Güzellik için organlarının yerlerini değiştirdiler! İşte tarihte kadınların akılalmaz güzellik yöntemleri - Son Dakika

Güzellik için organlarının yerlerini değiştirdiler! İşte tarihte kadınların akılalmaz güzellik yöntemleri

Kadınlar güzel görünmek uğruna "Bir insan kendine nasıl böyle bir şey yapar" demekten kendinizi alamayacağınız akıl almaz çılgınlıklar yapmış, türlü işkencelere katlanmışlar. Öyle ki organlarının yerini değiştirecek kadar ileriye gidenler de var. İşte geçmişte acı veren ve tehlikeli olabilecek güzellik yöntemleri.

1
Kadınlar, güzellik söz konusu olunca kendilerinden geçiyor ancak birazdan tarihte yaşanmış, şahit olacağınız mantığın devre dışı kaldığı güzelleşme yöntemleri sizi sizden alacak.

2
Hayalet görmüş gibi soluk tenler
Hayalet görmüş gibi soluk tenler
Çok solgun bir cilde sahip olma eğilimi, on sekizinci yüzyılda İngiltere'nin zirvesindeydi. Cildi mümkün olduğunca solgunlaştırmak için kadınlar kuru at gübresi gibi oldukça sıra dışı yöntemler kullandılar. Solgun bir görünüme ulaşmak için kadınlar oldukça tehlikeli bir yöntem olan kurşun kullanıp, aynı zamanda cilde beyaz bir ışıltı veren arsenik de tükettiler.

3
Uzun tırnaklar
Uzun tırnaklar
Çin'de, uzun tırnaklar birkaç yüzyıl boyunca trenddi ve nedeni oldukça sıra dışıydı: bu tür tırnaklar, sahibinin elleriyle bir şey yapmak zorunda olmadıklarının bir işareti idi, çevresinde hizmetçilerin olduğunu gösteriyordu. Ülkeyi neredeyse 3 yüzyıl boyunca yöneten Qing Hanedanlığı döneminde (yirminci yüzyılın başlangıcından önce) bu eğilim zirvedeydi.
4
Renkli kaşlar
Renkli kaşlar

Antik Yunanistan'da, unibrow denilen şey modaydı . Kaşlarını süslemek için renkli tozlar kullanıyorlardı. Ancak ortaçağ Çin kadınları daha da ileri gitti. İkinci ve üçüncü yüzyıllarda çok renkli kaşlar yapmaya başladılar. O dönemin imparatorlarından biri, eşlerine mavi-yeşil kaşlarının olmasını emretti. Kadınların kaşlarını tıraş etmesi ve diğer ülkelerden ithal edilen pahalı mürekkep kullanarak yenilerini çizmesi gerekiyordu. Bu sadece imparatorun hazzı için değil, aynı zamanda diğer insanlara ne kadar zengin olduğunu gösterme yoluydu çünkü bu mürekkebi sadece çok zengin insanlar karşılayabiliyordu. Ancak bu eğilim çok uzun sürmedi ve doğal görünümlü kaşlar tekrar popüler oldu.

5
Güzellik standartlarını takip etmek için kadınlar alınlarının uzun görünmesi için saçlarını kafalarının ortasına kadar tıraş ediyorlardı. Hatta kaşlarını bile bunun için tıraşlıyorlardı.

6
Bir statü göstergesi: Vücuda damar çizme
Bir statü göstergesi: Vücuda damar çizme
18. yüzyılda İngilizler için aşırı beyaz ten asalet belirtisiydi, çünkü beyaz ten güneş altında ağır işlerde çalışılmadığına işaret ediyordu. Boyun ve göğsü sergilemek de moda olunca, kadınlar tenlerinin beyazlığını vurgulamak için göğüslerine mavi damarlar çizmeye başlamışlardı.
7
Antik Mısır geri kalır mı? Kurşun makyajı
Antik Mısır geri kalır mı? Kurşun makyajı
Eski Mısır'da, Yunanistan'da ve Roma'da bir dönem bütün kadınlar kurşun makyajının gazabına uğradılar. Güzelleşmek uğruna başvurulan bu yöntem kadınlarda kilo kaybı, saç dökülmesi, felç, çeşitli organ hasarları gibi bir çok hastalığa sebep oldu. Vakaların sebebinin kurşun olduğu anlaşılınca bu güzellik yöntemi yasaklandı.
8
İşkenceden daha beter uygulama: İnce bel çılgınlığı
İşkenceden daha beter uygulama: İnce bel çılgınlığı
Korselerin prototipleri Bronz Çağında ortaya çıktı. Ancak farklı uzmanlara göre Avrupalılar on beşinci veya on altıncı yüzyılda kullanmaya başladılar. Vücutlarının şeklini kum saatine benzetmek isteyen kadınların kullandığı bu korseyi mengeneye benzetsek yalan söylemiş olmayız.
9
Genişlikte sınır tanımayan alın
Genişlikte sınır tanımayan alın
On dördüncü yüzyılın sonunda, tarihçilere göre Bavyera Kraliçesi Isabeau, uzun alın ve ince boyun eğilimini başlattı.

10
Bu yöntem başlarda kadınların hoşuna gitse de bayılma, kusma, kabızlık gibi rahatsızlıklara sebep oldu çünkü korse iç organların yerini resmen değiştiriyordu.

Haber Yayın Tarihi: 02.05.2020 14:57

Son Dakika Güzellik için organlarının yerlerini değiştirdiler! İşte tarihte kadınların akılalmaz güzellik yöntemleri - Son Dakika

YORUMLAR (1)
  • abdurrahman düşüngen: Bu kadınların güzellik uğruna yapamayacakları yokmuş.Hele izin verilirse!!! Allah yardım ediyor ki İktidarlar erkeklerin ellerine!!! Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Suya girdikleri an insanların cinsel organına saldırıyor! İlginç yaratığı görenlerin kanı çekiliyor Yıldız şarkıcı Mariah Carey ablasının iğrenç planını yıllar sonra itiraf etti: 12 yaşımda parayla cinsel ilişkiye zorladı Cinsel organına kadar dövme yaptıran çılgın fenomenin son paylaşımı olay oldu Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi