Güzel oyuncu Miléna Radulovic, 68 yaşındaki yönetmen tarafından tacize uğradı: Bedenime uygunsuz şekilde dokundu - Son Dakika

Güzel oyuncu Miléna Radulovic, 68 yaşındaki yönetmen tarafından tacize uğradı: Bedenime uygunsuz şekilde dokundu

29.01.2021 15:31

25 yaşındaki genç oyuncu Miléna Radulovic geçtiğimiz hafta Blic gazetesine verdiği mülakatta, 9 yıl önce ünlü 68 yaşındaki yönetmen Miroslav Aleksic tarafından tecavüze uğradığını açıkladı. Genç oyuncu yönetmenin kendisini ofisine davet ettikten sonra bedenine uygunsuz bir şekilde dokunduğunu söyledi.

1
Genç oyuncu Radulovic'in açıklamaları sonrası Sırbistan'da binlerce kadın "Nisi sama/Yalnız değilsin" başlığı altında sosyal medyada başlatılan kampanyaya katılarak destekte bulunuyor.
2
Öte yandan "Yalnız değilsin" çağrısı başta Bosna olmak üzere diğer Balkan ülkelerine de sıçramış durumda.
3
Sırbistan Kültür Bakanı Maja Gojkoviç, oyuncu Miléna Radulovic'i cesaretinden dolayı tebrik ederken yaşananları Sırbistan'ın Harvey Weinstein davası olarak nitelendirdi.
4
Yapılanların cezasız kalmayacağını vurgulayan Bakan Gojkoviç, "Milena'ya, acı ve işkenceye maruz kalan diğer tüm kadınlara büyük destek veriyorum. Bu konu hakkında konuşma cesaretleri ve kararlılıkları için olanlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

5
Sırbistan Başbakan Yardımcısı Zorana Mihajloviç de Aleksiç davasında "Şiddeti bildiren kız ve kadınlara şükranlarını" dile getirdi.

6
Ünlü oyuncu Sara Zeljkovic de 68 yaşındaki yönetmen Aleksic'in tacizine uğradığını belirtti. 16-17 yaşındayken Aleksiç'in ofisine gittiğini söyleyen Zeljkoviç, ofisine davet ettikten sonra uygunsuz bir şekilde bedenine dokunduğunu itiraf etti.
7
Diğer bir oyuncu ise Danijela Stajnfeld. 37 yaşındaki Stajnfeld, geçen yıl Heal Me adlı belgesel filminde, Sırbistan film endüstrisinde etkili bir adam tarafından tecavüze uğradığını söyledi. Tutuklu yargılanan Miroslav Aleksic ise tüm suçlamaları reddediyor.
8
9
10
11
12
13
14
15
16

YORUMLAR (2)
500

Son Dakika Güzel oyuncu Miléna Radulovic, 68 yaşındaki yönetmen tarafından tacize uğradı: Bedenime uygunsuz şekilde dokundu - Son Dakika


Advertisement