Son Dakika Haberleri: Halep'in Kedi Babası

Halep'in Kedi Babası

6 yıl önce

1
Suriye İç Savaşı'nda kedilere sahip çıkan bir ambulans şöförü, aylardır bombalanan şehirde insanlığın ölmediğini gösterdi.

2
Suriye İç Savaşı hayvanların da insanlar kadar zor şartlar altında yaşamasına sebep oluyor. Halepli ambulans şöförü Alaa, savaşın evsiz bıraktığı, sokağa atılan kedilere sahip çıkıyor.

3
Günde yaklaşık 150 kediyi doyuran Alaa, Halep'in Masaken Hanano mahallesinde yaşıyor.

4
Hayvansever Alaa, Esad güçlerinin bölgeyi isyancı güçlerden için yoğun top atışına tutmasının ardından sahipsiz kalan kedilerin bakımına günde 10 lira harcıyor.


Ambulansı ile insanların yardımına koştuktan sonra arta kalan zamanını kedilere yardıma koşarak geçiren Alaa, 2 ayı aşkın süredir kedilere sahip çıktığını söylüyor.

5
Suriye'nin en büyük kenti olan Halep, Temmuz 2012'den beri şiddetli çatışmaların bulunduğu bir bölge. Suriye'de 4 yıldır süren çatışmanın, şehrin nüfusunun yarısının evlerine terk etmesine neden olduğu tahmin ediliyor.

6
7
8
9
10
11Haber Yayın Tarihi: 30.09.2014 11:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!