Haftanın En İlginç Kareleri - Son Dakika

Haftanın En İlginç Kareleri

10.11.2012 16:22

1
101 yaşındaki Wu Conghan ile 103 yaşındaki karısı, 88 yıllık evliliklerinde ilk defa gelinlik ve damatlıkla poz verip fotoğraf çektirdiler. (Çin)
2
Sivil bir polis, Çin Komünist Partisi'nin 18. Ulusal Kongresi kapsamında, gece eğitimine katılıyor. (Çin)
3
Tahta bir sütunun üzerinde dengede durdurmaya çalıştığı keçisiyle Pakistanlı bu adam, ilginç bir gösteri sergiliyor. (Pakistan)
4
Danimarka'nın en yüksek ikinci binası 8 saniyede yok oldu. 2007'den beri kullanılmayan binanın yıkılış anına Kopenhag sakinleri eşlik etti. (Danimarka)
5
Suriyeli Moayed, Hatay'da pamuk hasadına katılıyor. Suriye'deki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınanların sayısı 113 bine yaklaştı. Cuma günü son 24 saat içinde Suriye'den Türkiye'ye 8 bin kişinin sığındığı bildirildi. (Türkiye)
6
Afgan sınır polisi, Taliban üyesi olduğundan şüphelenilen bir tutukluya yemek yediriyor. (Afganistan)
7
ABD'nin 45. başkanlık seçimleri Barack Obama'nın zaferiyle sonuçlandı. Obama, ikinci zaferi sonrası teşekkür konuşması yaptı. "Hiçbir zaman geleceğimiz hakkında daha iyimser olmadım" diyen Obama, dünyadaki en büyük ülkeyi daha ileriye götüreceklerini söyledi. (ABD)
8
Obama'nın atalarının yaşadığı Kenya'nın Nyangoma Kogelo köyünde de seçim zaferi kutlandı. (Kenya)
9
Otel görevlileri, Çin Komünist Partisi'nin 18. Ulusal Kongresi kapsamında nöbet tutan polisler ile fotoğraf çektiriyor. (Çin)

10
Muhalif güçlere mensup bir adam, devriye gezdiği mahallede yaşayan bir kadınla konuşuyor. (Suriye)
11
Fudan Üniversitesi'nin öğrencileri, Çin Komünist Partisi'nin amblemi olan ‘orak ve çekiç' görüntüsünü oluşturacak şekilde sıralanıyorlar. (Çin)
12
Japon sanatçı Tadashi Kawamata'nın ‘Sandalyeler' adını verdiği enstalasyonu, Abu Dhabi Sanat Fuarı'nda ziyaretçilerin ilgisi ile karşılaştı. (Birleşik Arap Emirlikleri)
13
Çin'de iktidardaki Çin Komünist Partisi'nin 18. Ulusal Kongresi Pekin'de başladı. 7 gün sürecek olan kongrenin ilk gününde uzun konuşmalara dayanamayan bir delege, uyumamak için kendini zor tuttu. (Çin)
14
Lübnanlı sanatçılar, Esad rejimine karşı mücadele eden Suriyeli muhaliflere graffitilerle destek verdi. (Lübnan)
15
Tüm dünyada milyonların büyük bir heyecanla beklediği Victoria's Secret defilesi ABD'nin New York kentinde gerçekleşti. Meleklerin en çok konuşulan isimlerinden biri yine Adriana Lima oldu. (ABD)
16
Prens Charles, eşi Camilla ile gerçekleştirdiği Avustralya ziyareti sırasında, Leenavale Çiftliğini de gezdi. Prens, çiftlik yöneticisi Brent Thornbury ile sohbet ederken zıplayan bir koyun fotoğrafçının objektifine böyle yakalandı. (Avustralya)
17
Fenerbahçe, Avrupa Ligi'nde yoluna kayıpsız devam etti. C Grubu'nda haftaya 3 maçta 7 puanla lider giren sarı lacivertliler, 1 puanlı grup sonuncusu Limassol'ü Kıbrıs Rum Kesimi'nin ardından Kadıköy'de de mağlup etti. (Türkiye)
18
Shenyang'daki bir marketin müşterileri indirime giren et reyonunda görüntüleniyor. Çin'de enflasyonun ana göstergesi olan Tüketici Fiyatı Endeksi'nin (TÜFE) Ekim ayında yıllık bazda yüzde 1,7 olduğu bildirildi. Ülkede enflasyon rakamı son 33 ayın en düşük seviyesine geriledi. (Çin)
19
Kahire'de Tahrir Meydanı'na inen Selefi gruplar, cuma namazının ardından, şeriat taleplerini dile getirmek üzere gösteri yaptı. Göstericiler cuma namazını da meydanda kıldı. (Mısır)
20
Geçtiğimiz haftalarda ABD'yi vuran Sandy Kasırgası şimdi de benzin krizine yol açtı. New York'ta akaryakıt karneye bağlandı. Belediye Başkanı Michael Bloomberg yakıt sıkıntısını aşabilmek için New York genelinde tek ve çift plaka uygulaması başlatacaklarını açıkladı. Uygulama, 70'li yıllardaki enerji kısıtlamasından sonra en büyük ekonomik önlem olarak kabul ediliyor. (ABD)

YORUMLAR
500

Son Dakika Haftanın En İlginç Kareleri - Son Dakika


Advertisement