Son Dakika Haberleri: Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği köy bakın neresi! İstanbul'un popüler ilçesi çıktı

Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği köy bakın neresi! İstanbul'un popüler ilçesi çıktı

9 gün önce

Hababam Sınıfı Uyanıyor filminde Ahmet'in öğretmenlik yaptığı, yardıma muhtaç köyün neresi olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız!

1
Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği 1976 yapımı Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi, Türk izleyicisinin gönlündeki yerini yıllarca korudu.
2
Filmde, sınıfın çalışkan öğrencisi Ahmet'in mezun olduktan sonra öğretmenlik yapmak istediği sahne, seyirciyi duygulandırmıştı. Ahmet, Mahmut Hoca'sına ''Köyüme gidip öğretmenlik yapacağım. Köyler, okumaya susamış çocuklarla dolu. Onların okula, öğretmenlere ihtiyacı var'' diyerek veda etti.
3
Ahmet'in dargın ayrıldığı sınıf arkadaşları ise Ahmet'e sürpriz yapmış ve yoksul köye, yeni bir okul yapmak için gerekli malzemeleri taşımışlardı.
4
Hababam Sınıfı'nın yardıma muhtaç köyünün, İstanbul'un popüler ilçesi Çekmeköy olduğu ortaya çıktı.
5
Filmde bomboş bir arazi olduğu görülen bölge, şimdilerde inşaat sektörünün gözde ilçelerinden.
6
Boş alan kalmayan 250 bin nüfuslu ilçe, adeta bir bina yığınına dönüştü.
7
8
9
10
11
12
13Haber Yayın Tarihi: 26.11.2019 11:39 

YORUMLAR (3)


Diğer Galeriler

Taraftarların çirkin tezahüratına maruz kalan İtalyan spiker, galaya dekoltesiyle damga vurdu! Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! Sosyal medya fenomeninin başı çıplak pozlarıyla dertte! Yaşlı adamları kandırmak için kullanıyorlar Öldü sandılar! 6,5 saat kalbi duran kadın hayata döndü Ünlü şarkıcı Olga Orlov'un, çıplak havuz pozu sosyal medyada tepki çekti!