Gül Ve Erdoğan'ın Zor Anları - Son Dakika

Gül Ve Erdoğan'ın Zor Anları

20.03.2012 17:41

1
12 şehit için Ankara'da yapılan törende duygu dolu anlar yaşandı. Gül ve Erdoğan'ın araç içinde giderken gördükleri manzara karşısında üzüntüleri yüzlerinden okundu.
2
Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki helikopter kazasında şehit olan 12 asker için ilk tören Mamak'taki 4'üncü Kolordu Komutanlığı'na bağlı Barış Gücü Tugay Komutanlığı'nda düzenlendi.
3
Devlet erkanının katıldığı tören sırasında şehit çocuklarının, babalarının tabutlarına sarılarak öpmesi herkesi gözyaşlarına boğdu.
4
Mamak'taki Barış Tugayı'nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sayıda bakan katıldı.
5
Törene Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan aynı araçta geldi, ikilinin araç içerisinde şehit cenazelerini gördükleri andaki yüz ifadeleri ne kadar duygusal anlar yaşadıklarını anlatır cinstendi.
6
Tören sırasında görevli askerler, gözyaşlarına boğulan şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı. Tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Gül, şehit yakınlarına başsağlığı diledi. Şehit askerler için ilk olarak saygı duruşu düzenlendi. Ayakta durmakta güçlük çeken bazı şehit yakınlarının tören sırasında fenalaştığı görüldü. Saygı duruşunun ardından şehit askerlerin biyografileri okundu. Daha sonra ise şehitler için dua edildi.
7
Şehit askerlerin çocukları, tabutların yanına giderek babaların tabutuna sarılıp öptüler. Şehit yakınları da gözyaşlarıyla veda ettiler. Cenaze arabasına konulan şehit askerlerin naaşları, tören alanından götürüldü.

8
12 şehit için Ankara'da yapılan törende duygu dolu anlar yaşandı. Gül ve Erdoğan'ın araç içinde giderken gördükleri manzara karşısında üzüntüleri yüzlerinden okundu.

Son Dakika Gül Ve Erdoğan'ın Zor Anları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kalpleri durma noktasına geldi! Survivor'da masaj yaptıracağını sanan ünlüler, ecel teri döktü Biz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdi Ne zaman oluştuğu bilinmiyor! Burası Akdeniz'in aşağı dünyaya açılan kapısı Nüfuslar artıyor! İşte büyükşehir olmaya aday 15 ilimiz Tam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son