Güzel Oyuncu, Gerilimi Azaltmak İçin Rol Arkadaşına Göğüslerini Gösterdi! - Son Dakika

Güzel Oyuncu, Gerilimi Azaltmak İçin Rol Arkadaşına Göğüslerini Gösterdi!

25.10.2018 13:57

Unutulmaz filmlerden biri Titanic, hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? 1912'de ilk seferinde batan Titanic'in aslına uygun modern versiyonu olacak Titanic 2 için tarih verildi. İşte efsane film Titanic hakkında daha önce belki de hiç duymadığınız 30 bilgi...

1
Kate Winslet, DiCaprio karşısında çıplak kalacağını öğrenince gerilimi azaltmak için çekimlerden önce ona göğüslerini gösterdi.
2
Jack'in (Leonardo DiCaprio) Rose'u (Kate Winslet) çizmeye hazırlandığı sahnede "Koltuğa uzan" yerine "Yatağa uzan. Hayır koltuğa" demesi orijinal senaryoda yoktu. Ancak doğal gelişen bu hata Cameron'un hoşuna gitti ve filmde kullandı.
3
Çekimlerin son gecesinde birkaç kişi ekibe dağıtılan yemeklerin içine 'şaka olsun' diye uyuşturucu karıştırdı. 80 kişi halisünasyonlarla hastaneye kaldırıldı.
4
Geminin gerçek boyuttaki dış alan çekimi Meksika'nın güneyinde Rosarito kıyısında yapıldı.
5
Setin tamamı hidrolik krikolara monte edildi. Bu sayede gemiye belli açılarda eğim verilebiliyordu.
6
Pomeranian cinsi köpek kazadan kurtulan 3 köpekten biriydi. Gemi batmaya başladıktan sonra yolcular köpeklerini serbest bıraktılar. James Cameron da 'terkedilmiş köpekler' sahnesi çekti ancak daha sonra bu kareler çıkartıldı.

7
James Cameron gerçek Titanic'in kalıntılarını görmek için daldı. Enkazda kazadan sağ kalan yolculardan daha falza zaman geçirdi.

8
James Cameron senaryoyu bitirdikten sonra gerçekten Titanic'te hayatını kaybeden J. Dawson'ı buldu.
9
Titanic gemisinin yapımı 1910-1912 yılları arasında 7.5 milyon dolara mal oldu. Filmin çekildiği 1997'de bu rakam 150 milyon dolardı. Ancak filmin maliyeti 200 milyon dolar oldu.
10
Film o kadar çok gösterildi ki dağıtımcı şirket zarar gören kopyalar için yeni film makaraları gönderdi.
11
Titanic'teki en pahalı oda 4 bin 350 dolardı. Bu miktar bugün 75 bin dolara denk geliyor.
12
Filmin prodüksiyon aşamasında şaşırtma amaçlı kullanılan ismi 'Planet Ice'dı.
13
Büyük salonun sular altında kalma sahnesi sete ve mobilayalara geri dönüşü olmayan bir zarar vereceği için tek seferde çekildi.
14
Rose'un gemi battıktan sonra üzerinde durduğu tahta platform Titanic'ten kalan orijinal bir parça. Tahta Nova Scotia'da bir müzede sergileniyor.
15
Rose'un tekne batarken giydiği ceket ona 2 beden büyüktü. Bunun nedeni Rose'u savunmasız ve narin göstermekti.
16
Çekimler sırasında Leonardo DiCaprio'nun baktığı kertenkele kamyon tarafından ezildi. DiCaprio küçük dostunu iyileştirdi.
17
Captain Smith rolü Robert De Niro'ya teklif edildi. De Niro sağlık sorunları nedeniyle rolü geri çevirmek zorunda kaldı.
18
Gemiden atlayan oyuncular 1 metreden az derinliği olan 'okyanusa' atlıyorlardı.
19
Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman, Madonna, Jodie Foster, Cameron Diaz ve Sharon Stone 'Rose' rolü için düşünülen diğer isimlerdi.
20
Film şirketi, Jack rolünü Matthew McConaughey'nin oynamasını istedi. Ancak James Cameron, Leonardo DiCaprio'nun oynaması için ısrar etti.
21
Kate Winslet suda olan çekimlerde içine dalgıç giysisi giymeyi reddeden birkaç kişiden biriydi. Bu kararı onu zatüre etti.
22
James Cameron filmin müziklerini Enya'yanın yapmasını istedi. Enya'nın teklifi reddetmesi üzerine James Horner'la çalıştı.
23
Molly Brown rolünü Rebe McEntire oynayacaktı. Ancak başka bir çekimler çakışınca rolü reddetti.
24
Gloria Stuart filmin çekimi sırasında 1912 yılında gerçekleşen kazadan kalan tek yaşayan isimdi. 87 yaşında Oscarlar'da en iyi yardımcı kadın oyuncu rolü adaylığıyla Oscar tarihinin en yaşlı adayı oldu.

25
Jack'in defterindeki çizimler James Cameron'a aitti.

26
Çekimler bittikten sonra setten geriye kalanlar hurda olarak satıldı.
27
Titanic sinemalardayken aynı zamanda video kaseti çıkan ilk film.

28
Makine odasını büyük göstermek için burada oynayan oyuncular 1.50 metre boyunda seçildi.
29
James Cameron'ın filmde sözlü şarkı olmasını istemiyordu. Ancak filmin bestecisi James Horner gizlice Celine Dion'la kayıt yaparak demoyu Cameron'a sundu. Sonradan marş haline gelen 'My Heart Will Go On'u beğenen yönetmen şarkıyı filmin sonunda kullanmayı kabul etti.
30
Yatakta birbirine sarılan yaşlı çift New York'taki Macy's adlı mağazanın sahipleri Ida ve Isidor Strauss. Ida'ya kadın olduğu için filikaya binmesine izin verildi ancak kocasından ayrılmamak için 'Birlikte yaşadık birlikte ölmeliyiz' diyerek gemide kaldı.

Son Dakika Güzel Oyuncu, Gerilimi Azaltmak İçin Rol Arkadaşına Göğüslerini Gösterdi! - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (12)
  • son asker: film gayet güzeldi ama filmin konusu olan olayda Allah bile batıramaz şeklinde bi durum vardı, gayette batıyo görüldüğü gibi Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • hande: ya ne salak yorumlar yapıyorsunuz.herseye dine getirıp duruyorsunuz,bırakın filmi seyredinn bu hayatta yasamayı ögrenın size kaldı tartısmak Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement