Son Dakika Haberleri: Gündelik Hayatımızda Sıkça Tükettiğimiz Besinlerin İçinden Çıkan Sıra Dışı Malzemeler

Gündelik Hayatımızda Sıkça Tükettiğimiz Besinlerin İçinden Çıkan Sıra Dışı Malzemeler

12 ay önce

Gıda endüstrisi bildiğimiz gibi masum değil. Tadına bayılarak yediğimiz-içtiğimiz besinlerin içinde hayal bile edemeyeceğimiz şeyler çıkabiliyor...

1
Kolajen
Kolajen
Deri, kemik ve hayvanların diğer vücut parçalarından elde edilen protein kolajen, marmelat ya da dondurma gibi yiyeceklere takviye edilir. Kolajenin yiyeceklerin dokusunu daha parlak gösterdiği söylenir.
2
Achiote ağacının tohumları
Achiote ağacının tohumları
Süt ürünlerinde sıklıkla kullanılan bu tohumlar, gıdalara renk veriyor. Yani bir nevi gıda boyası olarak düşünebilirsiniz.
3
Sistein
Sistein
Kek, börek gibi hamur işleri yaparken bu madde kullanılır. Sistein üretmek için, organik bir bileşene ihtiyaç duyulur, bu yüzden ördek tüyleri veya insan saçı kullanılır. Böyle tatsız bir üretim yöntemine rağmen, L-sistein cilt ve saç sağlığı üzerinde iyi bir etkiye sahiptir. Radyasyondan ve yaşlanmadan korur. Madde, hamurun çabuk açılmasını ve kolay işlenmesini sağlamakta olup en çok yufkalık unlarda elastikiyet kazandırmak ve açarken yırtılmaları engellemek amacıyla kullanılmaktadır.
4
Ananas
Ananas
Ananas içinde bulunan bromelain, proteinleri parçalayan bir enzimdir. Genellikle sosis, salam gibi şarküteri ürünlerinde kullanılır.
5
Latex
Latex
Çiğnediğimiz tüm sakızların temeli sentetik polimerdir. Lateks dediğimiz şey ise kauçuk ürünlerin üretimde kullanılmaktadır. olimerlerin insan vücudundaki olumsuz etkisi kanıtlanmadı, ancak imalatçıların 10 dakikadan daha uzun süre sakız çiğnemelerini önermediğini unutmayın.
6
Ochineal
Ochineal
Yaprak bitlerinden elde edilen kırmızı renkli gıda boyasıdır. Yediğimiz birçok gıdada bulunabilir. Bunlardan en sık karşılaşılanı ise dondurma.Haber Yayın Tarihi: 01.09.2018 10:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kimseyi umursamadılar! Dua Lipa, yeni aşkı Anvar Hadid'le dudak dudağa görüntülendi Dünyaca ünlü tasarımcı Kimberley Garner, bikinili pozlarıyla kendine hayran bıraktı! İngiltere'nin parti müdavimleri yine eğlenceye doyamadı! Alkolün dozu kaçınca ortalık karıştı Yalnızca bir avucu bile istenmeyen kilolara savaş açıyor, yorgunluğu def ediyor! Antarktika kıtasının fotoğrafını çekene 100 bin lira!