Günde 24 Lira'ya Karavanla Dünya Turu Yaptılar - Son Dakika

Günde 24 Lira'ya Karavanla Dünya Turu Yaptılar

17.05.2016 10:41

1
Biri size "günde 24 liraya 40 ülke gezebilirsiniz" dese inanır mısınız? İlk anda kulağa "olmayacak iş gibi" gelse de bu gerçeğin ta kendisi. İki Polonyalı gezi tutkunu Karol Lewandowski ve Aleksandra Slusarczyk gerçekten de günde sadece 8 dolar (yaklaşık 24 YTL) ile karavanla dünyayı gezdiler. Elbette işin püf noktaları da var.

2
Her şey aslında çok paraları olmayan genç çiftin 600 rolara (yaklaşık 1800 YTL) bir karavan almasıyla başladı. Karavanı elden geçirip seyahat için uygun hale getiren çift, yola çıktı. Dünyanın 40 ülkesini gezdi. İşte onların anlatımıyla bu kadar ucuza dünyayı gezmenin sırları...

3
Deneyimlerini internette hazırladıkları Bus Around the World adlı blogda ve Instagram sayfalarında paylaşan çiftin çok az para ile bu kadar çok ülke gezebilmesinin bir kaç sırrı var.

4
En önemlisi bir yere gittiklerinde uzun süre orada konaklıyorlar. Böylece benzinden tasarruf ediyorlar. Zaten karavanda yattıkları için otel ya da pansiyon parası vermeleri de gerekmiyor. Bunun dışında bazen yanlarına başka gezginleri de alıyorlar. Bu da benzin parasını paylaşmalarını sağlıyor. Genç gezginlerin bir başka kazanç kaynağı da gittikleri yerlerden gönderdikleri kartpostallar. Bazı kişiler onlardan böyle bir istekte bulunuyor. Onlar da gönderdikleri kartpostal karşılığında para kazanıyorlar.

5
Genç gezginler yiyecek için de çok para harcamıyorlar. Bazen marketten alışveriş yapsalar da aldıklarını kendi imkanlarıyla pişiriyorlar. Böylece restoran parası ödemek zorunda kalmıyorlar. Bunun dışında anlattıklarına göre yurtdışında karşılaştıkları Polonyalılar da onlara yardım elini uzatıyor. Sık sık evlerine yemeğe davet ediyorlar. ABD'ye giderken karavanlarını sponsor yardımıyla karşı kıyıya geçirmişler. Buna karşılık olarak da karavanın üzerine bu işin mali yönünü üstlenen sponsorun reklamıı almışlar.

6
Bazen de gittikleri yerlerde bazı firmalar için reklam filmleri çekip bu sayede para kazanmışlar.

7
İşte çiftin gezip gördüğü yerlerde çekip Instagram sayfalarında paylaştıkları fotoğraflardan bazıları...

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Son Dakika Günde 24 Lira'ya Karavanla Dünya Turu Yaptılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı