Halkın canına tak etti! Ateşe verip öylece izlediler - Son Dakika

Halkın canına tak etti! Ateşe verip öylece izlediler

15.03.2021 10:05

Tüm dünyada milyonlarca insanın ölümüne neden olan koronavirüse karşı Rusya'da ilginç bir etkinliğe imza atıldı. Baharın müjdecisi anlamına gelen Maslenitsa Bayramı kutlamalarında 24 metre yükseklikteki ağaç dallarından yapılmış dev kale yeni tip KOVİD-19'a karşı mücadele temasıyla yakıldı.

1
Rusların baharı karşılamak için kutladığı Maslenitsa Bayramı renkli görüntüler oluşturdu.

2
Kaluga bölgesindeki "Nikola-Lenivets" sanat parkında düzenlenen kutlamaların teması bu yıl korona virüsle mücadele oldu.

3
Bayram için inşa edilen 24 metre yüksekliğindeki dev kale meşalelerle yakıldı. Parkın ortasındaki kale ateşe verildikten kısa bir süre sonra alev topuna döndü.
4
Rusya'nın birçok televizyon kanalı bu organizasyonu canlı yayınlarken, kiliselerde koronavirüs salgınının yok olması için dualar edildi.

5
Cumartesi günü başlayan kutlamalar bugün de devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de kutlama mesajı yayınladı.
6
7
8
9

Son Dakika Halkın canına tak etti! Ateşe verip öylece izlediler - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (6)
  • Ahsen : Baharın gelişini İsveç,lilerde Ateş yakarak kutluyorlar..Aynı bizim Hıdırellez gibi..Çok büyük ateş yakıp etrafında toplanıp şarkılar söylüyorlar. Mayısın ilk haftası.. Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi