Son Dakika Haberleri: Gözleri Asitle Kör Edilecek

Gözleri Asitle Kör Edilecek

11 yıl önce

1
İran şeriat mahkemesi, evlenme tekliflerini reddeden kadının yüzüne asit atarak gözlerini kör etmek suçundan yargılanan adamın gözlerinin asitle kör edilmesine karar verdi.


2
Şeriat mahkemesi 'kısas' hükmünü uyguladı.İtimad-i Milli gazetesinin haberinde, İran mahkemesinin söz konusu kararı, İslam hukukunda, 'işlenen suça verilen adil karşılık' anlamına gelen 'kısas' hükmü uyarınca aldığını duyurdu.
3
Haberde ismi Mecid olarak geçen adamın, pek çok defa evlenme teklif ettiği, ismi Emine olarak açıklanan kadının teklifini her seferinde reddetmesi üzerine, 2004 yılında kadının işinden ayrıldığı sırada yüzüne asit attığını yazdı. Emine yüzünden ameliyat oldu ama gözlerini kurtaramadı.
4
Emine olaydan sonra bu hale geldi. Emine'nin asitten dolayı bozulan yüzünü ameliyat ettirmek üzere İspanya'ya gittiği, ancak tüm çabalara karşın gözlerinin kurtarılamadığı belirtildi. Kör olan Emine'nin İspanya dönüşünde Mecid hakkında kısas davası açtığını kaydeden gazete, Emine'nin 'yüzüme asit atıldığından beri kendimi sürekli tehlikedeymişim gibi hissediyorum' şeklindeki sözlerine yer verdi.
5
Neden asit attığını açıkladı.

Yaptığından pişman olmadığını söyleyen Mecid'in, 'Sonsuza dek benim olması için yüzüne asit attım... Asidin yüzünde böyle bir etkisinin olacağını bilmiyordum' dediğini öğrenildi.

6
Haberde, yargıçların kısas hükmü uyarınca Mecid'in gözünün asitle kör edilmesine ve Emine'ye tazminat ödemesine oy birliğiyle karar verdiği belirtildi, ancak cezanın ne zaman uygulanacağı konusuna değinilmedi.Haber Yayın Tarihi: 28.11.2008 12:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Uçakta mide bulandıran görüntü! Islak çoraplarını pencereye astı Deprem Kahini'nden korkutan uyarı! Bu kez tarih verdi Cüce striptizci, sevgilisini başka kadınla basınca dehşeti yaşatmıştı! Şimdi başı belada Kanseri sporla yendi! Kaç yaşında olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor! Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel'in kızı, güzelliğiyle nefes kesiyor