Haftanın Vizyona Giren Filmleri (20 Şubat 2015) - Son Dakika

Haftanın Vizyona Giren Filmleri (20 Şubat 2015)

20.02.2015 11:16

Bu hafta vizyona 8 yeni film girdi.

1

Geçtiğimiz haftanın filmleri için tıklayın.


Hayatın Kendisi (Life Itself)


Tür: Belgesel, Biyografi


Ünlü Amerikalı film eleştirmeni Roger Ebert'ın hayat hikayesini anlatan 2014 yapımı Steve James belgeseli.


Filmin fragmanı için tıklayın.Kaynak :
2

Büyük Gözler (Big Eyes)


Tür: Biyografi, Dram


Church filmde 1950'li yıllarda büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane'i canlandıracak. Hudson ise Walter'ın eşi Margaret Keane rolünde olacak. Keane çifti boşanmaya karar verdiğinde, resimleri hangisinin yaptığı sorunu ortaya çıkacak.


Filmin fragmanı için tıklayın.

3

Sihirli Orman (Into the Woods)


Tür: Fantastik, Komedi


Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella, Rapunzel gibi klasikleşmiş pek çok çocuk masalının farklı kahramanları aynı filmde buluşsa ve bir cadı onları eğitse! Klasik Grimm karakterlerini farklı bir tarzda ve üstelik müzikal türünde beyazperdeye taşıyan film, bir cadı tarafından lanetlenen bir fırıncı ve eşinin hikayesini klasik masallarla bağlıyor.


Filmin fragmanı için tıklayın.

4

Keskin Nişancı (American Sniper)


Tür: Aksiyon


Bahriye Komandoları'na katılan ve Irak'ta 150'den fazla insanın ölümüne sebep olan Chris Kyle (1974-2013) isimli askerin aynı isimli kitabından uyarlanan filmde Chris Kyle'ın askeri kariyeri ve yaşadıkları anlatılacak.


Filmin fragmanı için tıklayın.

5

Enigma The Imitation Game


Tür: Gerilim


Filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların şifreli haberleşmelerinin kodlarını çözen Alan Turing'in Nazileri durdurma başarısı anlatılıyor.


Filmin fragmanı için tıklayın.

6

Boyun Eğmez (Unbroken)


Tür: Aksiyon, Dram


Angelina Jolie'nin ikinci kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu film, "Torrance Kasırgası" takma adıyla da tanınan Louis Zamperini'nin (1917-2014) hayatının önemli bölümlerini anlatıyor. 1936'da Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan Olimpiyat Oyunları'na katılan ve erkekler 5 bin metre yarışında 8. olmasına karşın son 56 saniye içinde yaptığı atılımla Nazi Almanyası'nın lideri Adolf Hitler'in dikkatini çeken Zamperini'ye şiddetli travma sonrası stres bozukluğu teşhisi konuldu. Ayrıca Zemperini, 1942'de kayıp bir uçağı aramak için düzenlenen arama kurtarma operasyonu sırasında okyanusa çakılan ve kazadan kurtulan 3 kişiden biri olarak dikkat çekiyor.


Filmin fragmanı için tıklayın.

7

Ali Kundilli (Koş Ali Koş)


Tür: Komedi


Dost canlısı, namuslu bir karakter olan Ali Kundilli sigortalı bir işte çalışmayı rededen ve sürekli projeler üreten ve yaptığı icatların bir gün mutlaka farkedileceğine ve büyük başarı kazanacağına inanan biridir. Kendisiyle aynı dünyayı paylaşmış çocukluk arkadaşı Vedatla aynı mahallede yaşamaktadırlar. Ancak Vedat sisteme boyun eğer ve Ali ile aynı hayallerin peşinde koşmaktan vazgeçer. Çünkü Vedatın sevdiği kız olan Ayşe ile evlenebilmesinin şartı sigortalı bir işe girmesidir. Aynı şart Ayşe’nin ablası İlknur’a aşık olan Ali için de geçerlidir. Ancak Ali ilknur’u prensesler gibi yaşatmak istediği için hayallerinin peşinden koşmaya devam eder ve herşey Vedatla Ayşe’nin kına gecesinde bambaşka bir hal alır.


Filmin fragmanı için

8

Mommy


Tür: Dram


Diane Després üç yıl önce kocasını kaybetmiş, tek oğluyla hayatta ayakları üstünde duran 48 yaşında bir kadındır. Sadece geçinebilecekleri kadar parayı kazanabilmek için elinden geleni yapan Diane, 15 yaşındaki oğlu Steve'in hiperaktivite ve dikkat bozukluğu hastalığı nedeniyle çok zor zamanlar geçirmeye başlar. Kocasını kaybetmesinin ardından oğlu Steve'i rehabilitasyon merkezine götürür. Ancak Steve burada yangın çıkarmak ya da başka bir hastayı yaralamaya kadar varan şiddet olaylarına başvurunca merkezle ilişiği kesilir.


Filmin fragmanı için tıklayın.

YORUMLAR
500

Son Dakika Haftanın Vizyona Giren Filmleri (20 Şubat 2015) - Son Dakika


Advertisement