Gülse Birsel'in, 20 yıldır kiminle evli olduğunu duyan şaşıp kalıyor! Kocası da ünlü çıktı - Son Dakika

Gülse Birsel'in, 20 yıldır kiminle evli olduğunu duyan şaşıp kalıyor! Kocası da ünlü çıktı

31.10.2019 12:27

Oyuncu ve senarist Gülse Birsel'in, 20 yıllık eşinin kim olduğunu biliyor muydunuz? Kocası da kendisi gibi televizyon dünyasının ünlü bir ismi..

1
48 yaşındaki Gülse Birsel, yaptığı işlerle sık sık gündeme geliyor ama özel hayatına dair detaylar medyaya pek yansımıyor. Gülse Birsel'in, kendisinden 11 yaş büyük Murat Birsel ile 20 yıldır evli olduğunu biliyor muydunuz?
2
Murat Birsel, 1960 yılında İzmir Karşıyaka'da dünyaya geldi. Babası hukuk profesörü, annesi arkeologdur. Birsel; Ankara İlkokulu, Saint Joseph, İzmir Atatürk Lisesi okudu. 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.
3
Murat Birsel, 1980 yılında Yeni Asır Gazetesi'nde muhabir olarak meslek hayatına başladı. Rapor Gazetesi'nde Dış Haberler Müdürü olarak devam etti.
4
1984-87 yılları arasında University of North Texas'da Siyasal Bilimler Uluslararası İlişkiler alanında master yaptı.
5
1988-1991 yıllarında Dr. Adnan Kahveci'nin danışmalığını ve TRT Genel Müdür Müşavirliği yaptı. 1991'de Sabah Gazetesi'nin Haber Müdürü oldu. İstanbul'da kısa bir süre kaldı ve sonra tekrar Ankara'ya Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak döndü.
6
1990 ortalarında ATV Haber Merkezi'nin kuruluşunda, ardından NTV'de görev yaptı. NTV'de "Gündemdekiler" programı ile tanındı. NTV'de 'Murat Birsel'le 5 Çayı' adlı programını sundu. Murat Birsel, 2000'lere ATV Haber'in anchormanliğini yaparak başladı ve günümüze kadar meslek hayatı boyunca haberciliği öne çıkartarak ATV, NTV, TV8, Cine5'de televizyon programcılığı ve Sabah, Vatan, Star'da köşe yazarlığını hemen her zaman beraber sürdürdü.
7
Murat Birsel ODTÜ'de bir dönem ders verdi.
8
1996 yılında Tayyibe Gülek ile ilk evliliğini yaptı.
9
Gülse Birsel ile 1999 yılında evlendi.

Son Dakika Gülse Birsel'in, 20 yıldır kiminle evli olduğunu duyan şaşıp kalıyor! Kocası da ünlü çıktı - Son Dakika

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı