Hastalığı Yüzünden Bir Gecede Cildi Beyazlaştı! Hakaretlere İnat Model Oldu - Son Dakika

Hastalığı Yüzünden Bir Gecede Cildi Beyazlaştı! Hakaretlere İnat Model Oldu

25.01.2019 08:24

Cilt beyazlaşması olarak bildiğimiz, Vitiligo rahatsızlığından muzdarip 3 çocuk annesi model Iomikoe Johnson, insanların dış görünüşünden dolayı edilen hakaretler yüzünden yıllardır zorbalıkla müacadele ediyor.

1
Vitiligo, ciltte beyaz lekelerin geliştiği uzun vadeli bir hastalık. Hemen her yaşta da belirebilir. Iomikoe Johnson da bu hastalığa belli bir yaştan sonra yakalananlardan. ABD'nin Louisiana eyaletinde yaşayan evli, 3 çocuklu Iomikoe Johnson, 25 yaşındayken fotoğrfataki gibi gözüküyordu. Vitiligo rahatsızlığıyla karşı karşıya kaldı. Belirtileri ilk önce kollarında başladı.
2
Kollarında başlayan küçük beyaz benekler yavaş yavaş tüm vücuduna yayıldı.
3
Ona Dalmaçyalı diyen de olmuş, inek diyen de! İnsanların hakaret dolu söylemleri yüzünden yıllardır zorbalıkla müacadele ediyor.
4
Ancak Johnson, vücudunu sevdiğini ve bu şekilde olmasını 'hediye' olarak gördüğünü söyleyerek kendisini Vitiligo Tanrıçası olarak ilan ediyor.
5
Yıllardır ırkçı söylemlerle yüzyüze kalan ve hakaretlerle baş etmeye çalışan 38 yaşındaki kadın genç kadınlara ilham kaynağı ve rol model olarak hizmet etmeye çalışıyor.

6
Johnson, ''Cilt lekeleriyle ünlü olan model Winnie Harlow gibiyim. O kendisiyle dalga geçen arkadaşları yüzünden okulunu bırakmak zorunda kaldı. Ama doğallığı ve farklı görüntüsü sayesinde şimdi podyumların aranan mankenlerinden. Ben de kendisini örnek alarak zorbalıklara meydan okudum. Dalmaçyalı, benekli gibi birçok ırkçı söylemle karşı karşıya kaldım.
7
Ancak farklı oluşumuz bizim en büyük hediyemiz. Vitiligo'lu diğer kadınların güvensizliklerini yenmeleri için Dünyayı Güçlendiren Benekli Kız adlı bir kitap yazdım. Bu durum herkesin başına gelebilir. Ne yani bizim başımıza geldi diye ölecek değiliz. Kendimizi sevmek ilk işimiz olmalı. Güzelliğin içten geldiğini bilmek gerekir'' diye konuşuyor.
8
Model, kitabının vitiligo'lu diğer genç kadınlara ve kendisinden ya da görünüşünden emin olmayan diğer kızlara yardım etmesini umut ediyor.

9
Johnson, 3 çocuğu ve onu her daim destekleyen eşiyle hayatın keyfini çıkarıyor.
10
11
12
13
14
15

YORUMLAR (3)
500

Son Dakika Hastalığı Yüzünden Bir Gecede Cildi Beyazlaştı! Hakaretlere İnat Model Oldu - Son Dakika


Advertisement