Gül Ve Erdoğan'ın Zor Anları - Son Dakika

Gül Ve Erdoğan'ın Zor Anları

8 yıl önce

1
12 şehit için Ankara'da yapılan törende duygu dolu anlar yaşandı. Gül ve Erdoğan'ın araç içinde giderken gördükleri manzara karşısında üzüntüleri yüzlerinden okundu.
2
Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki helikopter kazasında şehit olan 12 asker için ilk tören Mamak'taki 4'üncü Kolordu Komutanlığı'na bağlı Barış Gücü Tugay Komutanlığı'nda düzenlendi.
3
Devlet erkanının katıldığı tören sırasında şehit çocuklarının, babalarının tabutlarına sarılarak öpmesi herkesi gözyaşlarına boğdu.
4
Mamak'taki Barış Tugayı'nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sayıda bakan katıldı.
5
Törene Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan aynı araçta geldi, ikilinin araç içerisinde şehit cenazelerini gördükleri andaki yüz ifadeleri ne kadar duygusal anlar yaşadıklarını anlatır cinstendi.
6
Tören sırasında görevli askerler, gözyaşlarına boğulan şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı. Tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Gül, şehit yakınlarına başsağlığı diledi. Şehit askerler için ilk olarak saygı duruşu düzenlendi. Ayakta durmakta güçlük çeken bazı şehit yakınlarının tören sırasında fenalaştığı görüldü. Saygı duruşunun ardından şehit askerlerin biyografileri okundu. Daha sonra ise şehitler için dua edildi.
7
Şehit askerlerin çocukları, tabutların yanına giderek babaların tabutuna sarılıp öptüler. Şehit yakınları da gözyaşlarıyla veda ettiler. Cenaze arabasına konulan şehit askerlerin naaşları, tören alanından götürüldü.

8
12 şehit için Ankara'da yapılan törende duygu dolu anlar yaşandı. Gül ve Erdoğan'ın araç içinde giderken gördükleri manzara karşısında üzüntüleri yüzlerinden okundu.

Haber Yayın Tarihi: 20.03.2012 05:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asistan öğretmenden skandal! 2 öğrencisine uyuşturucu verip üçlü ilişkiye girdi Esra Erol'un yıllar önceki hali görenleri şoke etti! Efsane dizide figüranlık yapmış Tam paketi bir ev parası! İşte rende tasarımlı Apple Mac Pro ve özellikleri 'Doğal gaz faturası fazla geldi' diyenler dikkat! İşte süper tasarruf önerileri Hastanede kaptı, bir anda vücudunu yemeye başladı!