Son Dakika Haberleri: Gülse Birsel'in, 20 yıldır kiminle evli olduğunu duyan şaşıp kalıyor! Kocası da ünlü çıktı

Gülse Birsel'in, 20 yıldır kiminle evli olduğunu duyan şaşıp kalıyor! Kocası da ünlü çıktı

12 gün önce

Oyuncu ve senarist Gülse Birsel'in, 20 yıllık eşinin kim olduğunu biliyor muydunuz? Kocası da kendisi gibi televizyon dünyasının ünlü bir ismi..

1
48 yaşındaki Gülse Birsel, yaptığı işlerle sık sık gündeme geliyor ama özel hayatına dair detaylar medyaya pek yansımıyor. Gülse Birsel'in, kendisinden 11 yaş büyük Murat Birsel ile 20 yıldır evli olduğunu biliyor muydunuz?
2
Murat Birsel, 1960 yılında İzmir Karşıyaka'da dünyaya geldi. Babası hukuk profesörü, annesi arkeologdur. Birsel; Ankara İlkokulu, Saint Joseph, İzmir Atatürk Lisesi okudu. 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.
3
Murat Birsel, 1980 yılında Yeni Asır Gazetesi'nde muhabir olarak meslek hayatına başladı. Rapor Gazetesi'nde Dış Haberler Müdürü olarak devam etti.
4
1984-87 yılları arasında University of North Texas'da Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler alanında master yaptı.
5
1988-1991 yıllarında Dr. Adnan Kahveci'nin danışmalığını ve TRT Genel Müdür Müşavirliği yaptı. 1991'de Sabah Gazetesi'nin Haber Müdürü oldu. İstanbul'da kısa bir süre kaldı ve sonra tekrar Ankara'ya Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak döndü.
6
1990 ortalarında ATV Haber Merkezi'nin kuruluşunda, ardından NTV'de görev yaptı. NTV'de "Gündemdekiler" programı ile tanındı. NTV'de 'Murat Birsel'le 5 Çayı' adlı programını sundu. Murat Birsel, 2000'lere ATV Haber'in anchormanliğini yaparak başladı ve günümüze kadar meslek hayatı boyunca haberciliği öne çıkartarak ATV, NTV, TV8, Cine5'de televizyon programcılığı ve Sabah, Vatan, Star'da köşe yazarlığını hemen her zaman beraber sürdürdü.
7
Murat Birsel ODTÜ'de bir dönem ders verdi.
8
1996 yılında Tayyibe Gülek ile ilk evliliğini yaptı.
9
Gülse Birsel ile 1999 yılında evlendi.Haber Yayın Tarihi: 31.10.2019 12:27 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Charlie'nin Melekleri galasına dekolte damgası! Tül elbisesiyle gözleri şaşı etti Yıldız futbolcu Neymar'ın yeni aşkı, bikinili pozlarıyla kendine hayran bırakıyor! Cinsel ilişki fantezisi genç çiftin sonu oldu! Metal çubukla saldırdı Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak!