Guinnes 2012 Rekorları - Son Dakika

Guinnes 2012 Rekorları

15.09.2011 08:59

1
En uzun dil: ABD'de yaşayan Chanel Tapper yaklaşık 10 santimlik diliyle en uzun dil rekorunu kırdı.
2
Houston'da yaşayan Chanel Tapper, 9.7 santimetrelik dili sayesinde “dünyanın en uzun diline sahip kadını” unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
3
21 yaşındaki genç kadın en büyük hayalinin bir filmde oynamak olduğunu ve özellikle Adam Sandler'la tanışmak istediğini söyledi.
4
5
Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2012 versiyonu, raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. İşte kitaptaki birbirinden ilginç rekorlar...
6
En uzun tırnak: ABD'nin Las Vegas şehrinde yaşayan Chris Walton'ın, 18 yıldır kesmediği tırnaklarının toplam uzunluğu 6 metreye ulaştı.
7
En uzun kedi: ABD'de yaşayan 5 yaşındaki Stewie, tam 128 santimetre uzunluğunda. Sahipleri Robin Hendrickson ve Erik Brandsness, kedinin boyunu ilk olarak 28 Ağustos 2010'da ölçtürmüş.

8
En büyük kıvırcık saç: ABD'nin New Orleans kentinde yaşayan Aevin Dugas adlı siyahi kadın, 4 Ekim 2010'da, çevresi yaklaşık 1,32 metreyi bulan kıvırcık saçlarıyla dünya rekoru kırmayı başardı.
9
Saçını yılda iki ya da üç kez kestiren Dugas, beş kişinin yardımıyla saçlarını yıkayabiliyor.

10
En hızlı evlilik kilisesi: ABD'nin Illinois eyaletinde yaşayan bir rahip, kendi tasarımı olan 'mobil kilisesi' ile 30 Eylül 2010'da saatte 99 kilometre hıza ulaştı.
11
İpte atlayan en fazla köpek rekoru: Japon Uchida Geinousha'nın Süper Wan Wan Sirki'nde çalışan 13 köpek, ilk olarak 27 Ekim 2009'da, Japonya'daki bir televizyon kanalının düzenlediği şov'da rekoru kırmayı başardı.

12
En uzun sakal: Bhai Sarwan Singh 1.895 metre uzunluğundaki sakalı ile dünyanın en uzun sakallı adamı. Uzun sakalını Tanrının bir hediyesi olarak görüyor…

Son Dakika Guinnes 2012 Rekorları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Aliş'in uğruna başlık parası biriktirdiği Ayşe büyüdü! Güzelliğine diyecek kelime yok TIME dergisi 'Yılın Kişisi' anketini başlattı! Listede Türkiye'den de bir isim var Zorlu yolculuk başladı! Kurt sürüsü saldırıları, göçerlerin korkulu rüyası Yakışıklılığı tescillenen futbolcu Rurik Gislason'ın itirafı şaşırttı! Bir maçla spermlerine talep yağdı Osmanlı ve Selçuklu'nun bölgedeki tek eseri! Van Gölü, bağrındaki hazineyi ortaya çıkardı