Güneş Cildimize Ne Kadar Zarar Verebilir? - Son Dakika

Güneş Cildimize Ne Kadar Zarar Verebilir?

11.04.2014 18:22

Güneşin cildinize verdiği zararı öğrenebilirsiniz.

1
Bazı insanlar güneşlenmeyi sever ve bronzken daha iyi göründüklerine inanırlar. Peki güneş ne zaman zararlı olmaya başlar?
2
Yeteri kadar güneşte kalmak aslında sağlığımız için iyidir. Sahip olmanız gereken besin maddelerinin bazılarını oluşturur. Asıl sorun şu ki, ne zaman durmamız gerektiğini bilmiyoruz. Herkesin biraz güneşe çıkmaya ihtiyacı vardır.
3
Güneş kremleri cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı bir kalkan görevi görür. Güneş kremi kutusunda yazan Güneş Koruma Faktörü (SPF), güneş yanıklarına neden olan UVB ışınlarını ne kadar engellediğine dayanılarak yazılır.
4
Güneş Koruma Faktörü (SPF), UVA ışınlarından değil, UVB ışınlarından korumayı temsil eder ve bu faktör, kremin size ikisine birden koruma sağladığını göstermez. Koyu tenli kişiler bir tür doğal SPF’ye sahip gibidir.
5
Güneşe fazla maruz kalmak önemli besinleri ve vücudun ihtiyaç duyduğu diğer maddeleri etkisiz hale getirebilir ve daha koyu tenli kişilerdeki melanin onları bu kayıptan korur.
6
Benim pratik çözümüm dışarı çıktığınızda gölgenizin kendinizden büyük olmasıdır bu da güneşin doğduğu veya battığı anlamına gelir. Sık sık güneş kremi sürmeyi unutmayın.
7
Ben güneşin zararlarının 20 yaşından önce etkisini göstermeye başladığını düşünüyorum bu yüzden çocukları güneşe fazla maruz bırakmamak çok önemlidir.
8
Cilt kanserinin başlıca üç türü vardır: bazal hücre, yassı hücre ve melanom. Hepsi farklı hücre türlerinden oluşur ve farklı huyları vardır.
9
Bazal hücreler ve yassı hücreler derinin dış tabakasıyla sınırlıdır yani lokal olarak nüfuz ederler. Bunlar, kanserli büyümenin alınmasıyla tedavi edilebilir kanser türleridir. Bu iki cilt kanseri, güneşe maruz kalmayla bağlantılıdır. Ölüm riskiyle en çok bağdaştırılan cilt kanseri melanom ise en çok yayılan türdür ve etrafa sıçrar.

Son Dakika Güneş Cildimize Ne Kadar Zarar Verebilir? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Cani adam denizde boğmaya çalıştığı eşini, diri diri kuma gömerken yakalandı Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor