Güneş Batınca Hareket Kabiliyetini Yitiren Kardeşler - Son Dakika

Güneş Batınca Hareket Kabiliyetini Yitiren Kardeşler

Pakistan'da yaşayan iki kardeşin garip hikayesi hepimizin ağzını açık bırakacak cinsten. İşte bu hikayenin detayları…

1
Abdül Raşit ve Şuayip Ahmet belki de daha önce duymadığınız bir hastalıktan muzdarip Pakistanlı iki kardeş.

2
Bu iki kardeş gün boyunca normal çocuklar gibi koşuşturup oynarlarken güneş battıktan sonra ise hareket kabiliyetlerini yitiriyor.

3
Güneş battıktan sonra bir bakıma bitkisel hayata giren iki kardeş ne konuşabiliyor ne de hareket edebiliyor.

4
Babaları ise güneşin enerjilerini çektiğini iddia ederek onları “Güneş'in çocukları” olarak nitelendiriyor.

5
Pakistan Tıp Bilimleri Enstitüsü'nde Profesör Dr. Javed Akram ise bu kardeşlerin garip hastalığını tıp dünyasına yapılan bir meydan okuma olarak değerlendirip en başarılı doktorlarla hastalığın sebepleri için tıbbi testler yaptı.

6
Baba ise doktorların bile çözemediği bu hastalığın bir kara büyü olduğunu ve sadece hocalar yardımıyla çözülebileceğine inanmaya başladı. Fakat din hocaları da bu hastalığa bir çare bulamadı.

7
Daha kapsamlı yapılan tıbbi testlerden sonra ise bu hastalığın genetik olabileceği anlaşıldı. Çünkü ailenin erkek çocuklarından iki tanesi erken yaşta ölmüş, fakat kızlarını ise hiçbir şekilde etkilememişti.

8
Doktorlar yine de tam bir tanı ve tedavi geliştiremese de tek tavsiyeleri bir daha çiftin çocuk yapmaya çalışmamaları.

9
İki kardeş ise aldıkları ve geliştirilen ilaçlar sayesinde saat tam akşam 22:00'a kadar hareket edebilecek duruma geldiler.

10
İki kardeş de bir gün tamamen tedavi olup her şeyin düzeleceğine inanıyorlar. Büyük kardeş Shoaib öğretmen olmak, küçük kardeş Abdul ise islam bilgini olmak istediğini söylüyor.

11

Haber Yayın Tarihi: 19.05.2017 11:34

Son Dakika Güneş Batınca Hareket Kabiliyetini Yitiren Kardeşler - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Eşcinsel çift, 'Kucak dansı yapacağız' diyerek kandırdığı otel görevlisini parçalayarak öldürdü Gelen geri dönmüyor! Salgından kaçanların ikinci adresi Kuşadası, nüfus bakımında 35 ili geçti Sporu bırakıp cinsel içerikli siteye üye olan sörfçüden çarpıcı itiraf: Tacize uğradım, kimseye anlatamadım Bazı kısımları sapasağlam! 800 bin yıllık Van Gölü'nden bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı Kalça yarışmasına katılan doktor aç kaldı! Hiçbir hastane iş başvurusunu kabul etmiyor