Günde 10 adet badem yediğinizde bakın ne oluyor! Etkisi inanılmaz - Son Dakika

Günde 10 adet badem yediğinizde bakın ne oluyor! Etkisi inanılmaz

01.10.2019 12:21

İşte beyin yorgunluğunu önleyen mucizevi 6 besin

1
Badem
Badem
Unutkanlıkla başa çıkabilmek için ceviz, fındık, badem gibi kuru yemişlerden faydalanmak gerekiyor. Günde 10 adet badem, beyin yorgunluğunu önlemeye yardım eder.
2
Kuru üzüm
Kuru üzüm
Çekirdekli kuru üzümü, günde 1 avuç kadar tükettiğinizde, beyin sağlığını korur, yorgunluk oluşmasını önler, beyin fonksiyonlarının gelişimini artırmada ve hafıza zayıflığının giderilmesi konusunda yardım eder. Kuru üzümün tam bir fayda sağlayabilmesi için çekirdekleriyle tüketilmesi gerekir.
3
Ananas
Ananas
İngiltere'de yapılan bir araştırmada, C vitamini düzeyi en yüksek çıkan kişilerin IQ ve hafıza test sonuçları da belirgin bir şekilde daha yüksek çıkmıştır. C vitamini açısından en değerli diyebileceğimiz besinlerden biri ananastır. Yoğun antioksidan içeren ananas meyvesi, beynin daha zinde olması için en önemli C vitamini kaynakları arasında yer alır.

4
Balık
Balık
Beyin yorgunluğunu önlemek için sık sık balık tüketmeye özen gösterin. Haftada en az 3 defa balık tüketmek beynin 3 kat daha iyi çalışmasını destekler ve yorgunluğu önlemede birebirdir.

5
Elma
Elma
Elma, beynin daha rahat çalışması ve zinde olması için günlük olarak tüketilmelidir. Ayrıca, uyku esnasında da beynin daha sağlıklı bir şekilde dinlenmesini sağlar.
6
Karanfil
Karanfil
Gün içerisinde beyninizi en yorgun hissettiğiniz zamanlarda, 1 adet tane karanfil çiğnemeniz hem iştah kontrolünüz hem de beyin yorgunluğunuzun giderilmesinde etkili olacaktır.

YORUMLAR (1)
  • Ekim ayı: 10 tane değilde 9 tane yiyip 1 tanesini parklara, okul bahçelerine dikince cennete gidiyorsun. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Günde 10 adet badem yediğinizde bakın ne oluyor! Etkisi inanılmaz - Son Dakika


Advertisement