Hamileyken Bunları Yapmayın! - Son Dakika

Hamileyken Bunları Yapmayın!

31.03.2013 08:53

1
Hamilelik vücutta çok fazla değişikliğe yol açmaktadır. Anne adaylarının dikkatle kaçınması gereken şeyleri sizler için sıraladık.
2
Hamilelerin yemek yerken en büyük bahanesi 'artık iki kişi için yiyorum'dur. Bu artan kilolar ise vücuda ve bebeğe gereksiz yere yük bindirecektir. Yapmanız gereken düzgün ve sağlıklı beslenmektir.
3
Hamile olduğunuzu ilk duyduğunuzda doktorunuz size bir kaç vitamin takviyesi yazacaktır. Bu hamile kadınlar için oldukça gereklidir ama bu vitaminlerin abartılması ve reçetesiz vitamin katkısı vücutta toksinlerin depolanmasına yol açar.
4
Eğer ailenizde herhangi birinin bir gıdaya alerjisi varsa sizin olmasa bile bebeğin bu yiyeceğe alerjisi olabileceğini unutmayın. Bu yüzden bu gıdalardan kaçınmak en mantıklı çözüm olacaktır.
5
Alkol bebeğe giden oksijen miktarını azaltır, bu da çeşitli sağlık ve zihinsel sorunlara yol açar. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda alkolü kesmelisiniz.
6
Deniz mahsülleri taşıdıkları civa miktarı yüzünden tehlikelidir ve çok az tüketilmelidir. Civa bebeğin zihinsel ve bedensel gelişimini etkiler.
7
Bitki çayları içerdiği kafein miktarından dolayı doğmamış çocuğunuza zararlı olabilir.
8
Yapay tatlandırıcılar içinde bulunan sakarin nedeniyle, hamileler için önerilmez.
9
Şarküteri diye adlandırdığımız etler ve hatta peynirlerde çeşitli mikroorganizmalar bulunmaktadır. Yediğimiz bu ürünlerin sağlıklı tüketilmesi bebek sağlığı açısından çok önemlidir.
10
Pastörize edilmemiş süt özellikle hamile bayanların tüketmemesi gereken ürünlerdendir. Süt ürünlerini tüketirken pastörizasyon işleminden geçtiğine emin olun.
11
Eğer hamileyseniz çiğ ya da az pişmiş et tüketmeyin. Etinizin tam pişmiş olduğundan emin olun.

Kaynak: listemiste

Son Dakika Hamileyken Bunları Yapmayın! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement