Görevliler parkta üstsüz oturan kadını uyarınca olanlar oldu! Kadınlar çıplak, erkekler de sütyenle sokağa fırladı - Son Dakika

Görevliler parkta üstsüz oturan kadını uyarınca olanlar oldu! Kadınlar çıplak, erkekler de sütyenle sokağa fırladı

12.07.2021 10:53

Berlin'de bulunan bir su parkında görevliler, bikinisinin üst kısmını çıkararak güneşlenen Fransız kadını üstünü örtmesi için uyarınca yüzlerce kadın bu uyarıyı protesto etmek için çıplak bir şekilde bisiklete binerek "Benim bedenim benim kararım" sloganları atarak Berlin caddelerinde dolaştı.

1
Berlin ilginç bir gösteriye tanık oldu. Görevlilerin parkta sütyenini çıkaran kadını uyarması üzerine, yüzlerce kadın çıplak şekilde sokağa çıkarak kararı protesto etti.
2
Kadınlara bazı erkekler de sütyen takarak destek verdi. Kadınlar, erkeklerin istedikleri şekilde güneşlenebilirken kadınların üstsüz güneşlenmelerine izin verilmemesinin cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu söylediler.
3
Hedonist International isimli bir grup tarafından organize edilen gösteride "Tüm göğüsler özgür olana kadar hiçbir göğüs özgür değil." pankartalrı açıldı.

4
Yerel kaynaklara göre olay şöyle gerçekleşti. Berlin'de bulunan su parkına iki çocuğu ve bir arkadaşı ile giden Gabrielle Lebreton isimli Fransız kadın, güneşlendiği sırada bikinisinin üst kısmını çıkardı.
5
Görevliler kendisine bu şekilde güneşlenmeyeceğini söyleyince Gabrielle, görevlilere erkekleri gösterek onların göğüslerinin dışarıda olduğunu, bu konuda erkeklerden farkı olmadığını söyleyerek görevlilerin bu talebini kabul etmedi.
6
Bunun üzerine görevliler kadını parktan zorla çıkardı. Gabrielle, sessiz kalmak yerine durumu kadın hakları aktivistlerine bildirdi. Kadın hakları akvisitleri biraraya gelerek kararı protesto etti.

YORUMLAR (5)
  • Mustafa YALÇIN: Efendim neydi bu batı kültürümü. Hani batılılaşıyoruz ya... Ne yazık üzülerek söylüyorum. Canım ülkemde de göreceksiniz bu tarz davranışlar. Avrupalılaşıyoruz ya .... Cevap Yaz 22 10 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Görevliler parkta üstsüz oturan kadını uyarınca olanlar oldu! Kadınlar çıplak, erkekler de sütyenle sokağa fırladı - Son Dakika


Advertisement