Greta Thunberg, trende yer bulamadığını ima edip bu fotoğrafı paylaşmıştı, gerçek ortaya çıktı! - Son Dakika

Greta Thunberg, trende yer bulamadığını ima edip bu fotoğrafı paylaşmıştı, gerçek ortaya çıktı!

16.12.2019 12:17

Her yaptığıyla olay olan 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in, Noel'i kutlamak için ailesinin yanınadönerken yaptığı tren yolculuğu bir tartışmanın fitilini ateşledi.

1
Twitter hesabından, trenin koridorunda yerde otururken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Greta, "Almanya içinde aşırı kalabalık trenlerle seyahat ediyorum. Ve nihayet eve dönüş yolundayım" diye yazdı.
2
DB, Greta Thunberg'in Kassel ve Hamburg şehirleri arasında birinci sınıfta seyahat ettiğini belirtti.
DB, Greta Thunbergin Kassel ve Hamburg şehirleri arasında birinci sınıfta seyahat ettiğini belirtti.
Bunun üzerine Alman Demiryolu şirketi DB "Birinci sınıftaki seyahatinden de bahsetseydin keşke" cevabını yazdı. Şirket önce yaşanan sıkıntı nedeniyle özür dilediklerini ve hizmetlerini geliştirmeye çalıştıklarını belirterek yanıt verdi. Ancak daha sonra bu tweetini silen DB, bu kez tonunu belirgin bir şekilde sertleştirdi ve Greta'ya 'birinci sınıfta' yolculuk ettiğini hatırlattı. Şirket, "Sevgili Greta. İklim krizine karşı mücadelede biz demiryollarını desteklediğin için teşekkür ederiz. Cumartesi günü bizimle seyahat ettiğin için mutluyuz. Ama birinci sınıftaki koltuğunda ekibimiz tarafından nasıl arkadaşça ve ustaca ilgilenildiğinden de bahsetsen daha iyi olurdu" ifadelerini kullandı.
3
Greta 1. sınıfta oturduğunu kabul etti
Greta 1. sınıfta oturduğunu kabul etti
Kendilerini 'aşırı yolcu almakla' eleştirdiği sonucunu çıkaran şirketin aşırı tepki verdiğini belirten Greta, birinci sınıf iddiasına ise dört saatlik yolculukta sadece Göttingen şehrinden itibaren iki saat oturabildiğini söyleyerek yanıt verdi. Greta, "Elbette problem değil zaten olduğunu da söylemedim. Aşırı kalabalık trenler önemli bir işaret, çünkü demiryoluna talebin fazla olduğu anlamına geliyor" dedi.
4
Greta'nın bu hareketleri PR çalışması olduğu iddialarını daha da kuvvetlendirdi.
5
Bazı sosyal medya kullanıcıları da Greta'nın bu tweetini alıntılayarak, Alman demiryolu şirketi DB'nin rötar başta olmak üzere pek çok işleyiş sorunu olduğunu belirtti.
6
Greta Thunberg'in İsveç'e evine dönerken bindiği trende koridorda yere otururken bir fotoğraf paylaşıp 'aşırı kalabalık' yorumun yapması Alman demiryolu şirketi Deutsche Bahn'ı kızdırdı.

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Greta Thunberg, trende yer bulamadığını ima edip bu fotoğrafı paylaşmıştı, gerçek ortaya çıktı! - Son Dakika


Advertisement