Gün İçinde Tükettiğimiz 11 Maddenin Ölümcül Dozları - Son Dakika

Gün İçinde Tükettiğimiz 11 Maddenin Ölümcül Dozları

Ünlü simyager Paracelsus diyor ki; “Her şey zehirdir, mühim olan dozdur.” Kendisi fazlasıyla haklı. Gün içinde su, kahve, çikolata gibi gıdaların fazla dozda alınması durumunda insanı öldürebileceğini hiç düşündünüz mü? İşte bu gıdaların ağırlığı 80 kg olan bir insanın tek seferlik tüketimine göre hesaplanan ölümcül dozları...

1
SU
SU
Uzmanlar günde 2 litre suç içmemiz gerektiğini söylerler Ama tek seferde bunun üç katını içerseniz böbrekleriniz bu kadar sıvıyı arıtamayacağı için su zehirlenmesinden ölebilirsiniz.

2
KAHVE
KAHVE
Ağzına kadar kahve dolu 250ml'lik bardaklardan 113 adet içerseniz hayatınızı kaybedebilirsiniz. Ama şuna dikkat çekelim; bu ölüm kafeinden kaynaklanmaz, yine 30 litre su içtiğiniz için ölürsünüz.

3
ÇİKOLATA
ÇİKOLATA
Çikolata içerisinde çok az bir oranda Teobromin isimli madde bulunur ve bu madde, merkezi sinir sistemi için oldukça güçlü bir uyarıcıdır. 10kg kadar çikolata yerseniz vücudunuzda sizi ölüme götürecek kadar sağlık sorununa ortam yaratabilirsiniz.

4
ALKOL
ALKOL
Sağlıklı bir erkek birey için ölümcül doz %40 oranında 1,25lt alkol olarak hesaplanıyor. Bu da yaklaşık olarak 27 ‘shot'a denk geliyor. Kişi bu miktarı tükettikten sonra 1 saat içinde dışarı atamazsa ne yazık ki ölüyor.

5
MUZ
MUZ
Muz, ciddi oranda potasyum içerir. Bu sebeple 400 adet muz tüketirseniz hayatınızdan olabilirsiniz.

6
PORTAKAL
PORTAKAL
Bu listedeki en masum gıda olan portakaldan ölebilmeniz için 11.000 adet tüketmeniz gerekiyor.

7
ŞEKER
ŞEKER
500 çay kaşığı yani 25kg şeker tüketirseniz hayata veda edebilirsiniz.

8
ACI BİBER
ACI BİBER
130 çay kaşığı acı biber, ölmeniz için yeterlidir.

9
DİŞ MACUNU
DİŞ MACUNU
Bir defada 24 tüp diş macunu tüketirseniz muhtemelen ölürsünüz. Zaten diş macununu niye yiyelim ki? ??

10
Kiraz çekirdeği
Kiraz çekirdeği
Kiraz çekirdeğini ısırdığınız an içinden siyanür salgılamaya başlayacaktır. Siyanür sitokoron c oksidan'a dönüşerek hücrelerinizin oksijen kullanmasını engelleyecektir. 3 adet yerseniz hayata veda edebilirsiniz...

11
ELMA ÇEKİRDEĞİ
ELMA ÇEKİRDEĞİ
Günde 18 elma çekirdeği yerseniz ölebilirsiniz. Elma tohumları siyanür bileşiği içerdiği için insanlar için toksik olabilir. O yüzden elma yediğiniz zamanlarda tohumlarından kaçınmanız en iyisidir.

Haber Yayın Tarihi: 18.09.2017 11:33

Son Dakika Gün İçinde Tükettiğimiz 11 Maddenin Ölümcül Dozları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu