Grace Kelly'nin Gelinliği Hakkında Bilinmeyen 7 Detay - Son Dakika

Grace Kelly'nin Gelinliği Hakkında Bilinmeyen 7 Detay

Grace Kelly, 19 Nisan 1956'da çok büyük bir törenle Monako Prensi Rainier III ile evlendi. Aktris Grace Kelly'nin evlenirken giydiği göz alıcı gelinliği tüm zamanların en çok hatırlanan gelinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Tüm dünyanın merakla izlediği törende en çok dikkat çeken şey Kelly'nin gelinliğiydi ama kimse bugüne kadar bu 7 detayı fark etmedi…

1
MGM Stüdyoları bu muazzam gelinliği Kelly'e armağan etti.

2

Gelinlik için 400 metre kumaş kullanıldı. Kelly'e parlak ipek kumaştan ve 125 yıllık Point de Rose dantelinden pastel pembe renk zarif bir gelinlik dikildi.

3
Dikilen gelinlik için 30 terzi 6 hafta boyunca hiç durmadan çalıştı.

4
Grace Kelly alışılmışın dışında bir taç takmak istedi. Boncuk ve çiçek işlemeli bir duvak taktı. Bu detay o dönem için bir milad kabul edildi.

5
Grace Kelly düğünde gergin olmasının sebebi; yüzünü, katılan 600 davetliye dönük tutmaya özen gösterdi. Ayrıca dışarıdan 30 milyon izleyici düğünü seyretti.

6

Gelinlikte çok büyük işçilik vardı. Dikişleri gizlemek için her detayına minik inciler işlenmişti.

7
Gelinliğin maliyetinin 7 bin 266 dolar olduğu iddia ediliyor. Üstelik bu rakam tasarımcı ücreti işlenmemiş hali...

8

Haber Yayın Tarihi: 27.09.2017 14:55

Son Dakika Grace Kelly'nin Gelinliği Hakkında Bilinmeyen 7 Detay - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Amanos'un nazar boncuğu görünümlü yangın göleti, görenleri hayran bırakıyor 19 yaşındaki kadından inanılmaz itiraf: Ünlü futbolcuyla 50 bin TL karşılığında cinsel ilişkiye girdik Bu kaçıncı! Yetenek Sizsiniz'in olaylı jürisinin kameralar önünde yine göğüsleri göründü Ünlü futbolcunun aşk krizi büyüyor! 3 çocuğunun annesine dönmesi, hamile sevgilisini isyan ettirdi Yusuf İslam'ı Müslümanlığa iten olay tüyleri diken diken ediyor