Son Dakika Haberleri: Güneş Işığını Kullanarak Sanat Yapıyor

Güneş Işığını Kullanarak Sanat Yapıyor

6 yıl önce

1
Küçükken dedenizin gazetesinde delik açıp onu sinir etmek için kullandığınız yöntem, Filipinli bir sanatçının elinde bir sanat aracına dönüştü.

2
Visual News'un haberine göre Filipinlerde yaşayan Jordan Mang-osan, küçükken bazılarımızın muzırlık edip, gazetelerde delik açmak için kullandığı yöntemle resimler yapıyor. Güneş ışınlarını bir mercek yöntemiyle tek bir noktaya odaklayan sanatçı, tahta bir levhayı yakarak sanatını konuşturuyor.

3
19 yaşından beri resimle ilgilenen sanatçı, Filipinler'deki Luzon adasının Cordillera bölgesinde yaşayan Igorot adlı yerel halka mensup. Mang-osan, halkının geleneklerine sadık kalarak yalnızca doğal malzemeler kullanıyor. Bu yüzden de kullandığı malzemelerin civardan toplanmış, ham materyaller olmasına dikkat ediyor.

4
1993'ten beri uluslararası sergilere de işlerini göndermiş ve pek çok ödül kazanmış. Filipinler'deki Baguio City'de kurulan, sanatçıların yaşadığı bir köyün de kurucuları arasında. Chanum Vakfı adlı yerleşim biriminin de şu anki başkanı aynı zamanda.

5
Ressamın sabrı ve yeteneği, eserlerinin her bir santimetresine yansımış durumda. Zira tahtanın üzerinde istediği gibi bir resim oluşturabilmesi için, elini dakikalarca aynı şekilde tutması gerekiyor.

6
Sanatçının eserleri Fine Art America internet sitesinden sipariş edilebiliyor. İşte sabrın ve yeteneğin buluştuğu eserler...

7
8
9
10
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 10.10.2014 02:25 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu! +18 film yönetmeni olmuştu, cinsel içerikli film sitesinden ödülü kaptı! Playboy modeli yerel seçimlerde aday oldu! Seçtiği parti pes dedirtti İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo Korkunç son! Tartıştığı sevgilisini yatağa bağlayıp acımasızca bıçaklamıştı, savunması pes dedirtti