Son Dakika Haberleri: Hafta Sonları Gezerek 4 Kıtada 38 Ülke

Hafta Sonları Gezerek 4 Kıtada 38 Ülke

3 yıl önce

1
Yeni bir seyahatsever fenomen o 23 yaşındaki Selin Uzdil. Beş sene öncesine kadar gezmeyi sevmiyormuş. Hatta en büyük hayali belli bir düzeninin olmasıydı. Ama farklı kültürleri gördükçe, seyahat onun için bir tutku haline dönüşmüş. Öyle ki kıyafetlerini satıp seyahat edecek kadar... Şimdi sürekli gezi planı yapıyor ve her hafta sonu bir ülkeye gidiyor. Bugüne kadar Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika'da 38 ülkeyi gezmiş. Belli bir planı yok. Ya gördüğü bir yemek fotoğrafının peşine düşüyor, ya da su kaplumbağalarıyla dalış yapmak için bavul hazırlıyor.

2
Ailesi yurt dışında yaşıyor. Babası mühendis...
Ailesi yurt dışında yaşıyor. Babası mühendis...
Babam inşaat mühendisi ve işlerinden dolayı bir ayağımız hep yurtdışındaydı. Hatta ailem şu an Cezayir'de yaşıyor. Aslında bu durum benim için kâbustu. Sürekli dilini ve kültürünü bilmediğimiz ülkelerde yaşıyorduk.

3
Annesi 18 yaşına kadar kızının göbek bağını bahçede tutmuş sonra Fransa'ya gömmüş.
Annesi 18 yaşına kadar kızının göbek bağını bahçede tutmuş sonra Fransaya gömmüş.
18 yaşıma kadar annem göbek bağımı eve bağlı olayım diye evde tutmuş. Sonra her ne olduysa Güney Fransa gezisine gittiğinde göbek bağımı yanında götürerek Monaco Sarayı'nın bahçesine atmış.

4
Göbek bağı yurtdışına gömülür gömülmez seyahatleri başlamış...
Göbek bağı yurtdışına gömülür gömülmez seyahatleri başlamış...
Tam bir sene sonra zorunlu olarak gitmediği ilk gezisi göbek bağının gömüldüğü Monaco olmuş. Masal gibi ama gerçek. Selin: "Göbek bağları evde olanlar bence hemen dışarıya atmalı. O gezimden sonra özgürlüğümü ilan ettim. Bir daha eve de girmedim." diye açıklıyor.

5
Ailesiyle seyahat konusunda yarışıyor!
Ailesiyle seyahat konusunda yarışıyor!
Anne ve babası da kendi gibi gezginmiş. Bu yaşında Brezilya, Arjantin, Avustralya, Yeni Zelanda ve Uzakdoğu'daki tüm ülkeleri gezmiş.

6
Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika'da 38 ülke gezmiş. Yılsonuna kadar sayıyı 40 yapmak istiyor. Seyahatleri içinde en özeli giymediği kıyafetlerini satıp, parasıyla Paris'e gitmesiymiş. İşe başladıktan sonra ilk maaşla insanlar ailesini yemeğe götürürken Selin ailesini Bulgaristan'a götürmüş..

7
Selin, hafta sonu için kampanyaları takip ediyor ya da biletini bir ay öncesinden alıyor. Konaklama dahil genelde harcadığı miktar 500-1000 lira arası değişiyor.

8
Selin Uzdil, seyahatlerinde çektiği fotoğrafları ‘@trendandtravel' Instagram hesabından paylaşıyor.
Selin Uzdil, seyahatlerinde çektiği fotoğrafları ‘@trendandtravel Instagram hesabından paylaşıyor.
9
İşte seyahatlerinden eğlenceli o kareler...
İşte seyahatlerinden eğlenceli o kareler...
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33Haber Yayın Tarihi: 12.12.2016 11:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 il açıklandı! Bakın ilk sırada kim var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin