Günlük Hayatta Kullanılan Bakteri Yuvaları - Son Dakika

Günlük Hayatta Kullanılan Bakteri Yuvaları

03.06.2015 14:31

1
Sağlık, hijyen ve temizlik konularında çalışmalar yapan Hijyen Konseyi, sağlık açısından tehlike arz eden 10 kirli nesneyi açıkladı. "Türkiye'nin hemen her yerinde bu ürünler kullanılıyor ve hastalık yapıcı mikroorganizma taşıyabiliyor. Bu eşyalarla ilgili yaptırılan araştırmalar da gözönünde bulundurulduğunda vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor.

2
3
4
5
6
Otobüs içindeki tutacaklar

7
8
9
10
11
12
13
14
BAKTERİ YUVASI TELEFONLAR/ Hergün kullandığımız ve hayatımızın önemli bir parçası olan cep telefonları sadece numaraları üzerinde taşımakla kalmıyor, gün içinde dokunduğumuz her şeyden bir iz taşıyor. İngiltere'deki Surrey Üniversitesi'nden Dr. Simon Park öğrencilerinden, telefonlarından aldıkları bir numuneyi laboratuvar kabına koyarak üzerindeki bakterileri incelemelerini istedi.

15
İki günün sonunda yeniden mikroskop altında incelenen kapların tamamen bakteri ve mantarla dolu olduğu görüldü.

16
Cep telefonlarımızı kaplayan bu bakterilerin çoğunun zararsız olduğunu açıklayan bilim insanları bunların, genellikle vücudumuzu kaplayan bakterilerle aynı olduğunu fakat yine de bazı zararlı bakterilere karşı telefonların düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini belirtiyor.

17
Üstelik telefonlar gün içinde kullandığımız ve bakteriler tarafından istila edilmiş neselerden yalnızca biri. Yastık kılıfları ve klozetler de bakteriler için önemli yaşam alanlarını oluşturuyor.

18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

YORUMLAR
500

Son Dakika Günlük Hayatta Kullanılan Bakteri Yuvaları - Son Dakika


Advertisement