HACIBEKTAŞ Resimleri

Hacıbektaş Resimleri

 • 14 Mayıs 2017 00:28 Ersan Er: Ersan Er: "Türkiye'de Üç Ayda Bir Sanatçı Harcanıyor" Sanatçı Ersan Er, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen mezuniyet balosunda sahne alırken, şarkıları ile öğrencilere unutulmaz bir gece yaşattı.
 • 23 Nisan 2017 20:21 TRT 39. Uluslararası 23 Nisan Şenliği Gala Gösterileri TRT 39. Uluslararası 23 Nisan Şenliği Gala Gösterileri TRT tarafından bu yıl 39'uncusu düzenlenen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
 • 01 Nisan 2017 01:13 Bakan Bozdağ: Abd, Vizesini İptal Ettiği Kaç Kişiyi Aradı? (3) Bakan Bozdağ: Abd, Vizesini İptal Ettiği Kaç Kişiyi Aradı? (3) MİLLETVEKİLİ SEÇİLME YAŞININ 18'E İNDİRİLMESİAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hacıbektaş Veli Üniversitesi'nde esnaf, sanayici ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
 • 26 Ekim 2016 09:41 İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu, Nevşehir'de Öğrenciler ile Buluştu İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu, Nevşehir'de Öğrenciler ile Buluştu Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” kapsamında düzenlenen “İslam Tarihi Sohbetleri” konulu konferans Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
 • 16 Ağustos 2016 21:56 Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kapadokya'da Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kapadokya'da 53. ULUSAL, 27. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sanat Etkinlikleri için Hacıbektaş İlçesi'ne gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, açılışa katıldıktan sonra Nevşehir'e geçerek, bir dizi incelemelerde bulundu.
 • 02 Haziran 2016 17:25 Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezine Görkemli Açılış Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezine Görkemli Açılış Şehzadeler Belediyesinin Yeniköy Mahallesinde yaptığı ‘Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’ düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı.
 • 31 Mayıs 2016 12:40 Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Açılıyor Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Açılıyor Şehzadeler Belediyesi’nin Yeniköy Mahallesinde yaptığı Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi 2 Haziran Perşembe günü hizmete açılıyor.
 • 17 Şubat 2016 00:03 Alevi Bektaşı Derneği Başkanı Göncü: Alevi Halkının Dilekleri Yerine Getirilsin Alevi Bektaşı Derneği Başkanı Göncü: Alevi Halkının Dilekleri Yerine Getirilsin Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Ali Göncü, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi ve Cemevi'ni ziyaret etmesini hatırlatarak, “Genelde hükümet yetkilileri ve yöneticileri vakıf ve derneklerimizi ziyaret ediyorlar.
 • 14 Şubat 2016 17:28 Başbakan Davutoğlu, Cemevini Ziyaret Etti Başbakan Davutoğlu, Cemevini Ziyaret Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'da Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi'ni ve Terzi Baba Türbesi'ni ziyaret etti.
 • 17 Ağustos 2015 09:44 Hacı Bektaş Veli Etkinlikleri Yarın Sona Erecek Hacı Bektaş Veli Etkinlikleri Yarın Sona Erecek Ünlü düşünür ve mutasavvıf Hacı Bektaşi Veli'yi anma ve kültür etkinlikleri yarın gece sona erecek.
 • 16 Ağustos 2015 22:39 Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri’ne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kim bu ülkeyi daha iyi yönetecekse, kim kul hakkı yemiyorsa, onu başa getirmek zorundayız. Çıkışımız buradadır” dedi.
 • 16 Ağustos 2015 20:40 Kılıçdaroğlu: Kim Kul Hakkı Yemiyorsa, Seçimlerde Onu Başa Getirmek Zorundayız Kılıçdaroğlu: Kim Kul Hakkı Yemiyorsa, Seçimlerde Onu Başa Getirmek Zorundayız Ünlü düşünür Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anmak amacıyla bu yıl 52'nci Ulusal ve 26'ncı Uluslararası törene katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kim bu ülkeyi daha iyi yönetecekse, kim kul hakkı yemiyorsa, seçimlerde onu başa getirmek zorundayız. Çıkışımız buradadır" dedi.
 • 15 Ağustos 2015 11:41 Hacıbektaş'ta Delikli Taş İzdihamı Hacıbektaş'ta Delikli Taş İzdihamı HACI Bektaş-ı Veli'yi Anmak amacıyla bu yıl 52'nci ulusal ve 26'ncı uluslararası düzeyde yarın yapılacak olan törenlere katılmak üzere yurt içi ve yurt dışından çok sayıda insan Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'ne geldi.
