, olur! Filipinler'de bulunan Labassin Şelalesi restoranı doğal bir şelale olmamasına rağmen turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

8
Finlandiye
Finlandiye
Finlandiya Kemi'de bulunan The Snowcastle of Kemi adlı mekana girmeden önce sağlam giyinin. Zira burada her şey buz!

9
Yeni Zelanda
Yeni Zelanda
Yeni Zelanda'da bir hobbit barı olarak tasarlanan The Green Dragon Pub, özellikle Yüzüklerin Efendisi hayranlarının oldukça ilgisini çekiyor.

10
İspanya
İspanya
İspanya'da El Diablo volkanının hemen dibine kurulmuş olan bu restoran da yemekler volkan ateşiyle pişiyor. Kesinlikle denenmeli!

11
Amerika
Amerika
ABD'de klasik bir otomobilde oturup açık hava sinema keyfi tadını yakalamak için böyle ilginç bir tasarım yapılmış.

12
Japonya
Japonya
Japonya'da bulunan Alice in Labyrinth adındaki bu restoranın teması Alice Harikalar Diyarında'dan esinlenmiş.

13
İngiltere
İngiltere
Londra'da pop-up restoran (kısa süreli restoran) olarak tasarlanmış olan bu mekan Game of Thrones hayranlarını oldukça memnun ediyor. Restoranın adı da ilginç: 'All Men Must Dine' (Game of Thrones'un meşhur repliği Valar Morghulis/All Men Must Die/Herkes Ölmeli'ye kelime esprisi yaparak Herkes Yemelidir denmiş.)

14
Yeni Zelanda
Yeni Zelanda
Yeni Zelanda'da bulunan Redwoods ağaç evi, minik, ilkel ve oldukça güzel bir restoran olarak tasarlanmış.

15
Bali
Bali
Bali'de bulunan Tsavo Lion Restoran'da aslanlar serbest. Siz yemeğinizi yerken bir aslan camdan miyav diyebilir, dikkat!

16
Vietnam
Vietnam
Vietnam'da bulunan Phu Nhuan's Cafe Babo'da işler biraz karışık. Çünkü masanızın üstüne her an dev bir sürüngen tırmanabilir, veya kupanızın çevresine dolanmış bir yılanla arkadaşlık etmek durumunda kalabilirsiniz. Konsept bu! Biraz cesaret...

17
İtalya
İtalya
İtalya Ferrera'da ilginç bir mekan... Diyemiyoruz, çünkü burada mekan yok. Doğru duydunuz. 'Sokakta akşam yemeği' konseptinin nerede yapılacağı son dakika belli oluyor. Telefonunuza bir mesaj geliyor, sandalyenizi topluyor ve yemek nerede servis ediliyorsa oraya gidiyorsunuz! Oldukça hareketli.Haber Yayın Tarihi: 18.07.2017 02:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği Madonna'nın kızı sanat için herkesin önünde soyunup sevişti! Sosyal medya karıştı