Gülben Ergen 4. Anaokulunu açtı - Son Dakika

Gülben Ergen 4. Anaokulunu açtı

08.10.2010 22:20

1
Milli Eğitim Bakanlığı ile sanatçı Gülben Ergen'in iş birliğinde başlatılan 'Çocuklar Gülsün Diye' kampanyası kapsamında, Erzurum'un Köprüköy İlçesi'nde yaptırılan Murat Osanmaz Anaokulu, düzenlenen törenle açıldı. Anadolu'daki dördüncü okulunu açan Gülben Ergen, çocukların ilgi odağı oldu.
2
Anaokulunun açılışı için Erzurum'a gelen Gülben Ergen, Köprüköy İlçesi girişinde davul- zurna eşliğinde çoşkuyla karşılandı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Ergen, törende yaptığı konuşmada, okul yaptırdığı için mutlu olduğunu söyledi. Gülben Ergen, "Okul öncesi çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz. Bu kampanyanın devamı gelecek. Bugüne kadar 4 ilde okul açtık
3
Şimdi sırada Hatay ve Sinop'ta. Benim Köprüköy halkından tek isteğim anaokullarına çok iyi bakmaları. Çocuklara ayakkabı yerine okula bir servis minibüsü aldık. Ana okulu öğrencileri, soğuk kış günlerinde karlara bata çıka gitmeyip servise binecekler" diye konuştuGülben Ergen'in anaokulu yaptırdığı Köprüköy ilçesi ile birlikte Erzurum'da anaokulu olmayan ilçe kalmadığını söyleyen Vali Sebahattin Öztürk sanatçıya ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti..
4
Vali Öztürk, "Türkiye'nin eğitim savaşı Türkiye Cumhuriyeti kuruldu kurulalı devam ediyor. Bugüne kadar elde ettiğimiz çok şey oldu. Ama henüz varmamız gereken noktadan epey uzaktayız. Bu açığı kapatabilmek için devlet imkanlarını çok yoğun bir şekilde kulanıyor. Ama bu imkanlar görülüyor ki bugüne kadar varılması gereken hedefe bizi ulaştırmadı. Özel sektörün, hayırseverlerin, hamiyetperver insanların bu konuda katkılarına ihtayacımız var.
5
Anaokulu olmayan tek ilçemiz Köprüköy'dü. Köprüköy de Gülben Ergen sayesinde anaokula kavuştu.
6
Babaları Murat'ın adını Köprüköy ilçesinde yaşatacak olan hayırsever Osanman ailesinin çocuklarına teşekkür ediyorum" dedi.Törene Vali Sebahattin Öztürk, Vali Yardımcısı Özgür Arslan, Kaymakam Abdurrahman İçyer, Belediye Başkanı AK Parti'li Osman Belli, Gülben Ergen, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün ayrıldığı eşi Aylin Kotil, 2 derslikli, müstakil anaokulunu yaptıran Osanmaz Ailesi'nin çocukları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
7
Açılış öncesi Gülben Ergen'e Vali Öztürk ve Belediye Başkanı Osman Belli birer plaket verdi. Başkan Osman Belli, Köprüköy'deki Söğütlü Caddesinin adının 'Çocuklar Gülsün Diye' olarak değiştirdiklerini söyledi. Gülben Ergen de kampanya adının ilk kez bir caddeye verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu bildirdi.
8
Erzurum'un Köprüköy İlçesi'nde, Murat Osanmaz'ın anısına, çocukları tarafından yaptırılan anaokulunun, perdesinden kalemine, halısından tahtasına kadar tüm ihtiyaçlarını Aylin Kotil Anaokulları üstlendi. Okulun açılışına katılan Aylin Kotil, eğitimde Doğu ile Batı arasında uçurum bulunduğunu anlatarak şunları söyledi:
9
"İstanbul'da iki anaokulum var. İstanbul'daki anaokulunun içinde ne varsa Köprüköy'deki okulda da aynısını bulundurduk. Doğu'da okul açmak inanılmaz bir duygu. Drama öğretmenimiz çocuklara 'Çılgın olun demiş' ama çocukların hiçbiri çılgın olamamış. Yani çok şey yapmamız gerekiyor buralara. Çocuklar çöp atmayı bilmiyor. Buralar çok ihmal edilmiş. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı buraya geldikten sonra anladık."
10
Öte yandan Aylin Kotil, basın mensuplarının siyasetle ilgili sorularını da yanıtladı. Siyasetin içinde olduğunu belirten Aylin Kotil, "CHP'nin verdiği her türlü görevi yapıyorum. Referandum için de çalıştım. Partim beni hangi görevde görmek isterse o görevde olacağım. Milletvekilliği de belediye başkanlığı da partimin takdiri" dedi.
11
12
13
14
15
16
17
18

YORUMLAR
500

Son Dakika Gülben Ergen 4. Anaokulunu açtı - Son Dakika


Advertisement