 • 11 Ağustos 2015 20:20 Fikret Otyam, Hacıbektaş'ta Aydınlar Mezarlığı'na Defnedildi Fikret Otyam, Hacıbektaş'ta Aydınlar Mezarlığı'na Defnedildi Böbrek yetmezliği nedeniyle 89 yaşında hayatını kaybeden ressam ve gazeteci-yazar Fikret Otyam’ın cenazesi, vasiyeti üzerine İlhan ve Turhan Selçuk kardeşlerin de mezarlarının bulunduğu Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bulunan Çilehane bölgesindeki Aydınlar Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 • 11 Ağustos 2015 20:07 Fikret Otyam, Hacıbektaş'ta Aydınlar Mezarlığı'na Defnedildi Fikret Otyam, Hacıbektaş'ta Aydınlar Mezarlığı'na Defnedildi BÖBREK yetmezliği nedeniyle 89 yaşında hayatını kaybeden ressam, gazeteci ve yazar Fikret Otyam'ın cenazesi, vasiyeti üzerine İlhan ve Turhan Selçuk kardeşlerinde mezarlarının bulunduğu Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bulunan Çilehane bölgesindeki Aydınlar Mezarlığında toprağa verildi.
 • 10 Ağustos 2015 19:14 Otyam, Antalya'dan Alkışlarla Uğurlandı Otyam, Antalya'dan Alkışlarla Uğurlandı Böbrek yetmezliği nedeniyle 89 yaşında hayatını kaybeden ressam, gazeteci-yazar Fikret Otyam için, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Kültür ve Cemevi’nde tören düzenlendi.
 • 05 Temmuz 2015 08:10 Hacı Bektaş Veli Dergahı'nda 188 Yıl Sonra Bir İlk Hacı Bektaş Veli Dergahı'nda 188 Yıl Sonra Bir İlk Hacıbektaş ilçesindeki Hacı Bektaş Veli dergahında 188 yıl aradan sonra ilk kez cem töreni yapıldı.
 • 04 Temmuz 2015 23:24 Aleviler İbadete Kapalı Olan Dergahta Cem Töreni Yaptı Aleviler İbadete Kapalı Olan Dergahta Cem Töreni Yaptı Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde bulunan Hacı Bektaş Veli Dergâhının ibadete açılmasını isteyen Alevi Sivil Toplum Örgütleri, 188 yıldır Alevilere ibadet için kapalı olan Hacı Bektaş Veli Dergahında Cem yaptı.
 • 03 Temmuz 2015 15:43 Türkler'in Soy Ağacı Türkler'in Soy Ağacı
 • 22 Haziran 2015 11:18 2'nci Kat Balkonundan Düşen Üniversiteli Müzisyen Öldü 2'nci Kat Balkonundan Düşen Üniversiteli Müzisyen Öldü Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde üniversite öğrencisi 25 yaşındaki Tuncay Yıldırım, eski kanepeyi ikinci kattaki evlerinin balkonundan arkadaşlarıyla atmaya çalışırken düşerek öldü.
 • 30 Mayıs 2015 11:52 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde Mezuniyet Heyecanı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde Mezuniyet Heyecanı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu, Nevşehir Meslek Yüksekokulu, Gülşehir Meslek Yüksekokulu, Ürgüp Erol ve Sebahat Toksöz Meslek Yüksekokulu, Avanos Meslek Yüksek Okulu, Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan toplam 2 bin 526 öğrenciyi mezun etmenin gurur ve heyecanını yaşadı.
 • 30 Mayıs 2015 11:51 Kültür, Sanat ve Gençlik Şenliği Etkinliklerine Büyük İlgi Kültür, Sanat ve Gençlik Şenliği Etkinliklerine Büyük İlgi 2007 yılında kurulan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin geleneksel ‘Kültür, Sanat ve Gençlik Şenliği’ ve ‘8. Kuruluş Yıldönümü’ yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 • 29 Mayıs 2015 11:27 Nevşehir'de Üniversiteliler Demet Akalın'la Coştu Nevşehir'de Üniversiteliler Demet Akalın'la Coştu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından düzenlenen Kültür Sanat Gençlik Şenliği kapsamında konser veren Demet Akalın, birbirinden hareketli şarkılarıyla izleyenleri coşturdu.
 • 27 Mayıs 2015 15:00 Agd'den Üniversitede Düzenlenen Bahar Şenliklerine Tepki Agd'den Üniversitede Düzenlenen Bahar Şenliklerine Tepki Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen konserlerle gençlerin ahlaken ve manen çökertildiğini ve buralarda gençlerin içki ve madde bağımlılığı gibi şeylere kapıldıklarını söyledi.
