Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki kaçış planı krokisinin sırrı ortaya çıktı! - Son Dakika

Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki kaçış planı krokisinin sırrı ortaya çıktı!

2 ay önce

Hababam Sınıfı Uyanıyor'un kaçış planı krokisini hatırlayacaksınız. O krokiyi Hababam haytalarından biri çizdi desek! İşte krokinin sahibi Dilaver Gür...

1
Hababam Sınıfı Uyanıyor filmindeki, tünel kazarak okuldan kaçma sahnesini muhakkak hepimiz hatırlarız. Kaçış planı yapılırken tahtada yer alan çizim Hababam'daki haytaların yapamayacağı kadar düzgündü. Aslında hakikaten o krokiyi çizen Hababam tayfasından biri çıktı.
2
Aslında hakikaten o krokiyi çizen Hababam tayfasından birisiymiş. Bu krokiyi çizen filmde az repliklileri olmasına rağmen sima olarak en çok tanınanlardan Dilaver'den başkası değil.
3
Tünel kazarak kaçma planı yapmak için tahtaya çizilen görüntü ise filmin çekildiği Adile Sultan Kasrı'nın krokisidir.
4
Dilaver’in mühendislik tahsili yaptığını bilen Ertem Eğilmez “Hadi mühendis bey, şuraya bir kaçış planı yapalım” diye görevi ona emanet etti
5
Dilaver Gür, Ertem Eğilmez'in isteği üzerine birden eline tebeşiri alıp çizmeye başladı, planlı bir şekilde yapsa belki bu kadar iyi çizemeyeceğini söyledi.
6
Aslen Malatya'lı olan oyuncu serinin ilk 3 filminde yer aldı.
7
Asıl mesleği Mühendislik olan Dilaver Gür 1976 yılına kadar oyunculuk kariyerini sürdürdü. Ardından serbest mühendislik yaparak hayatına devam etti.
8
Bir süre İstanbul'da yaşadıktan sonra memleketi olan Malatya'ya geri döndü. Bugün onlarca yayınında 'Hababam Sınıfı' anılarını anlattığı videoları bulunuyor.
9
Dilaver Gür şimdilerde yaşamını Malatya sürdürmekte olup Serbest İnşaat Mühendisliği yapmaktadır.
10
Aynı zamanda "Malatya Doğanşehirliler Derneği Başkanlığı "görevini " Tenis Federasyonu Malatya İl Temsilciliği" görevini ve yerel kanal olan TV Malatya'da program sunmakta ve yazarlık yapmaktadır. 40 yaşında evlenen Dilaver Gür'ün bu evliliğinden 2 çocuğu bulunmaktadır.
11
Hababam Sınıfı'nın en sevilen yan karakterlerinden "Dilaver"e hayat veren Dilaver Gür'e mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Haber Yayın Tarihi: 13.12.2019 12:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Isırdığını 10 dakikada öldürüyor! Yangın ve selin vurduğu Avustralya'da katil örümcek alarmı Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor! 25 saniye sallandı, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor

Son Dakika Haberleri