Son Dakika Haberleri: Hanımağa İşkadını Oldu

Hanımağa İşkadını Oldu

10 yıl önce

1
Polislikten atıldıktan sonra kendisine sabıkalılardan oluşan çete kurup eğlence mekanlarını haraca bağladığı ve bir kişiyi de yaraladığı iddiasıyla üç yıl cezaevinde kalan "Hanımağa" lakaplı Güniz Akkuş bir eğlence mekanına ortak oldu
2
Davası Şubat ayında karara çıkacak olan Hanımağa artık kendi işinin başında olacağını söyleyerek, "Eski defterler kapandı. Şimdi sadece işimle ilgileneceğim ve başarılı bir işkadını olacağım. Beni yargılayan hakimlere iyi işler yapabileceğimi kanıtlayacağım" dedi
3
Polislikten atıldıktan sonra 20 sabıkalıyla haraç çetesi kuran kendisine "Hanımağa" lakabını takan Güniz Akkuş, eğlence mekanlarını haraca bağladığı ve Reina'yı basıp havaya ateş edip sahibini de tehdit ettiği iddialarıyla tutuklanmıştı.
4
"Yağma'', ''tehdit'', "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'', ''ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralamak'' suçlarından 11 Eylül 2006 tarihinde tutuklanan ve hakkında 98 yıl hapis cezası istenen Güniz Akkuş Haziran ayında tahliye olmuştu.
5
Üç yıla yakın cezaevinde kalan Güniz Akkuş, tahliye oluşunun ardından kolları sıvayarak iş kadını oldu. Hisarüstü'nde Turizm Bakanlığı onaylı bir cafeye ortak olan Güniz Akkuş şubat ayında karara çıkacak olan davada ne ceza alırsa alsın hayata dört elle sarılacağını belirtiyor.
6
Bir zamanlar baskın düzenlediği iddiasıyla uzun süre cezaevinde yattığı mekanlar gibi bir mekana ortak olan Güniz Akkuş, "Bütün enerjimi buraya vereceğim. Haftada bir gün canlı müziğimiz olacak ve dünya mutfaklarından örneklerin de olacağı restoranımız müşterilerimize hizmet verecek. Beni yargılayan hakimlerin iyi işler yaptığımı görmelerini istiyorum" dedi.
7
POLİSLİKTEN CEZAEVİNE UZANAN ÖYKÜSÜ
8
Motosiklet tutkusu yüzünden polis olmak istedi.
9
Ailesi onun için Almanya'dan Türkiye'ye geldi. Polis okulundan 2000 yılında mezun olan Akkuş "Yunus" olarak bilinen Motorize Ekipler Amirliğinde göreve başladı.
10
Çalışmasıyla göz dolduran Akkuş, kısa süre sonra Narkotik Şube Müdürlüğü'ne atandı. Ama o sıradan bir polisten çok Hollywood filmlerinde görülen atletik, dövüş sporları uzmanı, kabına sığmayan, artistlik yapmayı seven sıra dışı biriydi, ilk vukuatı da bu dönemde oldu.
11
Sedat Peker'in adamı Atilla Yıldırım ile gönül ilişkisine girdiği ve bir eğlence mekânında beylik tabancasıyla havaya ateş açtığı için hakkında soruşturma başlatıldı. Ve Hassas Şube Müdürlüğü'ne sürüldü.
12
Sürüldüğü Hassas Şube'de de müdürünü tekme tokat dövdü. Müdür iki haftalık rapor aldı. Ama bu olayın nedeninin taciz olduğu iddiası gündeme gelince müdür şikayetçi olmadı.
13
Güniz Akkuş havaya silah sıktığı olayda görev yerini terk etmek suçundan meslekten ihraç edildi. Bir yıl sonra görevine iade edildiğinde Kilis'e gönderilince kendisini sürdürenleri tehdit eden Güniz Akkuş'un meslekle ilişiği tamamen kesildi.

14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26Haber Yayın Tarihi: 02.01.2010 11:27 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cem Yılmaz'la ilişkisi biten Defne Samyeli'nden ayrılık sonrası ilk paylaşım! Hayranlarına kötü haber! Reyting rekortmeni dizi için ATV'den şaşırtan karar Taraftarların ''Göğüslerini aç'' tezahüratı yaptığı spor spikerine bir darbe daha! Mahsun Kırmızıgül'ün gerçek adını duyan şoke oluyor! İşte ünlülerin gerçek isimleri Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!