Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği köy bakın neresi! İstanbul'un popüler ilçesi çıktı - Son Dakika

Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği köy bakın neresi! İstanbul'un popüler ilçesi çıktı

26.11.2019 11:39

Hababam Sınıfı Uyanıyor filminde Ahmet'in öğretmenlik yaptığı, yardıma muhtaç köyün neresi olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız!

1
Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği 1976 yapımı Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi, Türk izleyicisinin gönlündeki yerini yıllarca korudu.
2
Filmde, sınıfın çalışkan öğrencisi Ahmet'in mezun olduktan sonra öğretmenlik yapmak istediği sahne, seyirciyi duygulandırmıştı. Ahmet, Mahmut Hoca'sına ''Köyüme gidip öğretmenlik yapacağım. Köyler, okumaya susamış çocuklarla dolu. Onların okula, öğretmenlere ihtiyacı var'' diyerek veda etti.
3
Ahmet'in dargın ayrıldığı sınıf arkadaşları ise Ahmet'e sürpriz yapmış ve yoksul köye, yeni bir okul yapmak için gerekli malzemeleri taşımışlardı.
4
Hababam Sınıfı'nın yardıma muhtaç köyünün, İstanbul'un popüler ilçesi Çekmeköy olduğu ortaya çıktı.
5
Filmde bomboş bir arazi olduğu görülen bölge, şimdilerde inşaat sektörünün gözde ilçelerinden.
6
Boş alan kalmayan 250 bin nüfuslu ilçe, adeta bir bina yığınına dönüştü.
7
8
9
10
11
12
13

Son Dakika Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği köy bakın neresi! İstanbul'un popüler ilçesi çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Vedat Muriqi'in yapamadığını yaptı, yıldız isim Felipe Caicedo'nun başarısının sırrı ortaya çıktı Ayşecik filmiyle hayatımıza girmişti! Yeşilçam'ın yakışıklısı bakın şimdi ne halde Saat 09.05 'te Türkiye'de hayat durdu! Kimi yağmurla birlikte ağladı, kiminin gözyaşı alın teriyle birlikte aktı Atamızı böyle andılar! Süper Lig kulüpleri "Sıra sende" diyerek tweet zinciri oluşturdu "Zayıfladıkça daha çok ilişkiye girmek istiyorum" demişti! Güzel model Kelly Brook kilolarıyla barıştı