Hamilelikte Bulantıdan Kurtulmanın 7 Doğal Yolu - Son Dakika

Hamilelikte Bulantıdan Kurtulmanın 7 Doğal Yolu

20.05.2014 10:10

1
Sabah bulantıları hamile kadınların %50′den fazlasında görülür ve kadına çok sıkıntı veren, kusma ile sonuçlanabilen bir sorundur.

2
Genellikle sabah saatlerinde görülür ve zaman ilerledikçe bulantıda azalma olur.

3
Fakat bulantının aniden ortaya çıkıp, gün boyu devam etmesi de mümkündür.

4
En etkili çözümlerden biri bulantınız olduğunda tuzlu kraker, galeta gibi gıdalarla bulantıyı bastırmaktır.

5
Sabah bulantılarını tedavi etmek için pek çok ilaç vardır fakat en iyisi doğal yollarla bu bulantılardan kurtulmaktır. Hamilelikte Bulantıdan Kurtulmanın 7 Doğal Yolu ile bulantınızdan bitkiler yardımıyla kurtulacaksınız.

6
Meyve Ve Sebzeler: Hamilelikte yeterli su alımı çok önemlidir, vücudun susuz kalması da bulantının en büyük nedenlerindendir. Normal su içmenin yanı sıra, su içeriği zengiler gıdalarla beslenmekte sabah bulantınızı önleyecektir.

7
Örneğin havuç, kavun, üzüm, kereviz, armut, elma, limon veya portakal bol su içerir, aynı şekilde bitkisel çaylarda bulantınızı kesecektir.

8
Nane: Nane, rezene gibi anestezik bileşenler içerdiğinden sabah bulantıları için çaredir. Nane çayı içmek bulantınızı önleyecektir. Kaynamış suya bir yemek kaşığı nane atın. 20 dakika demlensin, soğusun. Süzüp, için, bulantınız geçecektir.

9
Lavanta Ve Kekik: Hamilelik sırasında, koku sizi çok rahatsız edebilir ve aynı zamanda sabah bulantısına neden olabilir. Bu sorunu önlemek için, Lavanta ve kekik kullanılabilir.Bu bitkilerle doldurulmuş küçük bir keseyi yanınızda taşıyın. Taze limon kokulu bir mendil de kullanılabilir. Bulantınız geldikçe bunlarla derin derin nefes almak, bulantınızdan kurtulmakta size yardımcı olacaktır.

10
Zencefil: Zencefil özellikle Pasifik Kuzeybatı ve İngiltere'de halk hekimliğinde sabah bulantılarına

çare olarak sık kullanılan bir bitkidir. Bu bitki köklerinde gingerol ve shogaols gibi bağırsak rahatlatıcı böylece kusma ve bulantıyı önleyici enzimler içerir.

11
Zencefilli şeker, zencefil çayı şeklinde tüketebilirsiniz. Çayınızı hazırlamak için, 1 tatlı kaşığı zencefili sıcak suya atıp demleyin, 10 dakika demlensin. Günde 2-3 kez için, bu içecek sabah bulantınıza şifa olacaktır.

12
Rezene Tohumu: Rezene, Geleneksel Çin tıbbında, bulantı için en etkili bitkilerden olarak geçer. Bu muhteşem gıda bulantılara şifa olan anestezik bileşenleri içerir.

Sabah bulantıları için kullanımı şu şekildedir, 1 yemek kaşığı rezene tohumunu ezin, sıcak suya bu tohumları atın. Üzerini kapatın, 10 dakika sonra için, bulantınızdan eser kalmayacaktır.

13
Az ve Sık Yiyin: 3 büyük ana öğün yerine, günde 5-6 kez az az düzenli aralıklarla yemelisiniz. Bunu tavsiye etmemizin nedeni mideniz boşken midenizdeki asitler sindirecek gıda bulamadığından bulantıya yol açabilirler. Şayet düzenli aralıklarla yerseniz mideniz boş kalmaz ve asitlerde bu durum meydana gelmez. Baharatlı gıdalardan kaçının. Ekmek, makarna, patates, fıstık ezmesi, fındık, süt ürünleri tüketebilirsiniz.

YORUMLAR
500

Son Dakika Hamilelikte Bulantıdan Kurtulmanın 7 Doğal Yolu - Son Dakika


Advertisement