Son Dakika Haberleri: Güzelleşmek İçin Seks

Güzelleşmek İçin Seks

7 yıl önce

Uzmanlara görecinsel ilişkinin, hiçbir ürünün veremeyeceği doğal güzellik etkileri

1
Uzmanlara görecinsel ilişkinin, hiçbir ürünün veremeyeceği doğal güzellik etkileri:
2
Özgüven artırma etkisi: En önemli cinsel organ beyinken, sahip olabileceğiniz en çekici şey de özgüvendir.

“Partnerinizin en çekici yanı nedir?” sorusuna, en çok verilen cevaplardan biri “endamı” olmuş.

3
Cinsellik Uzmanı Mary Jo Rapini'ye göre, cinsellik sonrası hal ve tavırlar, daha özgüvenli ve daha çekici oluyor. Diğer bir deyişle, ilişkinin etkisiyle artan özgüven hareketlerinize de yansıyor.
4
Doğal makyaj etkisi: Cinsel ilişki adeta doğanın makyajıdır. Günde 15 dakikalık cinsel ilişki, yanaklarınızın doğal rengine kavuşmasına, dudaklarınızın kırmızılaşmasına ve cildinizin parlamasına yardımcı olur.
5
Cleveland Clinic Roizen'in Wellness Müdürü Doç. Dr. Michael Roizen'e göre; cinsel ilişki esnasında heyecanlandığımızda genişleyen damarlar mukoza zarını etkileyerek, cilde kırmızılık ve ışıltı veriyor. Etkisi de, makyajdan çok daha uzun süreli oluyor.
6
Cilt bakımı etkisi: Cildinizi güneşten korusanız bile, yeterli bakımı yapmadığınız zaman kuruma ve dökülme ihtimali vardır. Düzenli kan akışı, cilde gerekli besinleri ve oksijeni taşıyarak, kırışıklıkların ve kuruluğun onarılmasına yardımcı olur. Peki kan akışını hızlandırmanın ve cildi gençleştirmenin en eğlenceli yolu nedir? Tabii ki cinsel ilişki.
7
Saç bakımı etkisi: Cinsel ilişki, saçlarınıza da bakım yapar. Roizen'a göre, tüm saç kökleri kendisini besleyen bir damara sahiptir. Yani, sağlıklı kan dolaşımı, sağlıklı saçlar demektir.
8
Cinsel ilişki, kan akışını hızlandırarak, saçlarınızı da besler ve en çekici doğal görünümüne kavuşturur...
9
Egzersiz etkisi: Cinsel ilişki, oldukça etkili bir kardiyo egzersizidir. Roizen'a göre, cinsel ilişkinin kan dolaşımı üzerindeki etkisi, Zumba yapmakla eşdeğer.
10
Spor yapmak için yeterli motivasyonu bulamıyor olsanız da, formunuzu korumak için, partnerinize biraz vakit ayırmanızda fayda var.
11
Rahatlatıcı etkisi: Kırışıklıkların diğer isminin “endişe çizgileri” olmasının bir nedeni var. Ancak hiçbir kırışıklık kremi, endişelerinizden kurtulmanızı sağlamaz.
12
Rapini'ye göre seks, en etkili stres boşaltma yöntemidir. Cinsel ilişki sırasında nefes alıp vermek, stresten arınırken, doyuma ulaşmanıza da yardımcı olur.
13
Düzenli cinsel ilişki ise, uzun süreli rahatlama sağlar. Cinsel ilişki, 3 – 20 dakika kadar sürüyor olsa da, rahatlatıcı etkisi gün boyu üzerinizde olacaktır.
14
Gençleştirici etkisi: Dr. Roizen, düzenli bir cinsel hayatı olan kişilerin oldukları yaştan 2 ila 8 yaş kadar genç göründükleri fikrinde.
15
Cinsel ilişki tüm bunların yanı sıra, kalp krizi, kanser ve depresyon riskini de azaltıyor.Haber Yayın Tarihi: 19.05.2013 09:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek Ünlü oyuncu Kadir Doğulu'nun eski hali sosyal medyada olay oldu! Mucize Doktor'da Ali Vefa'nın patalojiden arkadaşı maviş gözlü Duygu, bakın nereli! Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı