Haftanın Kareleri - Son Dakika

Haftanın Kareleri

30.06.2012 15:48

1
Sıcaklarla gelen yangınlar - Kuzey Kolorado'da çıkan yangın sonucu gündüz adeta geceye döndü. Trafikte ilerlemekte güçlük çeken sürücüler kaza ihtimaline karşı oldukça yavaş hareket etti.

2
İmza yerine ayak izi - Bay Munro isimli penguen Sidney'deki Taronga Hayvanat Bahçesi'ndeki beyaz bir kanvasa ayak izini bırakmaya çalışıyor ancak ilk denemesi başarısızlıkla sonuçlanıyor.

3
Boris'in sıcakla savaşı - Gölgede 35 derecenin ölçüldüğü Ukrayna'nın Donetsk kentinde, 4 yaşındaki Boris sıcaktan bunalınca kendini süs havuzundaki çeşmelerin altına atmış.

4
Sıcaklar 'Başkan'ı da bunalttı - ABD Başkanı Barrack Obama New Hampshire Durham'da bulunan Oyster River Lisesi'nde sıcaktan bunalmış bir şekilde mendiliyle terini silerken.

5
10 yaşında emekli oldu - Oscar'lı 'The Artist' filminin 10 yaşındaki sevimli yıldızı 'Uggie' adlı köpek emekliğe ayrılıyor. Grauman Çin Tiyatrosu önündeki kaldırıma pati izi bırakan Uggie kameralara alışık olduğu için oldukça rahat gözüküyor.

6
3 çocuk 1 asker - Afganistan'ın Kunar bölgesinde çekilmiş bu fotoğrafta Afgan çocuklar bir ABD askerinin bir kaç metre ötesinde oturuyor. Küçük olan çocuklar kendi aralarında eğlenirken, yaşça büyük olanın yüzündeki endişeli ifade ve ABD askerinin düşünceli bakışları, objektife böyle yansıyor.

7
Katy Perry beyaz perdede - Şarkıcı Katy Perry Holywood'daki Grauman Çin Tiyatrosu'nda 'Katy Perry: Part of Me' adlı belgesel filminin prömiyerinde, patlamış mısır kutusundan çıkarken halinden oldukça memnun görünüyor. Film ABD'de 5 Temmuz'da vizyona girecek.

8
Dünya basını canlı izledi - Suriye'nin bir Türk jetini düşürmesinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları merakla bekleniyordu. Dünya basını Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşmasını flaş haber olarak verdi. Haberlerde, herhangi bir sınır ihlalinde, Erdoğan'ın Suriye hedeflerini vurması için Türk ordusuna talimat verdiği belirtildi.

9
Şükür namazı - Mısır'da Müslüman Kardeşler'in destekçileri, Mohamed Morsy'nin başkanlık seçimlerini kazanmasını birlikte namaz kılarak kutladılar.

10
Buffon bileti 'tuttu' - İtalyan Milli Takımı'nın tecrübeli kalecisi Buffon, Euro 2012 çeyrek final karşılaşmasında normal süresi ve uzatmaları 0-0 biten maç sonunda penaltılarda takımına İngiltere karşısında yarı finali getiren kurtarışı yaptı.

11
Yağdır Mevlam su! - Hindu rahipler, yağmur yağması için Osmansagar Gölü'nde 'Varuna Japam' duası ediyor. Hindistan'da her ne kadar yağış miktarı ortalamalarda seyretse de, rahipler son haftalarda etkisini hissettirmeye başlayan kuraklığa karşı önlemlerini böyle aldı.

12
Kraliçe'den tarihi adım - İngiltere Kraliçesi, IRA'nın eksi lideri McGuinnes'le el sıkıştı. IRA, Kuzey İrlanda'yı Birleşik Krallık'tan ayırmak için 1998'e kadar silahlı mücadele etmiş ve Kraliçe'nin kuzeninin de arasında olduğu 3600 kişinin ölümüne sebep olmuştu.

13
Başbakan Tayyip Erdoğan kokpitte - Başbakan Tayyip Erdoğan, ilk yerli uçak projesi HÜRKUŞ'un tanıtımı için yapılan törende kokpite oturdu, uçağı inceledi. Daha sonra da uçağın içinden giydiği uçuş montuyla gazetecilere poz verdi.

14
Dostlarını geride bırakmadı - Troy Revis, Florida'da sel baskınında sonra sevimli kedilerini geride bırakmadı ve botla onları güvenli bölgeye taşıdı. Debby Tropik Fırtınası, Florida'da binlerce kişinin evsiz kalmasına sebep oldu.

15
Pandanın yemek keyfi - Bili isimli bu sevimli erkek panda, Tokyo'da Ueno Zooloji Parkı'nda iştahla bamboo yerken...

16
Bahçeli'ye Yunan tepkisi - Yunanistan'ın Selanik kentinde Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret edenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, Yunan aşırı milliyetçi Altın Başak Partisi yanlıları protesto gösterisi düzenledi ve polisle çatıştı.

17
Ölüm yıldönümünde rekor kırmaya devam etti - Michael Jackson ölümünün 3. yıldönümünde bile yeni rekorlara imza attı. Sanatçının “Thriller” albümü başta olmak üzere tüm eserleri 60 milyonu aşan satış rakamlarına ulaştı.

18
Hayat bir oyun olsa... - Dönme dolapla uzaklaştığı gerçeklerden, ayakları tekrar yere bastığında yaşadığı karmaşık duygu küçük kızın yüzünden okunuyor. İslamabad, Pakistan.

19
Romantik kadın hayatını kaybetti - ‘When Harry Met Sally'nin senaristi, ‘Sleepless in Seatle', ‘You've Got Mail', ‘Julie&Julia' gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Nora Ephon hayatını kaybetti.

20
Gökyüzünde dans - Yeryüzünün sunduğu en büyüleyici gösterilerden Kuzey Işıkları, Ay'ın gölgesinde dans ediyor. Longyearbyen, Norveç.

21
'Kafasında' sadece futbol var - Saçlarını futbol topu şeklinde boyatan bu Alman taraftar, Euro 2012 sebebiyle çoğunlukla futbolun konuşulduğu Avrupa'da, insanların ne düşündüğünü özetliyor.

22
346 ev kül oldu - ABD'nin orta batısındaki Colorado eyaletinde geçen Cumartesi başlayan ve hızla yayılan orman yangınında 346 ev kül oldu.

23
Gökkuşağına dokunmak - Helsinki'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda yüksek atlama klasmanında yarışan atlet adeta gökkuşağının altından geçiyor.

Son Dakika Haftanın Kareleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor