Son Dakika Haberleri: Ham Petrol Taşıyan Tren Devrilip Kasabayı Yaktı!

Ham Petrol Taşıyan Tren Devrilip Kasabayı Yaktı!

7 yıl önce

30 ev kül oldu, 5 ölü 40 kadar da kayıp var

1
Kanada'nın doğusundaki Quebec eyaletinde ham petrol taşıyan bir trenin raylardan çıkması sonucu büyük bir facia yaşandı.
2
5 kişinin öldüğü kazada onlarca kişinin kayıp olduğu ve ölü sayısının artabileceği düşünülürken, bazı haber kaynakları kayıp sayısının 40 olduğunu ileri sürdü.
3
Kazanın yaşandığı 6 bin nüfuslu Lac Megantic kasabasında 30 ev ise çıkan yangında kül oldu.
4
Barları ve yazın canlanan günlük yaşantısıyla ünlü kasabada 2 binden fazla kişi de evlerinden tahliye edildi.
5
24 saat süren yangın yüzlerce itfaiye ekibince güçlükle kontrol altına alındı.
6
Korkunç kazanın nedeni ise henüz belirlenemedi.
7
Trenin sahibi şirketten; "Makinist tüm görevlerini doğru bir şekilde yerine getirmişti. Vardiya değişikliği için treni park etmişti. Ama tren bir şekilde kendi kendine hareket etti. Üstelik fren sistemi de aktifti" açıklaması geldi.
8
Görgü tanıkları ise yaşadıkları dehşeti, "Dev bir tren son hızla evlerin üzerine doğru gitmeye başladı. Sonra bir anda vagonlar alev aldı. Alevler anında her yeri kapladı" şeklinde anlattı.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21Haber Yayın Tarihi: 08.07.2013 09:06 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!