Hain Saldırıya Gelen İlk Tepkiler - Son Dakika

Hain Saldırıya Gelen İlk Tepkiler

17.08.2011 12:38

1
Hakkari'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada ilk bilgilere göre 1'i binbaşı 7 asker şehit oldu. Hain saldırı için gelen tepkiler şöyle:
2
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "Devletin gücü herkesin üstündedir, bunu herkes görecek. Oradaki vatandaşların devlete bağlılığından korkan bir terör örgütü vardır, eylem bunun içindir."
3
TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Temel hak ve özgürlüklere, vatandaşlarımızın can güvenliğine, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden terör örgütü kanlı yüzünü bir kez daha göstermiştir."
4
Başbakan Erdoğan: "Bu gece yarısı sahur vaktinde 8 yavrumuzu teröristler şehit ettiler. Biz bu mana dolu Ramazan ayı içerisinde özellikle sabırla devam ettiğimiz bir süreci bu yaşanan olaylarla bu mubarek ayda gölgelenmesini istemezdik. Ne yazık ki terör böyle acımasız dini olmayan bir olay. Bir fenomen..."
5
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu: "Bu tür saldırılar Türkiye'nin gücünü zaafa uğratamaz"
6
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: "Peki yaptıkları nedir? Zulümdür, tehdittir, terördür. Ama bunlar misliyle karşılığını bulacaktır. Onlar hayalle uğraşıyorlar. Terörle Türkiye Cumhuriyeti'nden alabilecekleri hiçbir şey yoktur."
7
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: "Dökülen kanlar yerde kalmayacak. Türkiye'nin gücü var ve gerektiğinde sınır ötesi operasyon yapar."
8
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: "Kimse bu ülkeyi bölmenin hayalini kurmasın!"
9
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Şehitler var ama biz Ramazan sonrasını bekliyoruz. Ramazan sonrası önlem açıklaması doğru değil."
10
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Kandil'e yönelik operasyon tüm boyutuyla ele alınmalı. Bölücülükle mücadele için kapsamlı plan hazırlanmalı. AKP hükümeti dikkatini Irak'ın kuzeyine vermeli. Açılımın koordinatörü Başbakan Yardımcısı istifa etmeli. Başbakan'ın sözlerinin hiçbir karşılığı yoktur."
11
DSP Genel Başkanı Masum Türker: "Ramazan ayı boyunca verilen şehit sayısı, diğer aylara oranla daha fazladır. Üstelik teröristlerin gündüzleri bile saldırıya geçme cüretini göstermeleri, dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.
12
SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak: "Mübarek Ramazan ayının manevi iklimine mayın döşeyen bu alçaklar, Kürt kardeşlerimizin hakkını savunuyor olamazlar. Bunlar ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçlerin taşeronudur. Amaçları da bin yıldır var olan kardeşlik ortamını sabote etmek ve bu yolla Türkiye'yi zayıf düşürmektir."
13
A. Turan Alkan: Artık şu kanaate geldim: "Silahlı Kürtler çözümden nefret ediyor. Onlar öfkeyi yükseltmek ve büyük askeri operasyonlar yapılmasını, faili meçhullerin yeniden başlamasını istiyorlar; sıkıyönetimler, hapishane işkenceleri dönemi geri gelsin gibi temenni içindeler sanki. Türkiye'nin ivme kazanmasından garip şekilde huzursuz oluyorlar."
14
Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök: "İşte; 8 genç daha gitti… Dün kazanmıştık, bugün kaybediyoruz. Şimdi sorma zamanı. Dün gerçekten kazanmış mıydık? Bugün gerçekten kaybetmek üzere miyiz? Ama önce millet olarak şunun cevabını vermeliyiz. Kazanmak nedir?(...)"
15
Şahan Gökbakar: "8 ilk defa bu kadar kötü duyuluyor. Çok üzgünüm."

16
Itır Esen: "Vurulduk ey halkım. Uyuttunuz bizi. Geniş çaplı operasyon başlamış? Bıktık bu cümleden. Karşımıza bunlarla çıkmayın. Deprem bile sizin kadar zarar vermedi."

17
Şebnem Bozoklu: "Yine yandı canımız. Tüm iktidar ve muhalefet liderlerini, milletvekillerini, bir odaya doldurup Barış Manço'dan 'Kazma' adlı şarkıyı dinlettirmek istiyorum."

18
Gülben Ergen: "Lafta kalıyor her kahrolsun demeler, acılar haykırışlar değiştirilemedi bu kin! Değiştirilemedi yıllardır akan kanlar! Lanet olsun lanet!"

19
Tuba Ünsal: "8 şehidimizi 8 gün sonra unutacağız. Çünkü daha önce unuttuk, iki kişiden biri olduk, tuttuk devlet yaptık."

20
Seda Sayan: "Çok Üzgünüm. 8 aslanımızı yitirdik. Yüce Allah bu mübarek günde bunları yapanları cezalandırsın. Şehitlerimizin ailelerine sabır. Başımız sağolsun."
21
Geveze: "Yeter demiyor mu kimse ya!"

22
Mustafa Ceceli: "Askerimize kurşun yine yine yine. Yazık!"

23
Zeynep Dizdar: "Gözümü açıyorum 8 şehit haberiyle uyanıyorum. Yeter artık bitirin artık şu terörü! Kahrolsun PKK!"

24
Özge Uzun: "Ne kadar zor büyüyor insan evladı. Nasıl emekle, nasıl sevgiyle. 8 eve daha ateş düştü. Allah'ım sabırlar versin. Bitsin artık bu acı. Yazıktır, günahtır bu memleketin evlatlarına. Daha geçen sene bu zamanlar referandum turlarında o dağlarda güle oynaya seyahat ediyorduk."

25
Hande Katipoğlu: "Yine sehit! Yeter artık bir dur diyen yok mu?"

26
Pınar Altuğ: "Yine mi! Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum."

27
Reyhan Karaca: "Çukurca'da yine 8 şehit. Elleriniz kırılsın."

28
Yavuz Seçkin: "Omuzlarda gönderdiğimiz 8 kahraman askerimiz daha şehit olmuş. Şöyle yapıcaz böyle yapıcaz daha neyi bekliyorsunuz?"

YORUMLAR
500

Son Dakika Hain Saldırıya Gelen İlk Tepkiler - Son Dakika


Advertisement