Son Dakika Haberleri: Hastalık Bu Hale Getirdi

Hastalık Bu Hale Getirdi

6 yıl önce

1
Charlotte Hawkins ‘'neurofibromatosis tip 1'' adlı hastalık yüzünden insanlardan uzak yaşıyor. Genetik bir bozukluk yüzünden cildinde baloncuk şeklinde tümörler çıkan Hawkins, ilk defa 15 yaşında ortaya çıkan baloncuklardan ameliyatla kurtuldu.

2
64 yaşındaki Amerikalı kadın, artık ameliyatla da alınamayacak kadar çok olan tümörleriyle yaşamaya alıştığını söylüyor. İlk defa, bir alış veriş merkezinde bir çocuğun kendisinden korkmasından sonra insanlardan uzak durmaya başladı.

3
Bir karavanda yaşayan Charlotte, yakınındaki bir Pazar okulunda çocuklara hikayeler anlatıyor ve dualar öğreterek okula yardımcı oluyor.

4
Üç adet torunu bulunan yaşlı kadın, karavan parkında çevresinde oturan komşuların çocuklarına da bakıcılık yapıyor.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Bir diğer şaşırtıcı hastalık ise, 8 yaşındaki Didier Montalvo'ya ait. Hayatında ilk kez büyük bir olay için Kolombiya'dan İngiltere'ye gitmek için uçağa bindi.

16
Sırtı kaplumbağa kabuğuna benzeyen bir et beni ile kapladıktan sonra 'kaplumbağa çocuk' olarak anılmaya başlandı.

17
Fakat 3 yıl önce hayatını değiştirecek sırtındaki ağırlığının yüzde yirmisi kadar olan bu büyük yükten kurtulmak için bir ameliyat geçirdi.

18
Annesi ' Didier ameliyat olmadan önce çok kötü hissediyordu, sırtındaki o kabuk gibi şekil eğlenebileceği, zevk alabileceği birçok etkinliği yapmasından alıkoyuyordu.

19
İnsanlar ona kaplumbağa çocuk diye seslendiğinde çok üzülüyordu ve cevap vermenin çok zor olduğu o soruyu neden onun bu şeye sahip olduğunu soruyordu.' dedi.

20
İngiliz plastik cerrahı Neil Bulstrode , Didier'in bu durumunu duyduktan sonra onu bu kaplumbağa sırtından kurtaracağına ve onunda diğer çocuklar gibi olacağına dair söz verdi.

21
Doktor Bulstrode ' İlk odaklandığımız nokta Didier'i toplumla tekrar nasıl entegre edeceğimiz vücudunun yüzde yirmisini kaplayan bu büyük yükünden nasıl kurtaracağımız oldu.

22
Didier'in durumundan dolayı aile ve Didier köy tarafından da dışlanmış bir hayat sürüyorlardı.

23
Didier artık büyüyebileceğini çünkü sırtında kocaman beninin olmadığını söylüyor.

24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37Haber Yayın Tarihi: 01.10.2014 09:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cinsel ilişki fantezisi genç çiftin sonu oldu! Metal çubukla saldırdı Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Survivor Hikmet Tuğsuz son haliyle hayal kırıklığı yarattı! Fit görüntüsünden eser yok Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti