Gül Memleketiyle Özlem Giderdi - Son Dakika

Gül Memleketiyle Özlem Giderdi

1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Erciyes Dağı'ındaki yaylalarda yaptığı yürüyüşün fotoğraflarını bu sabah Twitter'dan takipçileriyle paylaştı.

2
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erciyes Dağı'nda yürüyüş yaptığı sırasında yayladaki kadın, çocuk ve çobanla sohbet ederken, kendisine ikram edilen kaymak, yoğurt ve peynirden yedi.

3
Cumhurbaşkanı Gül, dün saat 06.00'da uyanarak üzerinde siyah eşofman olduğu halde Erciyes Dağı'nın 2 bin 200 metre yüksekliğindeki Tekir Yaylası'na oradan da Koçdağı eteklerindeki yaylalardan Melikgazi ilçesi Kıranardı Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kent Ormanı'na kadar 7 kilometrelik mesafeyi yürüdü.
4
Cumhurbaşkanının yürüyüşüne Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Özhaseki, dünürü eski milletvekili Şaban Bayrak, il yöneticileri ve dostları katıldı. Cumhurbaşkanı Gül'ün, yürüyüşünden görüntü ve fotoğraf alınmasına korumalar ve jandarma izin vermedi.
5
Gül, bugün Twitter üzerinden Erciyes Dağı ile ilgili notlar yazarak, çektirdiği fotoğrafları kendisini takip edenlerle paylaştı.
6
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Sabah saat 06.30'da yaylada çocuklar çoktan uyanmış oluyorlar" derken, yürüyüş sırasında karşılaştığı bir çobanın yanı sıra kadın ve çocuklarla sohbet ettiğini, kendisine bir kuzu hediye edildiğini söyledi.
7
Yayladaki ailelerin yaptıkları yoğurt, kaymak, peynir ve ayranın tadına bakan Cumhurbaşkanı Gül, arkasına bir bölümü karla kaplı Erciyes Dağı'nı alarak tek başına ve yürüyüşe katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
8
9
10
11

Haber Yayın Tarihi: 26.06.2011 16:30

Son Dakika Gül Memleketiyle Özlem Giderdi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Suya girdikleri an insanların cinsel organına saldırıyor! İlginç yaratığı görenlerin kanı çekiliyor Yıldız şarkıcı Mariah Carey ablasının iğrenç planını yıllar sonra itiraf etti: 12 yaşımda parayla cinsel ilişkiye zorladı Cinsel organına kadar dövme yaptıran çılgın fenomenin son paylaşımı olay oldu Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi