Hastalığı bir türlü teşhis edilemiyor! 19 yaşındaki genç kız bebek gibi davranıyor - Son Dakika

Hastalığı bir türlü teşhis edilemiyor! 19 yaşındaki genç kız bebek gibi davranıyor

10 aylık bebek gibi davranışları olan 19 yaşındaki Daisy Rainey'e teşhis konulamıyor. Durumu açıklanamayan Rainey için doktorlar "Daisy'nin sahip olduğu öğrenme güçlüğü, davranış özellikleri ve nöbetler belirli bir sendromu işaret etmiyor" açıklamasında bulundu.

1
19 yaşındaki Daisy Rainey tamamen küçük bir bebek gibi; bebek bezi takıyor, annesi tarafından beslenmesi ve giydirilmesi gerekiyor. 19 yaşındaki Daisy yürüyebiliyor; ancak her an şiddetli epilepsi krizi geçirmesi riski bulunuyor.

2
"NÖBETLER BELİRLİ BİR SENDROMU İŞARET ETMİYOR"
NÖBETLER BELİRLİ BİR SENDROMU İŞARET ETMİYOR
4 yaşından bu yana Daisy ile ilgilenen nörolog ise Daisy'nin durumunun açıklanamadığını söyleyerek "Özel bir teşhiş konmadı. Nörolojide bir cevap bulmak istersiniz. Çünkü cevabın bazı şeyleri anlamanıza yardımcı olacağını düşünürsünüz. Ancak Daisy'nin sahip olduğu öğrenme güçlüğü, belirli davranış özellikler ve nöbetler belirli bir sendromu işaret etmiyor. Daisy gibi çocukların ebeveynlerinin ne kadar harika insanlar olduğunu söylemeliyim. Kendinizi onların yerine koyduğumda bu durumla başa çıkabileceğimi sanmıyorum" dedi.
3
GECELERİ SIKLIKLA UYANIYOR
GECELERİ SIKLIKLA UYANIYOR
Daisy'nin odasında her uyandığında alarm veren bir kamera sistemi bulunuyor. Geceleri ise tıpkı bir bebek gibi sıklıkla uyanıyor. Fiziksel olarak güçlü ve acı eşiği yüksek olan Daisy küçük çocuklarda görülen şekilde istemediği durumlarda asla dizginlenemiyor.Aile Daisy'nin durumu için yaklaşık 20 yıldır bir çare arasa da Daisy'i gören tüm uzmanlar duruma bir tanı koyamadı.

4
BIÇAĞI ÇİĞNERKEN YAKALANMIŞ
BIÇAĞI ÇİĞNERKEN YAKALANMIŞ
Anne Annie Daisy'i büyütmenin gerçekliği ve zorluğu hakkında son derece güçlü ve dokunaklı Daisy Can't Talk adlı bir kitap da yazdı. Kitapta Daisy'nin yaşamının sevimli yönleri olduğu kadar verilen mücadelenin ayrıntıları da yer alıyor. Örneğin bir keresinde Annie, Daisy'i traş bıçağı çiğnerken yakalamış.
5
"İNSANLARA ANLATMAK İÇİN KİTABI YAZDIM"
İNSANLARA ANLATMAK İÇİN KİTABI YAZDIM
Annie, yaklaşık 20 yıldır Daisy gibi birine bakmanın gerçekte nasıl olduğunu insanlara anlatmak için kitabı yazdığını söyleyerek "Dışarıda bir şeyler yerken veya bir kahve içerken insanların oyun parkındaki çocuklarının sorunları hakkında konuşmalarını dinlerdim ve onların çocuk sorunuyla ilgili hiçbir şey bilmediklerini düşünürdüm. Sonra bu kitabı yazmaya başladım. Çünkü Daisy'nin durumunun ne kadar kötü olduğunu anlatmak istedim" dedi.
6
"20 YILDIR TEŞHİS KONULAMADI"
20 YILDIR TEŞHİS KONULAMADI
Kızlarının nesi olduğunu bilmek istediğini söyleyen Annie "Yaklaşık 20 yıldır teşhis konamadı. Genetik testler yapıldı ancak bu duruma bir tanı konmadı. Retts sendromu olabileceği düşünüldü ancak Daisy o sendroma da uymuyor. Retts sendromlu kızlar hafif ve küçük olma eğilimindeler. Ancak Daisy böyle değil, teşhis kriterlerini karşılamadı" dedi.
7
İnşaat mühendisi eşi Nick'in Daisy'i her koşulda kabul ettiğini söyleyen Annie deneyimlerini diğer annelerle paylaşmak istediğini ancak Daisy'nin durumu nedeniyle bunun mümkün olmadığını söyleyerek "Kulağa korkunç gelebilir ama keşke otizmli olsaydı. O zaman çok daha fazla yardım alabilirdi. Daha kolay olurdu. Bir keresinde nöroloğa 'Daisy'nin beynini açıp düzeltemez misiniz, küçük bir çocuk gibi konuşabilsin ve bizi anlasın yeter' demiştim" dedi.
8
Aile, Daisy'nin durumuna bir teşhis konmadığı için herhangi bir destek alamasa da kızlarını kendilerinden uzaklaştırmayı asla düşünmediklerini söyleyerek "Bir zamanlar bir uzman bize bunun Daisy sendromu olduğunu, çünkü daha önce hiç Daisy gibi birini görmediğini söyledi. 19 yaşında bir bedende ama zihinsel olarak 10 aylık. Fiziksel olarak çok güçlü ve gerçekten inatçı ancak en basit oyuncakları dahi çözemiyor. Yine de yürüyebilmesi şaşırtıcı, çünkü doktorlar yürüyemeyeceğini söylemişti" dedi.
9
"NE İSTEDİĞİNİ HİÇ SÖYLEMEDİ"
NE İSTEDİĞİNİ HİÇ SÖYLEMEDİ
Ancak Daisy'nin müziğe ilgisi var. Annie bu ilgiyi "Bir melodi duyduğu zaman onu aynı tonda tekrar edebiliyor. Bu harika bir şey ama öte yandan sinir bozucu. Eğer bunu yapabiliyorsa diğer şeyleri neden yapamıyor? Birinin çıkıp Daisy'nin nesi olduğunu söylemesini çok isterim ama bu asla olmadı bugüne kadar" sözleriyle anlattı.
10
"MAKYAJ YAPMAK İSTERDİM"
MAKYAJ YAPMAK İSTERDİM
Daisy'nin durumu nedeniyle çok yıprandığını ve suçluluk hissettiğini söyleyen Annie duygularını "Çok kederliydim. Yapamadığımız şeylerin yasını tuttum. Yaşıtları gibi olmadığı için çok üzüldüm. Erkek kardeşi Harvey için kendimi çok suçlu hissediyorum. Büyürken hiç normal bir hayatı olamadı. Eşim için de üzgün hissediyorum. Hiçbir zaman kızıyla ilişkisi diğer babalar gibi olmayacak. Kendim için de üzgünüm. Kızımla alışveriş yapmak, birlikte makyaj yapmak isterdim" sözleriyle ifade etti.

Haber Yayın Tarihi: 03.09.2020 11:31

Son Dakika Hastalığı bir türlü teşhis edilemiyor! 19 yaşındaki genç kız bebek gibi davranıyor - Son Dakika

YORUMLAR (27)
  • rukiye: annesi bu kıza hamileyken adakta bulunmuştur kızım veya çocuğum olursa fakir çocukları oyuncakla sevindirecem diye sonradanda unutmuş yerine getirmemiştir. çocuk annesinin adak adadığı yaşına geldiğinde yerine getirilmeyen adağın rahatsızlığı başlar. Adak yerine gelirse iyileşir ilacı budur. Cevap Yaz 0 14 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Güzel oyuncu Emma Corin, 'Stresi alıyor' diyerek çantasında cinsel oyuncak taşıdığını itiraf etti Bulutların üzerindeki yayla seyri doyumsuz manzarasıyla büyülüyor Çıplak dolaşmak da dahil her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahip olacağınız ülke: Belize Sporu bırakıp cinsel içerikli sitede çıplak fotoğraf satan kardeşlere hayranlarından sert tepki 200 kilo kaldırabiliyor! Canavar lakaplı kadın sporcuyu görenler gözlerine inanamıyor