 • 27 Mayıs 2015 11:10 Duman Grubu Üniversite Öğrencileriyle Buluştu Duman Grubu Üniversite Öğrencileriyle Buluştu Türk Pop Müziği’nin ünlü isimlerinden Tuğba Yurt ile ünlü rock gruplarından Duman, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde sahne aldı.
 • 26 Mayıs 2015 16:44 Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi'nin Temeli Törenle Atıldı Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi'nin Temeli Törenle Atıldı Muratpaşa Belediyesi, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’nin temelini, Yeşildere Mahallesi’nde attı.
 • 02 Mayıs 2015 19:03 Elibol: Elibol: "Bu Yol Hacı Bektaş-ı Veli'nin Yolu" AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Nuri Elibol, Tokat’ta yapılan cemevi açılışında Alevilerden kendilerini kullandırtmamalarını isteyerek, “Hazreti Muhammed’in ve Hazreti Ali’nin yolu belli. Bu yolun dışına çıkmayın” dedi.
 • 14 Nisan 2015 13:50 Türkiye'de Kaliteli 8 Pamuk Çeşidi Geliştirildi Türkiye'de Kaliteli 8 Pamuk Çeşidi Geliştirildi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öncülüğünde, Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Toplumsal Araştırma İstasyonu Müdürlüğü ve GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi işbirliğiyle 5 yıl önce başlatılan çalışma kapsamında, moleküler markör teknolojisi kullanılarak hastalığa dayanıklı, lif verimi yüksek 8 yeni pamuk çeşidi geliştirildi.
 • 11 Nisan 2015 16:36 Nevşehir Üniversitesi'nden Makedonya Cumhurbaşkanı'na Fahri Doktora Nevşehir Üniversitesi'nden Makedonya Cumhurbaşkanı'na Fahri Doktora Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, senato kararıyla Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'a, Türk- Makedon ilişkilerine yaptığı önemli katkılar nedeniyle Fahri Bilim Doktorluğu payesi verildi.
 • 11 Nisan 2015 15:26 Makedonya Cumhurbaşkanı'na Nevşehir'de Fahri Doktora Unvanı Makedonya Cumhurbaşkanı'na Nevşehir'de Fahri Doktora Unvanı Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’a, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından Türkiye’nin milli menfaatlerinin korunmasındaki üstün hizmet ve katkılarından dolayı fahri doktora unvanı verildi.
 • 11 Nisan 2015 15:01 Makedonya Cumhurbaşkanı'na Fahri Doktora Payesi Verildi Makedonya Cumhurbaşkanı'na Fahri Doktora Payesi Verildi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Senatosu kararıyla Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov’a Fahri Bilim Doktorluğu payesi verildi.
 • 01 Nisan 2015 16:06 Başkan Çerçi Sözünü Tutarak Cem Evi'ni Ziyaret Etti Başkan Çerçi Sözünü Tutarak Cem Evi'ni Ziyaret Etti Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi’ne ait Cem Evi’ni ziyaret etti.
 • 23 Mart 2015 18:13 Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde Nevruz Coşkusu Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde Nevruz Coşkusu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen etkinlik ile Nevruz, yoğun katılım ve coşku içerisinde kutlandı.
 • 19 Mart 2015 09:56 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde Çanakkale Zaferi Kutlandı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde Çanakkale Zaferi Kutlandı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından ‘18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Dönümü’ dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 14 Mart 2015 18:32 Bir İlki Başlatacak Olan Okulun Temeli Atıldı Bir İlki Başlatacak Olan Okulun Temeli Atıldı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Özel Statülü Hacı Bektaş Anadolu Lisesi’nin milli eğitim ve toplumsal kültür açısından önemli bir adım olduğunu belirterek, “Ve bu ilk adım daha sonra hep birlikte atacağımız daha büyük adımların sağlam bir başlangıcı olduğuna yürekten inanıyoruz” dedi.
 • 14 Mart 2015 17:33 Bakan Avcı Bakan Avcı "Alevi-Bektaşi" Okulunun Temelini Attı Milli Eğitim Bakanlığı ile Dost Eli Yardım Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle yapımına başlanan Özel Statülü Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin temel atma töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katımıyla gerçekleşti.
 • 14 Mart 2015 17:08 Bakan Avcı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin Temelini Attı Bakan Avcı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin Temelini Attı Türkiye'de Alevi'lerle ilgili eğitim çalışmaları konusunda bir ilk gerçekleşti.
 • 06 Şubat 2015 20:11 Bartholomeos: Bartholomeos: "Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli Yol Göstericidir" ı Veli ve daha sayamadığımız pek çok değerli isim bugün hala yol gösterici sayılmaktadır” dedi.
 • 01 Şubat 2015 11:33 Uşak'ta Köylünün Özenle Koruduğu 700 Yıllık Sancak Çalındı Uşak'ta Köylünün Özenle Koruduğu 700 Yıllık Sancak Çalındı Uşak'ın Sivaslı İlçesi'nde Hacı Bektaş-ı Veli'nin öğrencilerinden Hacım Sultan'a ait olduğu belirtilen, köylülerin nesillerce koruyup sakladığı 700 yıllık sancak, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı.
 • 23 Kasım 2014 16:03 Davutoğlu, Tunceli'de Cemevi Ziyaret Etti Davutoğlu, Tunceli'de Cemevi Ziyaret Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tunceli'de Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi'ni ziyaret etti.
 • 17 Kasım 2014 13:05 Bursa Başbakan'ın Hediyelik Kılıçları Bursa'da Yapılıyor Bursa Başbakan'ın Hediyelik Kılıçları Bursa'da Yapılıyor Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa gezisinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Recep Altepe tarafından hediye edilen kılıcı beğenince, Hacı Bektaş törenleri için Zülfikar benzeri kılıç istedi.
 • 17 Kasım 2014 09:31 Başbakan'ın Hediyelik Kılıçları Bursa'da Yapılıyor Başbakan'ın Hediyelik Kılıçları Bursa'da Yapılıyor Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa gezisinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Recep Altepe tarafından hediye edilen kılıcı beğenince, Hacı Bektaş törenleri için Zülfikar benzeri kılıç istedi.
 • 16 Kasım 2014 18:44 Din Kardeşliği Üzerinden Yolsuzluğu Kapattılar' Din Kardeşliği Üzerinden Yolsuzluğu Kapattılar' Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, hükümetin din kardeşliği üzerinden iktidarını sürdürdüğünü söyledi.
 • 13 Kasım 2014 13:43 Uluslararası Türk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu Başladı Uluslararası Türk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu Başladı Türk kültür ve medeniyetinin dünya kültürüne katkısını somut ve bilimsel değerlerle günümüze aktarmayı amaçlayan ve her yıl farklı bir ülkede düzenlenmesi planlanan 'Uluslararası Türk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu (TÜKAS 2014)'nun ilki, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde başladı.
 • 09 Kasım 2014 15:56 Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: "Tek Parti Döneminin Zulümlerini Sahiplenmek Zillettir" Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hacı Bektaş’taki Dersim sözlerini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, "Tek parti dönemi zulümlerinin sahiplenmek sizin için zillettir.
 • 08 Kasım 2014 16:06 Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu, 4. Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü’nde yaptığı konuşmasında, “Eğer herhangi bir din bu derslerle tahkir ediliyorsa, kötüleniyorsa bu dersleri kaldıralım. O anda nefret kültürü doğar. Ben istiyorum ki her Sünni Alevi Bektaşi okusun. Bunu da açık yüreklilikle tartışalım” dedi.
 • 08 Kasım 2014 15:59 Başbakan Davutoğlu: Bu Kardeşlik Bu Topraklarda Hiçbir Zaman Bölünmeyecek Başbakan Davutoğlu: Bu Kardeşlik Bu Topraklarda Hiçbir Zaman Bölünmeyecek Başbakan Ahmet Davutoğlu Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde yaptığı konuşmada, birlik ve kardeşlik vurgusunda bulunarak, "Nasıl Muharrem aşı bölünmezse, nasıl gönüller ki Hacı Bektaşi Veli'nin ifadesi ile her şeyi bünyesinde barındıran o gönül bölünmez, bu kardeşlik de bu topraklarda hiçbir zaman bölünemeyecek.
 • 08 Kasım 2014 15:52 Başbakan Ahmet Davutoğlu Eşi ile Birlikte Aşure Dağıttı Başbakan Ahmet Davutoğlu Eşi ile Birlikte Aşure Dağıttı Başbakan Davutoğlu, Hacıbektaş’ta Kültür Merkezi’nde yaptığı konuşmasından sonra vatandaşlara aşure dağıttı.
 • 08 Kasım 2014 15:07 Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hacıbektaş Veli Kültür Derneği tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü’nde yaptığı konuşmasında, bu kardeşliğin hiç bir zaman bölünmeyeceğini söyledi.
 • 08 Kasım 2014 14:11 Başbakan Davutoğlu Hacıbektaş'ta: Destur Almaya Geldim Başbakan Davutoğlu Hacıbektaş'ta: Destur Almaya Geldim Başbakan Ahmet Davutoğlu, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde 4. Hacıbektaş Aşure Günü etkinliğinde 12 İmamı tek tek saydı "Destur almaya geldim." dedi.