Son Dakika Haberleri: Güneşten Nasıl Korunmalı?

Güneşten Nasıl Korunmalı?

6 yıl önce

Gölgeniz sizden kısaysa risk altındasınız.

1
Gölgeniz sizden kısaysa risk altındasınız. Güneş koruyucu kullanımı diş fırçalama ya da e-mailleri kontrol etme gibi bir alışkanlık haline getirilmeli.
2
10.00-16.00 saatleri arasında güneşe çıkmamaya ve açık hava aktivitelerini mümkün olduğunca sınırlandırmaya özen gösterin.
3
Gölgeniz sizden uzunsa güvendesiniz demektir.
4
Sadece gölgede durmak UV'yi yüzde 50-95 oranında azaltır.
5
Pencereye güvenmeyin. Pencere camı 320 nm altındaki ışını absorbe eder; yani UVB'den korur ama UVA'dan koruyamaz.
6
Koruyucu giysi, gözlük ve geniş kenarlı şapka, korunmada çok önemli bir unsurdur. Sadece t-shirt, SPF 6 kadar koruma yapar.
7
En az SPF 30 koruma faktörlü bir güneş koruyucu tercih edin. Koruyucunuzu her 2 saatte bir yenileyin. Terleme ya da yüzme sonrasında güneşten koruyucunuzu tekrar sürün.
8
Su serinletir ama korumuaz. Suyun verdiği serinlik hissi sizi aldatmasın. Çünkü güneş ışınları zararlı etkilerini su içinde bile gösterebiliyor. Dolayısıyla korunmasız bir şekilde suda bulunmamaya dikkat edin.
9
Güneşin cilt üzerinde meydana getirdiği zararın yüzde 80 'i 18 yaşına kadar geliştiğinden çocuğunuzun cildini korumak için küçük yaşlardan itibaren güneş koruyucu kullanmasına özen gösterin. Nevus sayısını ve melanoma ve non melanoma deri kanseri riskini azaltmış olursunuz.Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 07:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram fenomenine hapis şoku! 1 saatte 4 mağaza soydu Fenerbahçelilerin sevgilisi Aly Eckman, çıplak pozlarıyla Instagram sansürüne meydan okudu Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor