Son Dakika Haberleri: Haşim Kılıç'ın Açıklamalarına Tepkiler

Haşim Kılıç'ın Açıklamalarına Tepkiler

6 yıl önce

1
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın, AYM'nin 52. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'nde yaptığı sert açıklamalara siyasiler Twitter'dan tepki gösterdi. İşte o tepkilerden bazıları...

2
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Anayasa Mahkemesi Başkanı söylemesi gerekeni söylemiştir. Asıl sıkıntılı söylemler Başbakan'ın AYM Başkanı ve üyelerine karşı kullandığı söylemlerdir.

3
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu: Haşim Kılıç muhalefete ders verdi sezonu açıldı.

4
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk: Anayasa Mahkemesi Başkanının konuşmasını dinleyin. Türkiye'nin hukuk devleti olup olmadığını, Türkiye'de hukuk güvenliği olup olmadığını görün.

5
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk: Anayasa Mah. Başkanının konuşmasını izliyorum. Başbakan'ın, konuşmadan çok rahatsız olduğu her halinden belli oluyor. Bakalım Anayasa Mahkemesi Başkanının sert konuşmasına, bakalım Başbakan ne diyecek? Merakla bekliyorum.

6
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk: Sayın Başbakan'a soru; Anayasa Mahkemesinin konuşması, milli midir? Açık seçik Belli besbellidir ki AYM Başkanı Sayın Haşim Kılıç'ın konuşmasının hedefinde Başbakan vardır.

7
CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur: Haşim Kılıç resmen fırça atıyor... Haşim Kılıç yani yargıyla zırt pırt oynamayın mı demek istedi.

8
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel: Kalem Kılıç'tan keskindir cümlesini ters kepçe yaptı, kafasına geçirdi... Hukuku hiçe sayanlara ders olacak bir konuşma. Türkiye yüreklensin.

9
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar: Haşim Kılıç Abüllatif Şenerleşti, artık o da tarihin çöplüğündedir. Haşim Kılıç'ın açıklamaları Başbakanın cumhurbaşkanı olmasını daha zorunlu hale getirmiştir. Çankaya seçimi yeni istiklal mücadelesinin en önemli evresidir.

10
Adalet Bakanlığı Müsteşarı Adnan Boynukara: Eleştirilere 'sığ' demek yerine, keşke bahsettikleri kararın nasıl alındığını da açıkça ifade edebilseler! Birisi; kanunla HSYK başkanına verilen yetkiler ile tüzükle Anayasa Mahkemesi başkanına verilen yetkileri karşılaştırmayı düşünür mü? Ülkenin seçilmiş başbakanının cevap verme şansının olmadığı yerde söylenen 'lafları' kahkaha atarak destekleyen yargı mensupları kim acaba?Haber Yayın Tarihi: 25.04.2014 12:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kim destek kim köstek! İşte Barış Pınarı Harekatı'na destek veren ve vermeyen ülkeler Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Soruyu bilemeyince verdiği tepki şaşırttı Ormanın kuytu köşelerinde görüldü! Ne olduğunu duyan şoke oluyor Tüyler ürperten uygulama! Öldükten sonra sevdikleriyle konuşabilecek Mide ağrısından kalp hastalıklarına! Bu besinin kökünden şifa fışkırıyor