Halep'in Kedi Babası - Son Dakika

Halep'in Kedi Babası

30.09.2014 11:32

1
Suriye İç Savaşı'nda kedilere sahip çıkan bir ambulans şöförü, aylardır bombalanan şehirde insanlığın ölmediğini gösterdi.

2
Suriye İç Savaşı hayvanların da insanlar kadar zor şartlar altında yaşamasına sebep oluyor. Halepli ambulans şöförü Alaa, savaşın evsiz bıraktığı, sokağa atılan kedilere sahip çıkıyor.

3
Günde yaklaşık 150 kediyi doyuran Alaa, Halep'in Masaken Hanano mahallesinde yaşıyor.

4
Hayvansever Alaa, Esad güçlerinin bölgeyi isyancı güçlerden için yoğun top atışına tutmasının ardından sahipsiz kalan kedilerin bakımına günde 10 lira harcıyor.

Ambulansı ile insanların yardımına koştuktan sonra arta kalan zamanını kedilere yardıma koşarak geçiren Alaa, 2 ayı aşkın süredir kedilere sahip çıktığını söylüyor.

5
Suriye'nin en büyük kenti olan Halep, Temmuz 2012'den beri şiddetli çatışmaların bulunduğu bir bölge. Suriye'de 4 yıldır süren çatışmanın, şehrin nüfusunun yarısının evlerine terk etmesine neden olduğu tahmin ediliyor.

6
7
8
9
10
11

Son Dakika Halep'in Kedi Babası - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı Kısa şortlu pozunu paylaşan güzel oyuncu bacağına yapılan yorumu görünce çileden çıktı