Halk Çatışmayı Böyle İzledi - Son Dakika

Halk Çatışmayı Böyle İzledi

03.07.2010 15:46

1
ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde yaşanan çatışma, terör örgütü PKK'lıların karayoluna patlayıcı madde yerleştirdiği ihbarı üzerine yaşandı. İhbar üzerine ilçe merkezinde bulunan Dicle Nehri üzerindeki Cizre Köprüsü'ne giden güvenlik güçleri, 2 Terör Örgütü PKK'lıyla karşılaştı. Yapılan 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 1 Terör Örgütü PKK'lı öldürüldü. Olay yerinden kaçmak isteyen bir Terör Örgütü PKK'lı da yaralı olarak ele geçirildi.
2
Eylem hazırlığındaki Terör Örgütü PKK'lıların gözcülüğünü yaptığı belirlenen ve kaçan Terörö Örgütü PKK'lıların yakanlaması için Nur ve Kale Mahallesi'nde, polis özel haraket timleri bir operasyon başlattı. Çatışmayı binlerce insan izledi.

3
Yaklaşık 10 dakika süren çatışmanın ardından E - 24 Karayolu, iki saat araç trafiğine kapatılırken, uzun araç kuyrukları oluştu. Savcının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından karayolu yeniden trafiğe açıldı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu da, yaşanan çatışmanın ardından yolun açılmasını bekledi.

4
Olayın ardından yapılan soruşturmada büyük bir faciadan dönüldüğü ortaya çıktı. Teröristlerin çevik kuvvet polislerini taşıyan minibüse yönelik bombalı saldırıda bulunmak için aracın geçiş yoluna patlayıcı döşemeye çalıştıkları bildirildi.
5
Cizre Kaymakamı Cihan Demirhan, polisin dikkatinin büyük bir faciayı önlediğini söyledi. Öldürülen teröristin Abdullah H, olduğunu açıklayan Kaymakam Demirhan, bu teröristen PKK'nın Sözde Cize bölge sorumlusu olduğunu kaydetti.

6
Demirhan, teröristlerle birlikte 1 Uzi marmalı suikast silahı, Kalaşnikof tüfek ve el bombalarının ele geçirildiğini belirtti.

7
8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Halk Çatışmayı Böyle İzledi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş