Son Dakika Haberleri: Hapis Yatan ve Gözaltına Alınan Ünlüler

Hapis Yatan ve Gözaltına Alınan Ünlüler

5 yıl önce

1
Türkiye'den pek çok ünlünün başı daha önce uyuşturucuyla derde girmişti. Gazeteci yazar Emrullah Erdinç ve Önder Şuşoğlu'nun "Etiler Koğuşu" adlı kitabında hapis yatan ünlüler anlatılıyor.

İşte hapis yatan ünlüler...
2
BÜLENT ERSOY/ 19 Eylül 1980'de evine gelen hakime hakaret edince tutuklanıp, İzmir Buca Cezaevi'nde özel bir bölüme yerleştirildi. 3 Kasım 1980 günü yapılan duruşmada 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ersoy, daha sonra Kuşadası'nda bir gazeteciye saldırıp, makinesini kırdığı iddiasıyla Söke Cezaevi'ndeki kadınlar koğuşuna konuldu. Ersoy orada da 2 ay yattı.
3
İBRAHİM TATLISES/ 1987 yılında İzmir'de film yapan İbrahim Tatlıses, bazı sahneleri İzmir Fuarı içinde çekmek istedi. Daha önceden fuara giriş izni alınmadığı için polis, çekim ekibini fuara sokmadı. Buna çok sinirlenen Tatlıses ile polisler tartıştı.
4
DOĞUŞ / Çeşitli suçlara karıştığını itiraf eden Doğuş, 'ırza geçmek' suçundan 1993'te 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bayrampaşa Cezaevi'de 4 ay kalan şarkıcı tecavüz ettiği Pınar Cankır ile evlenince tahliye edildi.
5
EBRU ŞALLI/ 1999 yılıda kokain kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı. Ardından tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde 15 gün kaldı.
6
SERDAR ORTAÇ/ Şarkıcı Serdar Ortaç 1999 yılında askerlikten kurtulmak için hile yapmak suçundan 54 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde kalmıştı.
7
GÖKHAN ÖZEN/ Ünlü şarkıcı, kuaför Mehmet Gülsüm'ün kaçırılarak dövülmesi olayına karıştığı için 2 ay cezaevinde kaldı. Şikayetin geri alınması üzerine tahliye oldu.
8
CENGİZ İMREN/ Şarkıcı Cengiz İmren, 2003 yılında bir çeteye yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı.
9
BURHAN ÇAÇAN/ 1991 yılında Hafta Sonu dergisinde yayımlanan 'Dobra Dobra' köşesi için yapılan röportajında İbrahim Tatlıses'e hakaret eden Burhan Çaçan, Tatlıses kendisinden davacı olunca, kısa süre de olsa Sağmalcılar Cezaevi'nde kalmıştı.
10
HALUK LEVENT/ Şarkıcı, 1997'de, on yıl öncesine ait 3 milyon liralık karşılıksız çek nedeniyle tutuklandı. Sanatçı, Adana E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Oradan da Metris Cezaevi'ne nakledildi. Haluk Levent tam 9 ay 15 gün hapis yattı.
11
KENAN KALAV/ Yıldızının en parladığı dönemde uyuşturucu kaçakçılığı suçuyla İspanya'da tutuklanan Kenan Kalav, yıllarca hapiste kaldı.
12
TUĞBA ÖZAY/ Yaşar Öz'ün adamlarından Abdülcabbar Kibaroğlu'nu, sevgilisi Akın Büyükoğlu'nu vurması için azmettirdiği suçlamasıyla gözaltına alınan Tuğba Özay, tutuklanıp Üsküdar'daki Paşakapısı Kadın Kapalı İnfaz Kurumu'na konulmuştu.
13
DENİZ SEKİ/ Uyuşturucu kullanmak ve kullananlara temin etmek için bulundurmak suçundan tutuklanan ünlü şarkıcı Deniz Seki, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.
14
AFİFE JALE/ Ünlü sanatçı, kokain kullandığından ve sahneye Türk kadınlarının çıkması yasaklandığı için defalarca gözaltına alındı, kimi zaman tutuklanıp cezaevinde yattı. Sonunda da ölümü kokain yüzünden oldu.
15
KUZEY VARGIN/ 1968 yılında bir kavga sırasında kendisine kafa atan Salih Güney'i bıçaklayan aktör Kuzey Vargın, 1973 yılına kadar hapiste kaldı. O yıl çıkarılan genel afla özgürlüğüne kavuştu.
16
NURİ SESİGÜZEL/ 1993'te kiracısı 110 milyon liralık borcunu ödemeyip, bir de ona hakaret edince türkücü Nuri Sesigüzel öfkeden kendini kaybetti. Belindeki tabancayla kiracıyı bacaklarından vurdu. Nuri Sesigüzel, bu yüzden bir süre cezaevinde yattı.
17
ÖZTÜRK SERENGİL/ 1980'li yıllarda Libya'da ticaret yapan Öztürk Serengil, bir süre sonra dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanıp cezaevine konuldu.
18
YILMAZ GÜNEY/ Yılmaz Güney, 1974 yılında Yumurtalık Savcısı'nı öldürme suçundan, 18 yıla mahkum oldu. 1981 sonunda izin alarak ayrıldığı Isparta Cezaevi'ne dönmeyip, yurtdışına kaçtı ve Fransa'ya sığındı. Güney 9 Eylül 1984'te Paris'te öldü.
19
LEYLA ADALI/ Ünlü oryantalin kokain kullandığı, bir dönem birlikte yaşadığı futbolcu sevgilisi açıkladı. Leyla Adalı da bunu inkar etmedi, hatta bu alışkanlığı sevgilisi yüzünden kazandığını söyledi. Adalı, daha sonra uyuşturucu hap kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı. Özgürlüğe kavuşur kavuşmaz da tövbekar oldu.
20
LEYLA ADALI
21
YILDIZ TİLBE/ 1996 yılında esrar kullandığı için gözaltına alındı. Tilbe, Balıklı Rum Hastanesi"nde esrardan kurtulmak için tedavi gördüğünü açıklamıştı.
22
OZAN ORHON/ Narkotik polisi sosyeteye yönelik operasyonlarına hız verince, ünlüleri ihbar edenler de çoğalmaya başlamıştı. Yapılan ihbarlardan birisinde ise şarkıcı Ozan Orhon'un işyeri adresi verilmişti. Mağazada 25 gram esrar maddesi bulunmuştu. Orhon, müşterisi tarafından bırakılmış olabileceğini söylese de gözaltına alınmaktan kurtulamamıştı. Şişli Adliyesi'ne sevk edilen Orhon, üç saat savcıya verdiği ifadenin ardından serbest bırakılmıştı.
23
DANSÖZ ZÜMRE/ Gerçek adı Ayşe Sarıkavak olan dansöz Zümre, kokain kullanmaktan yakalanmıştı. Daha sonra televizyon programına çıkan Zümre, "Arkadaşlarımın kurbanı oldum" demişti.
24
KAYA ÇİLİNGİROĞLU/ Narkotik Şube'nin arşivine girildiğinde, bir tanıdık isme daha rastlanıyordu. Kaya Çilingiroğlu, geçmişinde uyuşturucu kullanmak iddiasıyla baskın yemiş, gözaltına alınmış ve emniyette sorgulanmıştı.
25
KÜÇÜK CEYLAN/ Küçük Ceylan, sanatçı menajeri Mustafa Kocadağ'ın Narkotik Şube Müdürlüğü'nde verdiği ifade doğrultusunda yakalanarak gözaltına alınmıştı.
26
YASEMİN KOZANOĞLU/ Sosyetik güzel Yasemin Kozanoğlu, dansöz Zümre'nin polise verdiği ifadenin ardından gözaltına alınmıştı. Kozanoğlu, uzman narkotik şube dedektiflerinin ısrarına karşın uzun süre konuşmamıştı. Ancak deneyimli dedektiflerin Kozanoğlu'nu uzun süredir izlediklerini ve dellileri olduğunu söylemeleri karşısında Kozanoğlu, itirafta bulundu odasında gizlediği esrarın yerini polislere göstererek çarpıcı ifadelerde bulunmuştu.
27
İLKNUR SOYDAŞ/ İlknur Soydaş, Serdar Ortaç'ın Karabiber adlı klibiyle meşhur olmuştu. Hollanda doğumlu İlknur Soydaş, Dansöz Zümre'nin ifadeleri doğrultusunda, kokain kullanmak suçundan gözaltına alınan isimler arasındaydı.
28
YALÇIN DÜMER/ Sinemacı Yalçın Dümer de uyuşturucu kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.
29
FATİH ÜREK/ Polis, gözaltına alınan uyuşturucu satıcılarının müşteri defterini ele geçirmişti. İncelemeye alınan ajandada Fatih Ürek'in ismi de bulunmaktaydı. Narkotik şube dedektifleri hemen harekete geçerek sosyete barlarının gözde sanatçısı Fatih Ürek'i gözaltına almıştı.
30
AZER BÜLBÜL/ Azer Bülbül de uyuşturucu satıcılarının verdiği ifadeler doğrultusunda yakalanarak gözlem altına alınmıştı.
31
ALEV SAYIN/ Uyuşturucu batağına düşmüş ünlülerimizden birisi de sinema oyuncusu Alev Sayın'dır. Bir zamanlar o da Kenan Kalav gbi Yeşilçam'ın en çok aranan oyuncuları arasındaydı. Alev Sayın da uyuşturucu işine bulaşınca, cezaeviyle tanışan ünlüler arasında yerini alması kaçınılmaz olmuştu.
32
EBRU ŞİMŞEK/ Extacy uyuşturucu haplarla ilgili olarak ilk gözlem altına alınan ünlü manken Ebru Şimşek olmuştu.
33
SİNEM ÜRETMEN/ Bir zamanlar kliplerin ve podyumların gözde yıldızı olan Sinem Üretmen de bir uyuşturucu satıcısının ifadesiyle gözaltına alınmıştı.
34
SEVDA DEMİREL/ Sevda Demirel de extacy hap satıcısının ifadesiyle gözaltına alınmıştı.


35
ÖZLEM TEKİN/ Rock'ın asi kızı Özlem Tekin de Ayhan Sönmez adlı uyuşturucu satıcısının ifadesi doğrultusunda gözlem altına alınmıştı.
36
SİBEL GÖKÇE/ Ünlü dansöz Sibel Gökçe de uyuşturucu satıcısı Ayhan Sönmez adlı uyuşturucu satıcısının ifadesi doğrultusunda gözlem altına alınmıştı.
37
NURİ ALÇO/ Birçok sinema filminde rol alan Nuri Alço da yakaladığı şöhretin henüz ilk yıllarında uyuşturucuyla tanışacaktı. Bağımlısı olduğu uyuşturucuyu bir müddet sonra satacak kadar kötü pozisyona gelecekti. Hatta yaşamının bir kısmını cezaevinde geçirdi.
38
NİRAN ÜNSAL/ Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şarkıcı Niran Ünsal, yakalandıktan sonra eski eşi Peker Açıkalın'ın da uyuşturucu kullandığını iddia etmişti.
39
CANER KURTARAN/ Yaprak Dökümü'nde Şevket rolünü oynayan Caner Kurtaran, geçen yıl kokain yüzünden rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmıştı. İki yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Kurtaran'ın davası sürerken, geçtiğimiz günlerde kokainden ikinci kez hastanelik olduğu ortaya çıktı... Kurtaran bu olaylar yüzünden diziden ayrılmak zorunda kaldı.
40
SEDA AKMAN/ "Emret Komutanım" dizisinin başrol oyuncusu eski manken Seda Akman'a ait villaya jandarma baskın düzenledi. Akman'ın kız kardeşi Eda Akman ile oyuncu Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi kokain kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
41
DURUL BAZAN/ "Emret Komutanım" dizisinin başrol oyuncusu eski manken Seda Akman'a ait villaya jandarma baskın düzenledi. Akman'ın kız kardeşi Eda Akman ile oyuncu Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi kokain kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
42
GÜVEN KIRAÇ/ Güven Kıraç'a 2007 yılında teknik takibe alınan bir uyuşturucu satıcısı ile telefon görüşmesi nedeniyle hakkında dava açılmıştı. Kıraç, 'denetimli serbestlik' şartıyla kurtulmuştu.
43
OKAN KARACAN/ Adı uyuşturucuyla anılan ünlüler kervanına Okan Karacan da katıldı. Polis Karacan'ı uyuşturucu madde kullanımına teşvik etmekten ve müşteri bulmaktan gözaltına alınmıştı.
44
TARKAN/ Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Tarkan, sorgusunun ardından adliyeye sevkedildi. Savcının tutuklama talep etmemesi nedeniyle ünlü sanatçı serbest bırakıldı.
45
MIKE TYSON/ Boksa yeni bir stil getiren ağır sıklet şampiyonu Tyson, son filmi ile ilgili yaptığı açıklamayla hayranlarını üzdü. 2009 ABD yapımı "Felekten bir gece" isimli filmde kendini canlandıran Mike Tyson, komedi filmindeki bu rolü uyuşturucu bağımlılığı yüzünden kabul ettiğini açıkladı.
46
JAMES BROWN/ Soul müziğin babası James Brown, yasalara defalarca karşı gelen isimlerden biriydi. En uzun hapis cezasını ise uyuşturucu yüklü bir araçla aşırı hız yaptığı için 1988 yılında aldı. 3 yıllık hapis cezasının ardından Brown, 1991 yılında serbest bırakıldı. Ancak şarkıcı hapisten çıktıktan sonra da suç işlemeye devam etti. 2004 yılında aile içi şiddetten dolayı tutuklandı.
47
NICOLE RICHIE/ Uyuşturucu aldıktan sonra araç kullanmaktan suçlu bulunan Amerikalı oyuncu Nicole Richie, 4 günlük cezasını çekmek üzere hapse girdi, ancak şerifin kararıyla bir saat sonra tahliye edildi. Bu rekor tahliye süresine oyuncunun 5 aylık hamile olması etki etti.
48
KIEFER SUTHERLAND/ 24 dizisinin yıldızı Kiefer Sutherland, 2007'de alkollü araç kullanma suçundan 48 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sutherland'in 2004 yılından beri aynı sebepten dolayı göz hapsinde bulunması da bu ceza kararını hızlandıran bir etkendi.
49
MARION JONES/ Atletizm sporuyla ismini duyuran ABD'li sporcunun ismi 2006 yılında doping skandalına karıştı. Önce yalan beyanda bulunan Jones, daha sonra suçunu itiraf etti. 1999 yılından itibaren iki yıl süreyle doping kullandığını belirten sporcu, 6 ay hapis, iki yıl spordan men cezası aldı ve 2000 Sydney Olimpiyatları'nda kazandığı beş madalyanın hepsini iade etti.
50
TIM ALLEN/ Home Improvement dizisinin yıldızı Allen, 1978 yılında Kalamazoo-Battle Creek Uluslararası Havaalanında kokain bulundurduğu için tutuklandı. Sandstone, Minnesota'da 28 ay hapiste kaldıktan sonra 1981'de serbest kaldı. Üçüncü kez tutuklanması ise 1997 yılında alkollü otomobil kullanması nedeniyle oldu.
51
O.J. SIMPSON/ Eski eşi Nicole Brown Simpson ve Ron Goldman'ın öldürülmesiyle ilgili olarak suçu hiçbir zaman kanıtlanmamış olsa da O.J. Simpson, tutuklu hücresiyle tanıştı. 1995 yılında davadan beraat ettikten sonra sivil jüri Simpson'ı söz konusu ölümlerden sorumlu tutarak 33.5 milyon dolar para cezası ödemesine hüküm verdi. 2007'de Las Vegas'ta ünlülere ait hatıra eşyalara sahip bir satıcının otel odasına silahlı baskın düzenleme suçuyla tutuklandı. Ancak Simpson, söz konusu satıcının kendi özel eşyalarını çaldığını, otel odasına da bu nedenle girdiğini söyledi. Sonuç olarak futbol yıldızı Simpson, 2008 yılında gasp ve ve adam kaçırma suçlarından 33 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Simpson, ancak 9 yıl hapis yattıktan sonra şartlı tahliye hakkına sahip olacak.
52
LIL' WAYNE/ ABD'li rap sanatçısı Lil' Wayne'in de suç dosyası oldukça kabarık. Son olarak 2010'un Mart ayında uyuşturucu ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarından tutuklanarak 1 yıllık hapis cezasına çarptırıldı. Wayne şu anda Rikers Island ıslahevinde cezasının dolmasını bekliyor.
53
LIL' KIM/ Rap sanatçısı Lil' Kim, yalancı şahitlik ve komplo düzenleme suçlarından 2005 yılında hüküm giydi. İşlediği suçlar nedeniyle 20 yıla kadar hapis yatması beklenen şarkıcı için hakim 1 yıl 1 günlük ceza verdi.
54
PHIL SPECTOR/ Müzik yapımcısı Phil Spector, aktris Lana Clarkson'ın 2003'teki ölümünden sorumlu tutularak 2009 yılında ikinci dereceden cinayetle yargılandı. Grammy ödüllü yapımcı bu suçtan dolayı 19 yıl hapis cezasına mahkum oldu.
55
MARTHA STEWART/ ABD'nin marka ve medya devi Martha Stewart, 2004 yılında -63 yaşındayken- hisse satışları konsunda yalan beyanda bulunmak nedeniyle suçlu bulundu. Ekim 2004'te hapse giren Stewart, 2005 yılının Mart ayında serbest bırakıldı. Stewart ayrıca 30000 dolar para cezasına da çarptırıldı.
56
PLAXICO BURRESS/ Amerikan futbolu yıldız sporcusu Burress, 2008 yılında New York'taki bir gece kulübünde kendisini ruhsatsız bir silahla yanlışlıkla baldırından vurduğu için tutuklandı. New York'ta ruhsatsız silah konusunda uygulanan ağır yasalar nedeniyle Burress iki yıl ağır hapis cezasına çarptırılmaktan kurtulamadı.
57
PARIS HILTON/ Hilton oteller zincirinin mirasçısı Paris Hilton, 2006 yılında alkollü araç kullanma suçundan göz altına alındı. 36 aylık göz hapsi ve 1500 dolarlık para cezasına çarptırılan Hilton'un ehliyetine de el koyuldu. Ancak genç kadın birkaç gün sonra araba kullanırken yakalandı. Hakim, Hilton'un 45 gün hapsine hüküm verdi. Ceza daha sonra iyi hal nedeniyle 23 güne indirildi.
58
LINDSAY LOHAN/ Lohan, göz hapsi şartlarına riayet etmediği gerekçesiyle 90 gün hapis cezası aldı. 2007'de alkollü araç kullandığı için açılan dava sonucu şartlı tahliye edilen ABD'li oyuncunun alkol tedavisi programına eksiksiz katılması gerekiyordu. Ancak Lohan eğitimi 7 kez aksattı; bu da hapis cezasına çarptırılmasına neden oldu.
59
ROBERT DOWNEY JR./ Sherlock Holmes'un başarılı aktörü Robert Downey Jr.'ın 1996 ile 2003 yılları arasındaki sabıka listesi oldukça kalabalık. Madde bağımlılığı suçuyla birkaç defa tutuklanan Downey Jr., rehabilitasyon süreçlerini de başarıyla tamamlayamadı. 1999 yılında çarptırıldığı hapis cezası 2003 yılında sona erdi.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli Şarkıcıdan Olay Paylaşım: Aman Tanrım, Yanlış Beden Sütyen Takıyormuşum! Resmen Nefes Kesiyor! Şeyma, Acun'a Nispet Yapmaya Doyamadı Savaşa Katılmak İçin Erkek Kılığına Girdi, Ordunun Cephanesini Montunda Sakladı! Fotoğraftaki Kurdeleli Genç Kız, Şimdilerde Milyonların Tanıdığı Bir Yıldız! Babası Cinsel İstismarla Suçlanmıştı, Kameralardan Kaçma Yöntemi Pes Dedirtti!