Son Dakika Haberleri: Haftanın Fotoğrafları

Haftanın Fotoğrafları

9 yıl önce

1
Dünyanın bir çok yerinden, ilgi çekici olaylardan derlediğimiz fotoğraflar..
2
Diana Nyad Florida Boğazı'na Havana'dan dalıyor. 61 yaşındaki yüzücü Küba-Florida arasındaki 168 kilometrelik mesafeyi yüzerek rekor denemesinde bulundu.
3
Kamboçya Kraliyet Silahlı Kuvvetleri'ne gönüllü katılan askerler, başkentteki Olimpik stadyumda düzenlenen törende birbirlerini tebrik ettiler.
4
ABDli kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, ABD'nin kredi notunu aşağıya çekti. Bu gelişme dünya piyasalarında dengeleri alt-üst ederken Varşova Borsası'nda da durum daha farklı değildi.
5
Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Krasnodar bölgesinde özel görevli askeri tugayı ziyaret etti ve silahlarını inceledi.
6
Tayland'ın ilk kadın başbakanı Yingluck Shinawatra, kraliyetin göreve başlama emrinin ardından yemin etti.
7
Pakistan yine sular altında kaldı. Lahor'da etkili olan yağmur kent hayatını zora soktu.
8
Sabık başkan Ali Abdullah Salih'in geri dönmeyeceği haberini alan Yemenliler sevinçlerini böyle dile getirdi. Başkanlık sarayına yapılan saldırıda yaralanan Salih, Suudi Arabistan'a kaçmıştı.

9
3 yaşındaki kız Lokor Logitel, Nairobi yakınlarındaki Naduat köyüne yapılan besleme merkezinde yaşıyor.
10
Lübnan ve Suriyeliler Beyrut meydanlarını doldurarak Suriye yönetimini protesto etti.
11
Geride kalan hafta dünya ekonomisi ağır darbe aldı. Düşüşe geçen Hong Kong borsasında da medya mensupları canlı yayınlarla gelişmeleri takip etti.
12
Uluslararası Kathmandu Dünya Yerli Halklar Günü kapsamında bir araya gelen kadınlar, bu günü ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.
13
Suriye lideri Beşar Esad'la görüşen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türk Büyükelçisi'nin tankların Hama'dan çekildiğini aktardığını belirterek, “Şam yönetimi ilk adımı attı, takip edeceğiz” dedi.
14
13 Ağustos 1961 tarihinde inşa edilen Berlin duvarı 50. yılında çeşitli törenlerle anılıyor.
15
Londra'nın kenar mahallelerini kasıp kavuran kundaklama ve yağmalama olayları, önce kent merkezine, ardından da Liverpool ve Manchester'ın da aralarında bulunduğu kentlere de sıçradı.
16
Libya'nın Majar bölgesinde NATO bombardımanı nedeniyle 28 sivil hayatını kaybetti.
17
İngiltere'de ayaklanma ve protesto ile başlayan olaylar daha sonra yağmalamaya dönüştü. Birmingham'da da bir çok dükkan yağmalandı ve yakıldı.
18
Şili'de de öğrenciler şiddetli protestolarını sürdürüyor. Kamuda eğitim sisteminin değişmesini isteyen öğrenciler güvenlik güçlerine karşı koymaya devam ediyor.
19
Kıbrıs Rum Kesimi sporcusu Marcos Baghdatis, Montreal'deki Rogers Cup turnuvası kapsamında ABD'li John Isner ile karşılaştı. Maçta rahatsızlanan Baghdatis ara isetedi ve sahada tedavi gördü.
20
Apple, Samsung'a karşı Almanya'da açtığı patent davasında önemli bir ‘ihtiyati tedbir' kararı aldırarak, rakibinin kısa süre önce satışa sürdüğü Galaxy Tab 10.1 modelinin tüm Avrupa'daki satışlarının dava sonuçlanıncaya kadar durdurulmasını sağladı.
21
Nikaragua'da dindar bir kişi dualarının kabul olmasının ardından, sermayenin koruyucusu Aziz Santo Domingo onuruna yüzünü motor boyası ile boyadı.
22
Brezilya'nın başkenti Brasilia'daki kadınlar hapishanesinde Hapishane Güzellik Yarışması düzenlendi. Yarışmada güvenlik de yine üst düzeyde tutuldu.
23
Amsterdam'daki Artis Hayvanat Bahçesi'nde nesli tükenmekte olan Aldabra kaplumbağaları çiftleşirken görüntülendi.
24
Yaşayan genç Tanrıça Kumari Katmandu düzenlenen Çangu Narayan festivaline katıldı.
25
Ramazan'ı yaşayan ülkelerden biri olan Afganistan'da pide satan bir fırın.
26
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu. Ekonomik kriz ve Suriye konularına değinen Erdoğan, lüks bir ev almama tavsiyesinde bulundu.
27
Etiyopya'nın Somali sınırına yakın Dolo Ado bölgesinde bulunan geleneksel bir Etiyopya köyü havadan böyle görüntülendi.
28
İspanya'nın güney kentlerinden San Lucar de Barrameda sahilinde su seviyesi çekilince sahil şeridi jokeyler için koşu alanı oldu.

29
Libya'da isyancılar bir taraftan Kaddafi birlikleri ile savaşırken bir taraftan da savaşmanın, silah kullanmanın eğitimini alıyor.
30
Haitili hurdacılar La Duquesa çöplüğünden toplayıp satabildikleri geri dönüşümlü çöplerle geçimini sürdürüyor.
31
Meksika'nın Puebla kenti müzesinde düzenlenen Huichol kültürü sergisi kapsamında "Vochol" ismi verilen 90'lar Volkswagen Beetle'ı de sergileniyor.
32
Peşaver'de yapılan uzaktan kumandalı bombalı saldırıyı küçük yaralarla atlatan Pakistanlı genç, hastanede tedavi edilirken yakınları da yanıbaşındaydı. Ancak saldırıda biri çocuk beş kişi hayatını kaybetmişti.
33
İsveç polisi Stokholm'daki Libya elçiliğini işgal eden gruba pencereden girerek müdahele etti. Grubun Kaddafi karşıtı olduğu da alınan bilgiler arasında.
34
Şnorkelli yüzücüler, Maldivler'deki Hanifaru Körfezi'nde 6 metre uzunluğunda beyaz balinayla yüzüyor. Beyaz balinalar her sene bu dönemde buraya toplanıyor.

35
Sao Paulo'nun Congonhas Havaalanı'nda yapılan Latin Amerika İş Havacılığı Konferansı ve Sergisi'ne 16 bin katılım bekleniyor. Sergi 2 gün sürüyor.
36
Rogers Kupası kadınlarda Çinli rakibi Zheng Jie'yi deviren Serena William böyle sevindi.

37
Tehachapi, Kaliforniya'da yamaç paraşütü yaparken dolunayın önünden geçen paraşütçü.

38
Yağmurlu bir günde kayıkların bağlandığı iskele ve üzerinden yürüyen bir Kaşmirli.

39
İki hızlı tren Pekin'in Güney Tren İstasyonu'nda yolcularını bekliyor. Ülkenin 2 numaralı tren üreticisi CNR Corp Ltd. şirketi ülke demiryollarında işletilen 54 treni güvenlik nedeniyle geri çağıracağını açıkladı.
40
Kalkütalı müslümanlar Cuma namazını yağmurun ıslatmadığı müsait zeminlerde kılmaya çalışıyor.



Haber Yayın Tarihi: 19.08.2011 05:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu