Hastalık Bu Hale Getirdi - Son Dakika

Hastalık Bu Hale Getirdi

01.10.2014 09:46

1
Charlotte Hawkins ‘'neurofibromatosis tip 1'' adlı hastalık yüzünden insanlardan uzak yaşıyor. Genetik bir bozukluk yüzünden cildinde baloncuk şeklinde tümörler çıkan Hawkins, ilk defa 15 yaşında ortaya çıkan baloncuklardan ameliyatla kurtuldu.

2
64 yaşındaki Amerikalı kadın, artık ameliyatla da alınamayacak kadar çok olan tümörleriyle yaşamaya alıştığını söylüyor. İlk defa, bir alış veriş merkezinde bir çocuğun kendisinden korkmasından sonra insanlardan uzak durmaya başladı.

3
Bir karavanda yaşayan Charlotte, yakınındaki bir Pazar okulunda çocuklara hikayeler anlatıyor ve dualar öğreterek okula yardımcı oluyor.

4
Üç adet torunu bulunan yaşlı kadın, karavan parkında çevresinde oturan komşuların çocuklarına da bakıcılık yapıyor.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Bir diğer şaşırtıcı hastalık ise, 8 yaşındaki Didier Montalvo'ya ait. Hayatında ilk kez büyük bir olay için Kolombiya'dan İngiltere'ye gitmek için uçağa bindi.

16
Sırtı kaplumbağa kabuğuna benzeyen bir et beni ile kapladıktan sonra 'kaplumbağa çocuk' olarak anılmaya başlandı.

17
Fakat 3 yıl önce hayatını değiştirecek sırtındaki ağırlığının yüzde yirmisi kadar olan bu büyük yükten kurtulmak için bir ameliyat geçirdi.

18
Annesi ' Didier ameliyat olmadan önce çok kötü hissediyordu, sırtındaki o kabuk gibi şekil eğlenebileceği, zevk alabileceği birçok etkinliği yapmasından alıkoyuyordu.

19
İnsanlar ona kaplumbağa çocuk diye seslendiğinde çok üzülüyordu ve cevap vermenin çok zor olduğu o soruyu neden onun bu şeye sahip olduğunu soruyordu.' dedi.

20
İngiliz plastik cerrahı Neil Bulstrode , Didier'in bu durumunu duyduktan sonra onu bu kaplumbağa sırtından kurtaracağına ve onunda diğer çocuklar gibi olacağına dair söz verdi.

21
Doktor Bulstrode ' İlk odaklandığımız nokta Didier'i toplumla tekrar nasıl entegre edeceğimiz vücudunun yüzde yirmisini kaplayan bu büyük yükünden nasıl kurtaracağımız oldu.

22
Didier'in durumundan dolayı aile ve Didier köy tarafından da dışlanmış bir hayat sürüyorlardı.

23
Didier artık büyüyebileceğini çünkü sırtında kocaman beninin olmadığını söylüyor.

24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37

Son Dakika Hastalık Bu Hale Getirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Oğlunun doğum gününde çıplak poz paylaşan Ganalı artist, hapis cezasına çarptırıldı Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı