Hastalanmadan Yaşamanın Sırrı Çözüldü - Son Dakika

Hastalanmadan Yaşamanın Sırrı Çözüldü

11.04.2014 18:27

Hasta olmadan, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmenin sırları çözüldü.

1
Hastalanmadan yaşamak mümkün! Unutmayın hastalıkları önlemek, hastalığı tedavi etmekten daha kolay ve ucuzdur. Peki, ne yapmalıyız?

2
Sağlıklı ve Dengeli Beslenmek: Sağlıklı beslenmek kanseri bile %40 oranında azaltıyor.
3
Örneğin D vitamini takviyesinin özellikle kışın, güneşin olmadığı zamanlarda alınması bağışıklığı güçlendirerek kanseri, osteoporoza bağlı kemik kırılmalarını, enfeksiyonları önleyebiliyor.
4
Omega 3 desteğinin; kalp damar hastalıklarını, yüksek tansiyonu, depresyonu, hafıza problemlerini, romatizmal sorunları önlediği biliniyor.
5
Sigara ve Alkolden Uzak Durmak...

6
Düzenli Egzersiz Yapmak: Düzenli yapılan sporun kilo almayı önlemesinin yanı sıra şeker hastalığını, yüksek tansiyonu hatta bağışıklığı güçlendirerek kanseri önlediği biliniyor.
7
İyi Uyumak.
8
Belirli zamanlarda sağlık kontrollerine gitmek.
9
Omega 3, D vitamini, antioksidanlar gibi besin takviyelerinden faydalanmak.
10
Ruhsal detoks yapmak: Kendi içimize dönmek, meditasyon yapmak, dua etmek, Önce kendimizi sonra her şeyi affetmek bizi birçok hastalıktan korur. Hasta isek de iyileşmeyi hızlandırır.
11
Değersizlik inancı, suçluluk duygusu, öfke, aşırı kızgınlık, korku, kaygı… Bilinçaltına itilen, bastırılan bu duygular bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıkların önemli nedenlerindendir.
12
Çünkü bu olumsuz duygular stresi arttırıyor, otomatik çalışan hormon ve bağışıklık sistemimizi direkt etkiliyor. Yapılan bilimsel araştırmalar da kendini sevmeyen, değersiz hisseden, güvensiz, evhamlı, endişeli, sürekli olumsuz düşünen kişilerin hastalıklara daha sık yakalandığını göstermektedir.

YORUMLAR
500

Son Dakika Hastalanmadan Yaşamanın Sırrı Çözüldü - Son Dakika


Advertisement