Gündeş'e Ahmet Kaya 'Faturası' - Son Dakika

Gündeş'e Ahmet Kaya 'Faturası'

29.11.2010 17:09

1
Bazı Kürt örgütleri, Ebru Gündeş'in İsveç'teki konserinin iptal edilmesi için İsveç Devlet Tiyatrosu'na baskı uygulamaya başladı.

2
Sebep ise Gündeş'in 1999'daki Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde Ahmet Kaya'ya çatal fırlatılan masada oturması.

3
Ebru Gündeş'in, İsveç Devlet Tiyatrosu (Riksteatern) ile İsveç Türk Tiyatro Derneği'nin işbirliğinde, 22 Aralık'ta Stockholm'de konser vereceği ilan edildi. Ancak yoğun Kürt nüfusunun yaşadığı İsveç'teki bazı kişi ve Kürt örgütleri, konserin iptal edilmesi yönünde İsveç Devlet Tiyatrosu'na baskı uygulamaya başladı.
4
Bu grupların önümüzdeki günlerde sanatçıyı neden istemediklerini anlatan bir yazı kaleme alacakları ve bu yazının İsveç medyasında yer alacağı belirtildi. Gündeş, 1999 yılında düzenlenen Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde, Ahmet Kaya'ya çatal fırlatılan masada oturduğu için tepki çekmişti.
5
İsveç Devlet Tiyatrosu'nun konseri iptal edip etmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Öte yandan Ahmet Kaya ölmeden bir süre önce Stockholm'deki Solna Hallen salonunda yaklaşık 6 bin kişiye konser vermişti. Kaya hayranlarının, Gündeş'in konserinin iptal edilmemesi halinde, konser salonunun dışında gösteri yapabileceği kaydedildi.

6
7
8
9
10
11
12
13

Son Dakika Gündeş'e Ahmet Kaya 'Faturası' - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler